Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz  (Okunma Sayısı: 1494 Kere Okundu.)
« : Ocak 03, 2015, 09:58:11 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


Acilen Hollywood'a ihraç etmemiz gereken 10 kadın oyuncumuz


Şu sıralarda dünya sinemasında kadın oyuncuların çok hızlı bir şekilde yüzlerini eskittiğini ibretle takip ediyoruz. Çok kısa sürede, çok fazla projede yer almaktan Scarlett Johansson ve Keira knightley gibi önemli yıldızlar tahtlarını yeni yıldızlara devrediyorlar. Peki çare ne? Hollywood'a sesleniyoruz bizim kadın oyuncularımız ne güne duruyor?
- Bu bir isyan mı? Velev ki isyan. Daha en güzel dönemlerinde Cameron Diaz'a doyamamış bir neslin, "Lucy Liu hangi ara demode oldu?" sorusunun hicranını yaşayan bir kuşağın serzenişidir bu. Yüzü eskimesin diye dualar edilen Maggie Q'nun kaderine bir hüzünlü iç çekiştir... Nedir efendim derdimiz? Yüzüyle insanın içini açan, rol aldığı filmin başlıca izlenme sebeplerinden biri olan kadın yıldızlar çabuk tüketilmesin, yok olmasın hayranı olduğumuz yüzler. "E ama yaşlanıyorlar" demeyin. Bir Michelle Pfeiffer her yaşta Michelle Pfeiffer'dır fakat bakınız bugün tahtında Jennifer Lawrence ve Shailene Woodley oturuyor. Ancak trend kadınlar o kadar hızlı tüketiliyor ki, 20 yıl sürmüş bir Michelle Pfeiffer efsanesinin ardından, 10 yıl dayanabilmiş bir Lucy Liu dalgası geldi, Scarlett Johansson resmen direniyor, başını alıp giden Shailene Woodley'in kaç sene dayanacağı belli değil. Neden? Çünkü bir kadın oyuncu beğenilmeye görsün artık suyu çıkana kadar zilyon küsur filmde onun yüzünü eskitmeden rahat bırakmıyor Hollywood sektörü.

 Çare ne peki? Çare sürekli yeni yüzlerle piyasayı beslemek, daha uzun soluklu yıldızlar yaratmak. Bir senede 5 ila 10 farklı projede boy göstermesin Hollywood'un kadın yıldızları, arada bir bizim yıldızlarımıza da iş paslasınlar. Pekala bizim kadın oyuncularımız da her türlü filmde mevcut yıldızların muadili olabilirler.


İşte size acilen dünya sinemasına ihraç etmemiz gereken 10 kadın oyuncumuz!


1. Nurgül Yeşilçay

Gözleriyle, tutkulu oyunculuğuyla pekala dram yüklü yapımlarda kendisine verilecek yükü kaldıramaz mı Nurgül Yeşilçay? Gerçi kendisine Hollywood kapıları açılmadı değil. Holy Motors filminde Eva Mendes'in rolü ilk önce kendisine teklif edilmişti ama filmin Türk örf ve adetlerine uygun olmaması açısından kariyeri için olumsuz cevap vermişti Yeşilçay.


2. Merve Boluğur

Femme Fatale denir bazı rollere, öldüren zalım kadınlar vardır hani. Bu yükü son yıllarda Hollywood'da fazlasıyla yüklenen Eva Green'in yedek kulübesinde Merve Boluğur otursa olmaz mı yani? Arada bir o çıksın göstersin yüzünü, pekala bizim kızımız da adamın aklını alacak kadar güzel, canına kastedecek kadar zalım olabilir. Olmaz mı? Bir denemek lazım.


3. Naz Elmas

Romantik komediler için hem sempatik hem de güzel olacak bir yüz lazımsa, buyrun size Naz Elmas'ı sunalım. Hollywood'da fırsat verildi de Naz Elmas mı oynamadı? Bir Emma Stone değil elbet ama ufak ufak rollerle bugün başlasa, iki yıla kalmaz Hollywood'u hallaç pamuğu gibi atar. İnanıyoruz.


4. Aslı Enver

Bir dram olsun da güzel güzel ağlayan bir kadın görelim hasretiyle yananlar, alın size ağladıkça güzelleşen Aslı Enver! Koyun filme sevgilisi aldatsın, koyun filme ailesi yerle bir olsun. Aşk acısı çeksin, sürünsün, çıldırsın... Fısıldayarak konuşsun, öyle kauçuk kaplama makyaja da gerek yok, yüzüne bakmaya doyamaz izleyen.


5. Meryem Uzerli

Sayın Hollywood yapımcıları, şu elimizde bulunan Meryem Uzerli'ye Oscar heykelinin hatrı için bir alıcı gözle bakın. Dönem filminde kraliçe olur, düşes olur, yeri gelir kontes olur her türlü rolü kaldıracak bir insan evladı kendisi. Şiveyse şive, dilse dil, bakışlarsa bakışlar... Boysa boy, possa pos. Hükümet gibi kadın, koy filme ister Kraliçe Elizabeth olsun, ister Monako prensesi. Bizden söylemesi...


6. Beren Saat
Esas kız mı lazımdı? Alın size en esaslı başrol kızı. Güzelliği bir kenara içine girdiği rolü ete kemiğe büründüren Beren Saat'i şu güne kadar keşfedip de fırsat tanımayan Hollywood yapımcıları utansın.


7. Tuğba Büyüküstün
Egzotik karakterler için yerel yüz sıkıntısı çeken Hollywood'a Tuğba Büyüküstün'den ziyade çare mi var? Pochahontas'ı ver oynasın, gitsin Aztek kraliçesi olsun, yeri gelsin Arap prensesi olsun, Persli sultan olsun, Hint güzeli olsun... Her türlü coğrafyada yerel yüz olmaya müsait bir ışığı enerjisi var Tuğba Büyüküstün'ün.

8. Bergüzar Korel
Polisiye filmlerde deyim yerindeyse "estirecek" bir kadın oyuncu aranıyorsa, Hollywood hiç boşuna cast kataloglarına gözünü dikmesin. Bergüzar Korel'den CIA ajanı da olur, lanet olası Federallerden biri de olur, yargıç da olur ki zaten bu rolün hakkını veren bir şahsiyet kendisi. Yeter ki imkan sunulsun, yeter ki fırsat olsun.


9. Sinem Kobal
Hollywood'un adeta sıfır rh negatif kan tadında ihtiyacı olan "çıtır kız" rolleri için de ülkemizde biçilmiş kaftanlar mevcut. Sinem Kobal hem gençliği hem de güzelliğiyle bu tip rollerin altından kalkabilecek bir enerjiye sahip. Koy filme üniversiteli genç kız olsun, koy filme evin büyük kızı olsun, koy filme kasabanın en güzel kızı olsun. Hollywood yapımcıları başları her sıkıştığında Taylor Swift'in peşinden koşup "Allah rızası için gel kurtar şu filmi" demesinler. Sinem olmazsa Serenay Sarıkaya verelim, yeter ki alın oynatın bir şans verin.


10. Farah Zeynep AbdullahAksiyon filmlerinde Farah Zeynep'i hiç görmedik ancak, potansiyeline ve yapabileceklerine baktığımız zaman pekala bir X Men serisinde kendisine yer bulabilir ya da Batman, Spiderman gibi serilerde kendisine uygun bir rol verilebilir. Gülümseyişi ve enerjisinin yanı sıra oyunculuk yeteneğiyle de dev yapımlara renk katabilecek bir isim Farah Zeynep.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.143


View Profile
Re: Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz
« Posted on: Şubat 19, 2020, 03:45:20 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz e-book, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz programı, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz oyunları, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz e-kitap, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz download, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz hikayeleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz resimleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz haberleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz yükle, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz videosu, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz şarkı sözleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz msn, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz hileleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz scripti, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz filmi, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz ödevleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz yemek tarifleri, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz driverları, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz smf, Acilen Hollywood'a Ihraç Etmemiz Gereken 10 Kadın Oyuncumuz gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
2012 Yılında Sağlığımız Için Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar
Sağlık
SaviorAngel 0 578 Son Mesaj Şubat 03, 2012, 02:43:39 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Kadın Erkek Birlikteliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?
İslamda Aile
Asortik Hatun 0 477 Son Mesaj Mayıs 31, 2013, 10:23:47 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Melen Projesi ' Nin Acilen Tamamlanması Için Harekete Geçildi
Güncel Haberler
imge34 0 264 Son Mesaj Mart 04, 2014, 06:35:53 ÖS
Gönderen : imge34
Süheyl Batum Chp'den Ihraç Edildi
Güncel Haberler
Bendis 0 354 Son Mesaj Aralık 11, 2014, 10:52:38 ÖÖ
Gönderen : Bendis
3 Ihraç, 1 Yer Değiştirme
Güncel Haberler
SaviorAngel 0 303 Son Mesaj Aralık 31, 2014, 08:13:29 ÖS
Gönderen : SaviorAngel


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular