Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı  (Okunma Sayısı: 411 Kere Okundu.)
« : Ocak 14, 2013, 01:22:31 ÖS »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Ailesinde göğüs kanseri olanlara estetik uyarısı

Ailesinde göğüs kanseri olanlar estetik olmadan önce çok iyi bir şekilde taranmalı..

Meme kanseri açısından yüksek risk grubunda bulunan kadınlar, estetik meme ameliyatı yaptırabiliyor, ancak bir şartla.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr. Erdem Tezel, o şartı şöyle anlatıyor:

ESTETİK YAPMAMAK DA BİR SEÇENEK
"Bu tür hastalarda çok daha dikkatli olmak lazım. Ailesinde birden fazla meme kanseri bulunan ve yüksek risk grubuna giren kadınların estetik operasyon öncesinde çok dikkatli şekilde taranması şart. Ailesinde meme kanseri bulunması, kadının meme silikonu veya diğer estetik yöntemleri yaptırmasını kesin olarak engellemiyor. Ancak kanser taramaları çok iyi yapılıp garantiye alındıktan sonra estetik yapılabilir. Ama meme estetiği yapmamak da bir seçenek."

KOZMETİK DEĞİL, ONARIM
Kanser veya başka bir cerrahi müdahale nedeniyle meme kaybına uğramış kadınlar için yapılan ameliyatlar kozmetik olmaktan çok, bir onarım (rekonstrüksiyon), yani hastalık nedeniyle kaybedilen uzvun yerine konulması olarak kabul ediliyor.

Meme kanseri hastalarında kabul gören iki estetik yöntem bulunuyor. Bunlardan biri otolog rekonstrüksiyon, yani hastanın kendi dokusundan yapılan onarım, diğeri ise silikon konarak yapılan rekonstürüksiyon. Doç. Tezel, yapılan bu ameliyatları şöyle özetliyor:

YETERLİ MEME DOKUSU YOKSA...
"Silikonla yapılan yöntemde, meme içine önce bir balon koyup dokuyu şişiriyoruz, sonra kalıcı silikon koyuyoruz ya da kendiliğinden zamanla şişebilen protezler de konulabiliyor. Ancak bunun için hastanın uygun olması, yeterli meme dokusunun bulunması lazım. Meme kaybına uğramış kadınlarda en çok kendi karın ya da sırt yağlarını kullanıyoruz. Yani hastanın karnından ya da sırtından aldığımız yağ dokusu ile meme rekonstürüksiyonu yapıyoruz."

Doç. Teçel, meme kanseri nedeniyle tedavi görmüş bir hastaya yapılacak rekonstürüksiyonun olası nüksün tespitini zorlaştırıp zorlaştırmadığı yönündeki soruya ise şöyle cevap veriyor:

TAKİP AÇISINDAN SORUN YAŞANMIYOR
"Hastalığın tedavisi tamamen bittikten sonra rekonstürüksiyon yapılan hastalarda böyle bir risk yok. Ancak bazen kanserli dokunun çıkarıldığı ameliyatta, yani anında rekonstüksiyon yapılıyor. Bu hastalarda da takip açısından herhangi bir sorun yaşanmıyor, çünkü artık çok gelişmiş takip yöntemleri var. Mesela MR ile en ufak bir doku değişikliğini görebiliyoruz."

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı
« Posted on: Ocak 21, 2020, 05:51:42 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı e-book, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı programı, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı oyunları, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı e-kitap, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı download, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı hikayeleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı resimleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı haberleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı yükle, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı videosu, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı şarkı sözleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı msn, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı hileleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı scripti, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı filmi, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı ödevleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı yemek tarifleri, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı driverları, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı smf, Ailesinde Göğüs Kanseri Olanlara Estetik Uyarısı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Sıkı Ve Dar Sütyenler Göğüs Kanseri Yapar Mı.
Kadın Hastalıkları
Honey_Face 0 558 Son Mesaj Ocak 13, 2013, 08:06:35 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Benleri Olanlara Dermatolojiye Görünme Uyarısı
Cilt Hastalıkları
Asortik Hatun 0 419 Son Mesaj Ocak 16, 2013, 12:17:08 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Göğüs Kanseri
Kanser Hastalığı
Asortik Hatun 0 394 Son Mesaj Nisan 06, 2013, 12:10:16 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Göğüs Kanseri Olanlar Ilaç Kullanmayı Bırakıyorlar
Kanser Hastalığı
Asortik Hatun 0 371 Son Mesaj Nisan 07, 2013, 03:15:13 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Ailesinde Kolon Kanseri Olanlar Dikkat!
Kanser Hastalığı
Asortik Hatun 0 328 Son Mesaj Nisan 09, 2013, 02:41:47 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular