Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Accolate 20 Mg 56 Film Tablet  (Okunma Sayısı: 367 Kere Okundu.)
« : Şubat 04, 2013, 05:46:49 ÖS »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622


Formülü:
Her bir film tablet etken madde 20 mg zafirlukast (INN) ve yardımcı maddeler laktoz ve titanyum dioksit içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Accolate, yetişkin ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda astımın proflaksisinde ve kronik tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Accolate , ürün veya içindeki maddelerden herhangi birine karşı daha önce aşırı duyarlılık göstermiş olan hastalara verilmemelidir. Accolate, orta veya ciddi böbrek bozukluğu olan hastalarda karaciğer bozukluğu veya siroz vakalarında konterandikedir. Hepatitli veya sirozlu hastalarla uzun dönemli çalışmalar yapılmıştır.

Uyarılar/Önlemler:
Accolate, istenen faydanın sağlanabilmesi için, semptomların bulunmadığı dönemlerde bile düzenli olarakm alıınmalıdır. Lökotrien antagonistleri akut astım ataklarının tedavisinde endike değildir, ancak Accolate ile tedavi devam ederken oluşan akut astım ataklarında tedaviye devam edilebilir.
Accolate akut astım ataklarında bronkospazmın çözülmesi sağlamak amcıyla kullanılmaz.
Accolate, labil astımın veya stabil olmayan asrımın tedavisinde değerlendirilmemeiştir.
İnhale veya oral kortikosteroidlerin yerini almak üzere birdenbire Accolete kullanımına başlanmamalıdır.
Ciddi astımı olan hastaları tedavi ederken, steroid azltılması düşünüldüğünde dikkatli olmak gerekir. Ciddi astımı olan hastalarda oral steroidlerin kesilmesini nadiren eozinofilik infiltrasyon tkip eder. Bu da bazen sistemik vaskülitisin klinik özellikleri ile Churg-Strauss sendromu şeklinde görülebilir. Bu vakalarda zeminde Churg-strauss sendromu bulunması nedeniyle, kortikosteroid tedavisinin kesilmesi sonucu, böyle bir klinik tablonun ortaya çıkma ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.
Accolete tedavisi sırasında serum transaminazları yükselebilir. Bu yükelme genellikle asemptomatik ve geçicidir ama erken bir hepatotoksisite kanıtını temsil ediyor olabilir.
Karaciğer fonksiyon bozukluğu izlenimini veren bulantı, kusma, karnın sağ üst kadranınd ağrı, yorgunluk letarji, gribe benzer semptomlar, hepatomagali, pruritis ve sarılık gibi semptom veya belirtiler galişirse, serum transaminazları ve özellikle de serum ALT düzeyleri ölçülmeli ve hasta uygun olarak tedavi edilmelidir. İlacı kesme kararı, hastanın bireyesel koşullarına göre, hepatik disfonksiyona karşı Accoalte’in hastaya sağlayacağı klinik faydalar göz önüne alınarak değerlendirilmelidir.
Hepatik sirozuda içeren karaciğer yetmezliği olan hastalarda Accolate kullanımı önerilmez.
Accolate’in gebe kadınlardaki ilaç emniyeti henüz belirlenmemiştir.
Gebelik sırasında tedaviye devam edilmesinden kaynaklanabilecek riskler, elde edilebilecek faydalar karşısında tartılmalı ve Accolate, gebelik sırasında yalnız açıkça ihtiyaç duyulduğu taktirde kullanılmalıdır.
Zafirlukast anne sütüne geçer. Bu nedenle emziren annelere verlmemelidir. Accolate’in araç ve makina kullanma yeteneğini etkilediğini gösteren hiçbir kanıt yoktur.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Accolate, iyi tolere edilir. Accolate kullanımına baş ağrısı veya gastrointestinal bozukluklar ( bulantı, kusma ve karın ağrısı) eşlik edebilir. Bu semptomlar genellikle hafiftir. Ürtiker ve angioödemi içeren aşırı duyarlılık reaksiyonları rapor edilmiştir. Accolate’in kullanıldığı klinik çalışmalar sırasında ender olarak serum transaminaz düzeylerinin yükseldiği gözlemlenmiştir. Bu yükselme, tedaviye devam edilmesi sırasında ya da tedavinin durdurulamsından sonra ortadan kalkmıştır. Nadiren, Accolate tedavisinin durdurulmasından sonra düzelen, ilaca bağlı hepatitle uyan transaminaz profili gözlemlenmiştir. Kontrol gruplarına plasebo verilen klinik çalışmalarda. Accolate kullanan ileri yaştaki hastalarda enfeksiyon insidansının arttığı gözlemlenmiştir. Öncelikle solunum sisteminde görülen bu enfeksiyonlar, genellikle hafif olmuş ve tedavinin durdurulmasını gerektirmemeiştir.

İlaç etkileşimleri:
Accolate, astım ve allerji tedvisinde rutin olarak uygulanan diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir. İnhale steroidler, inhale ve oral bronkodilatör tedavi, antibyotikler ve antihistaminikler Accolate ile birlikte herhengi bir advers etkileşim söz konusu olamksızın doğum kontrol haplarıyla birlikte kullanılabilir. Salisilik asitle (aspirin) birlikte kullanılması, plazmadaki zafirlukast düzeylerinin yaklaşık %45 oranında artmasıyla sonuçlanabilir. Böyle bir yükselmaye, klinikte önemli etkilerin eşlik etme olasılığı uzaktır. Eritromisin ile birlikte kullanılması, zafirlukast düzeylerinin %40 kadar azalmasıyla sonuçlanır. Teofilin ile birlikte kullanılması, zafirlukast plazma düzeylerinin yaklaşık %30 azalmasıyla sonuçlanabilir ama, plazma teofilin düzeylerini etkilemez. Zafirlukast terfenadinle birlikte kullanılması, zafirlukast AUC değerinin %54 azalmasıyla sonuçlanır ama plazma terfenadin düzeylerinde değişme görülmez. Warfarin ile birlikte zafirlukast kullanılması, maksimal prototrombin zamanının % 35 kadar uazamasına neden olur. Bu nedenle Accolate’in warfarin ile birlikte kullanılacağı hastalarda protrombin zamanının izlenmesi önerilir. Bu etkileşim olasılıkla, zafirlukast’ın sitokrom P4502C9 izoenzim sisteminiinhibe etmesinden kaynaklanmaktadır.

Kullanım şekli ve dozu:
Accolate, astım ataklarının önlenmesi amacıyla kullanıldığından, sürekli olarak kullanılmalıdır. Erişkinler ve 12 yaşından küçük çocuklar : Önerilen doz günde 2 defa 20 mg’dır. Bu doz üzerine çıkılmamalıdır, hepetotoksisite gelişebilir. Besinler zafirlukast’ın biyoyararlanımını azalttığından Accolate yemeklerle birlikte alınmamalıdır. YaşlılarYaşlılarda (>65 yaş) zafirlukast klirensi azalır. ve Cmax değerleriyle AUC değeri genç erişkinlerdekinin hemen hemen 2 katıdır. Bununla beraber bu yaş grubundaki birikim astımlı yetişkin hastalarda yapılan çok dozlu çalışmalarla görülenden fazla değildir.Çocuklarda : Accolate’in 12 yaşındanküçük çocuklardaki ilaç emniyeti ve etkinliği henüz saptanmamıştır.Böbrek yetmezliği : Hafif dereceli böbrek bozukluğunda doz ayarlamasına gerek yoktur.Karaciğer Bozukluğu : Stabil alkolik sirozdaki zafirlukast klirensi, Cmax değeriyle AUC değerinin normal erişkinlerdekinin hemen hemen 2 katı olamsına yol açacak derecede azalır.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Accolate 20 Mg 56 Film Tablet
« Posted on: Haziran 05, 2020, 12:50:29 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Accolate 20 Mg 56 Film Tablet e-book, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet programı, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet oyunları, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet e-kitap, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet download, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet hikayeleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet resimleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet haberleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet yükle, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet videosu, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet şarkı sözleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet msn, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet hileleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet scripti, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet filmi, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet ödevleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet yemek tarifleri, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet driverları, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet smf, Accolate 20 Mg 56 Film Tablet gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ornisid 250 Mg 20 Film Tablet
İlaçlar
Honey_Face 0 467 Son Mesaj Şubat 03, 2013, 07:33:22 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Sefpotec 200 Mg 14 Film Tablet
İlaçlar
Honey_Face 0 699 Son Mesaj Şubat 03, 2013, 08:00:24 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Wıntus 20 Film Tablet
İlaçlar
Honey_Face 0 475 Son Mesaj Şubat 03, 2013, 08:08:58 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Yasmın 21 Film Tablet
İlaçlar
Honey_Face 0 563 Son Mesaj Şubat 04, 2013, 04:46:36 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Aerius 5 Mg 20 Film Tablet
İlaçlar
Honey_Face 0 528 Son Mesaj Şubat 04, 2013, 05:22:40 ÖS
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular