Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj  (Okunma Sayısı: 1349 Kere Okundu.)
« : Mart 27, 2011, 06:57:27 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516
"Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışmasının favorisi ilüzyonist Aref'i eleyerek birinci olan Sefa Doğanay: "Finalde kendimi yenilgiye hazırlamıştım"

Milliyet gazetesinden Pelin Çini, "Yetenek Sizsiniz Türkiye"nin birincisi Sefa Doğanay'la ilk röportajı gerçekleştirdi..

Bazen röportaj yapmak istediğiniz kişiye ulaşmak ve söyleşi için ikinize de uygun bir gün belirlemek dünyanın en zor işi haline gelebilir. Buluşmadan önce onlarca kez telefonda konuşup, röportaj saatini teyit etseniz de son anda bir aksilik çıkar. Sefa Doğanay ile benim hikayem de böyle başladı. Hafta boyunca telefonlaştık, tam buluşacağız derken onun katılması gereken bir program ya da toplantı çıktığı için ertelemek durumunda kaldık. Tahmin edersiniz ki bu oldukça sinir bozucu bir süreç, bir ara röportajdan vazgeçmeyi düşünsem de içimden bir ses bu çocukla konuşmam gerektiğini söylüyordu. Ayrıca yarışmada destekleyip oy verdiğim kişiyi yakından görüp ve tanımak bence hakkımdı.
Sonunda Acun Ilıcalı'nın Levent'teki ofisinde bir araya geldik. Buluşmaya gittiğimde beni uğraştırdığı için ona kızgındım ve çabuk havaya girdiğini düşünüyordum. Ofiste oturup ses kayıt cihazımı ve defterimi çıkarttığım anda yüzünde mahcup bir ifade ile kapıda belirdi. Tahmin ettiğiniz üzere de bundan sonra yaşanan bir saat boyunca sarf ettiği her cümle ile kafamdaki önyargıları silmeyi başardı, "İyi ki ona oy atmışım" dedirtti.
SAMİMİ, UTANGAÇ VE OLGUN BİR ÇOCUK

Sefa samimi, utangaç ve olgun bir çocuk. En önemlisi de çok aklı başında. Daha 18 yaşında olmasına rağmen ne kazandığı ödül, ne durmadan çalan telefonu ne de gelen dizi ve sinema filmi teklifleri başını döndürmemiş. Yolda yürürken üzerine atlayan insanlara da şimdiden alışmış durumda. Tek şikayeti var o da yorgunluk. Toplantılar ve TV kanalları arasında mekik dokumaktan kendine zaman ayıramıyormuş, uyku şu sıralar onun için lüksmüş. Türkiye'nin yeni yeteneği Sefa Doğanay ile yarışmaya katılma hikayesini, finalde Aref ile sahnede kaldığı an hissettiklerini ve bundan sonraki planlarını konuştuk.

Taklit yapanlar genelde çocukken evde ailelerini güldürerek bu işe başlar. Siz de öyle miydiniz?
Ben kendimi ön plana çıkarmaktan çok hoşlanan bir çocuk değildim. Taklit yapardım ama aile ortamlarında insanları güldürüp ilgi odağı olmazdım. Oyunculuk hayalleri kurduğum ailede bilinirdi. "İleride hobi olarak da olsa bu işi yapacağım" derdim.

Nasıl bir aile sizinki?
Standart Türk ailesi diyebiliriz. Mutlu ve huzurlu bir çocukluk geçirdim. Trabzon doğumluyum, liseye kadar Samsun'da yaşadım. Babam inşaat sektöründe çalışıyor, annem ev hanımı. Üç kardeşiz, ben en büyükleriyim.
TAKLİT YETENEĞİNİN SIRRI

Üniversitede işletme okuyorsunuz. Madem oyunculuk hayali kuruyordunuz neden konservatuvara gitmek istemediniz?
Lise döneminde psikolojiye merak saldım. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde okumayı aklıma koydum. O sırada oyunculuk kafamda hep hobi bölümünde duruyordu. Psikolog olmak istiyordum çünkü insanları çok iyi gözlemlediğimi, iyi anladığımı ve kolay çözdüğümü düşünüyorum. Ama ne yazık ki bölümü kazanamadım ve işletmeye girdim. Esasında bu gözlem yeteneği taklidin de temelinde yatan şey. Karşımdaki bir yabancının hareketlerini, mimiklerini kısa sürede hafızama kaydedebiliyorum.

İlk sahne tecrübeniz "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışması mı?
İlkokulda ve lisede tiyatro kollarında yer aldım ama bu denli büyük bir tecrübem tabii ki olmadı. Seyircinin karşısında olmayı ve kameraları yarışma ile tanıdım.

Yarışmaya katılmaya nasıl karar verdiniz?
Birinci sezona katılacaktım ama üniversite sınavına hazırlandığım için zaman bulamadım. İkinci sezonun başlayacağı dönem üniversite için İstanbul'a gelmiştim, koşullar uygundu, katıldım. Aklımda kazanmak da yoktu. İleride çocuklarıma anlatacağım tatlı bir anım olur diyerek girdim. Maksadım şansımı denemek ve belki birkaç kişiye sesimi duyurmaktı.

Finalde de "Bu noktaya gelmek benim için büyük bir şok. Hiç beklemiyordum" dediniz...
Bunca yıl kendi kendime yaptığım bir şeyleri insanların önünde yapıp da onların beni bu denli seveceğini tahmin edemezdim ki. Finalde de sahneye çıktığımda kaybetmeye kendimi çok hazırlamıştım. Kaybetsem kaderime küsmezdim ama "Bu noktaya kadar gelmişsem bende bir ışık var" der, denemeye devam ederdim.
OYUNCULUK YAPMAK İSTİYORUM

Telefonlarınız susmuyor. Toplantıdan toplantıya koşuyorsunuz. Bundan sonra ne olacak? Kendinize bir kariyer planı belirlediniz mi?
Önceliğim okulum tabii ki. Çok inanılmaz bir teklif gelmediği sürece okul kaydımı dondurmam ve devam ederim. Tabii ki oyunculuk yapmak istiyorum. Televizyon dizisi de olabilir, sinema filmi de. Biraz da endişeliyim tabii. Sonuçta bu çok büyük bir sektör, bir sürü insan parlayıp sönüyor. Ama Acun Ilıcalı'nın bana yol gösteriyor olması kariyerim açısından endişelerimi azaltıyor. Ailem hâlâ Samsun'da, orada kalmaya da devam edecekler. Annem tabii biraz paranoyaklaştı, her dakika arıyor. Haklı kadın, hem İstanbul insanı yutan bir şehir hem tehlikeli bir sektöre balıklama atladım. "Şu an röportaja giriyorum, şimdi çekimim var" diye ona rapor veriyorum. Ama onun bana çok güvendiğini biliyorum.
YARIŞMADAN SONRA KIZLARIN İLGİSİ ARTTI

* "Kızlar onları güldüren erkekleri sever' lafı doğru. Şu an bir sevgilim yok ama yarışmadan sonra kızların ilgisinde kesin bir artma var. Bundan da hiç şikayetçi değilim."
* "Canım sıkıldığında İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe çıkıyorum. İnsanların arasına karışmak, o caddeyi baştan sona yürümek beni iyileştiriyor."
* "Slow müzik dinlemekten hoşlanıyorum. Arabesk, pop, caz diye de ayırmam. Kulağıma hoş gelen yavaş her parçayı dinlerim."
* "Twitter'ı şimdilik kullanmıyorum ama Facebook'ta hesabım var. Oradan yazılanları okuyorum."
* "Kazandığım ödül 250 bin TL. Parayı daha almadım, bir süre daha beklemem gerekecek. Alınca da planım kendime bir daire satın almak. Geri kalanla da eğitim masraflarımı karşılarım."
* "Erkan Petekkaya, Beren Saat, Nurgül Yeşilçay, Selçuk Yöntem ve Haluk Bilginer'e hayranım. Bir gün onlarla karşılıklı oynayabilmeyi çok isterim."
* "Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin jürisinin en önemli özelliği pozitif elektrikleri ve doğallıkları. Hülya Avşar, Ali Taran ve Acun Ilıcalı'nın karşısına çıktığınızda heyecanlanmıyorsunuz, aksine rahatlıyorsunuz. Üzerinizde 'Korkacak bir şey yok, yap performansını. Sonuçta bu dünyanın sonu değil' gibisinden bir rahatlama sağlıyorlar."
* "En çok Yıldız Tilbe ve Ramiz Dayı taklitlerim beğeniliyor. İnsanlar yolda durdurup 'Yıldız'ı yapsana' diyorlar. Geçenlerde biri de 118'den numaramı bulmuş 'Nihat Doğan'ı yapsana' diye aradı."

Ünlüler gibi normal insanları da taklit ediyor musunuz?
Ederim arada sırada. Mesela üniversite yurdundaki hizmetli ablamızın taklidini yapardım, tüm yatakhane gülerdi. Bazen arkadaşlarımın da taklitlerini yapıyorum. Onu taklit etmem için birini birkaç kez görmem yeterli. Sesinin olmasa bile hareketlerinin aynısını yaparım.

Birinci olmanızın ardından "Taklit yetenek midir?" şeklinde bir tartışma başladı. Kimileri ünlüleri taklit etmenin yetenek olmadığını söylüyor. Bu eleştiriye karşı cevabınız nedir?
Bence bu sorunun cevabı içinde gizli: Yüzlerce kişinin katıldığı bir yarışmada Türk milleti beni görmüş ve birinci seçmiş ise taklit bir yetenek değil de nedir?
ATA'NIN AÇIKLAMALARINDA ART NİYET YOK

Bir de Ata Demirer meselesi var. Demirer sizin hakkınızda Twitter'da "Mesele taklit yapabilmek değil yeğen. Mizah sepetinin içinde taklidin çiçeklerden sadece biri olarak var olmasıdır. Yoksa, her papağan komedyen olurdu!!" dedi. Bu açıklamadan sonra Demirer'in sizi kıskandığı söylendi. Bu konudaki görüşünüz ne?
Ata Demirer, Yavuz Seçkin gibi isimler komedi dalında Türkiye'nin önde gelen duayenleri. Benim de örnek aldığım kişiler. Bu işe soyunmamda tabii ki etkileri olmuştur ancak ben taklidin taklidi değilim. Ünlüleri kendi gözlemlerimden yola çıkarak özgün bir biçimde taklit ediyorum. Sevgili Ata Demirer'in açıklamalarında bir art niyet olduğunu da sanmıyorum. Büyüğümdür, bana nasihat vermek istemiş, kırılmadım. Kıskandığını da düşünmüyorum. Sonuçta ben daha yolun başında olan biriyim ve onlardan destek görmem önemli. Mesela yarışmadan sonra Yavuz Seçkin arayıp tebrik etti ardından da Twitter sayfasına "Sefa Allah vergisi yeteneğiyle kazandı" yazdı. Bu beni inanılmaz mutlu etti.

"İnsanları güldürmek istiyorum" diyorsunuz. O halde akla Cem Yılmaz geliyor. Yılmaz'ı beğeniyor musunuz? Örnek aldığınız isimler arasında o da var mı?
Tabii ki var. Cem Yılmaz bir yıldız, bir güneş bizler de etrafında dönüyoruz desem ona karşı hislerimi anlatmış olurum herhalde. Cem Yılmaz büyük bir isim, çok başarılı bir sanatçı.
AREF KENDİ ALANINDA BİRİNCİYDİ

"Yetenek Sizsiniz Türkiye" de Aref ile finale kaldınız. O haftalar boyunca yarışmanın favorisiydi. Kazanmasına garanti gözüyle bakılıyordu. Aref'i elemek de sizi şaşırtmış olmalı...
Bence son 14'e kalan herkes o yarışmanın birincisi sayılır. Çünkü hepimiz farklı kategorilerdeydik, bir şekilde kıyaslanmamız da mümkün değildi, format gereği bir birinci olması lazımdı. Aref bence kendi alanında yani illüzyonda çok yetenekliydi. Eleme konusunda da inanın o an kim kazanacak hiç bilmiyorduk, ikimiz de heyecan içinde bekledik. Derken ismim açıklandı ve konfetiler tepemden aşağıya dökülmeye başladı.

Yarışma sırasında yaptığı numaralar internette açıklandı. "Foyası meydana çıktı" dendi. Sizce oyların düşmesinde bu da etkili olmuş mudur?
Olmuşsa da saçma çünkü adı üstünde illüzyon. Hepsinin içinde bir numara, bir göz aldanması var. Yetenek bunu başarılı sunabilmek, seyirciyi inandırabilmek... Aref'te de bu vardı. Aramızda bir rekabet ve düşmanlık da kesinlikle yok. Beni ilk tebrik eden kişi oydu. Kuliste de babası tebrik etti.

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj
« Posted on: Nisan 04, 2020, 02:52:43 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj e-book, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj programı, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj oyunları, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj e-kitap, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj download, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj hikayeleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj resimleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj haberleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj yükle, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj videosu, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj şarkı sözleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj msn, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj hileleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj scripti, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj filmi, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj ödevleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj yemek tarifleri, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj driverları, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj smf, Yetenek Sizsiniz'in Birincisi Sefa'dan Ilk Röportaj gsm
Yanıtla #1
« : Mart 30, 2011, 10:52:25 ÖÖ »

SheWolf
*
Üye No : 52134
Nerden : Denizli
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 879
Mesaj Sayısı : 7.903
Karizma = 78381


duruşundanda belli zaten mütevazı terbiyeli biri olduğu,çok hoş bir röportaj olmuş
teşekkürler

Kumrular Sakindir Bir Tek
Ben Kumru Değilim ...
Yanıtla #2
« : Mart 30, 2011, 01:20:44 ÖS »
Avatar Yok

Doktor Ahmet
*
Üye No : 52736
Yaş : 26
Nerden : Kütahya
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 168
Mesaj Sayısı : 1.709
Karizma = 3020


yetenekli biri bu ya....
teşekkürler

Unutma!!!Karanlık gecede kara taşın üstündeki kara karıncayı gören biri var...

♪-♪♪-♪♪-♪nfr♪-♪♪-♪♪-♪
Yâ Rab, bu uğursuz gecenin yok mu sabahı?
Mahşere mi bi çarelerin yoksa felahı!
Nur istiyoruz... Sen bize yangın veriyorsun!
" Yandık!" diyoruz... Boğmaya kan gönderiyorsun!
Yanıtla #3
« : Mart 30, 2011, 01:28:30 ÖS »
Avatar Yok

Kıskanç
*
Üye No : 52435
Nerden : Yalova
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 1.719
Karizma = 6035


Konu için teşekkürler

Bütün Renkler Aynı Hızla Kirleniyordu , Birinciliği Beyaza Verdiler ...
Yanıtla #4
« : Nisan 02, 2011, 04:09:26 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.787
Karizma = 55161


yetenekli gerçekten Gülmek :) çok güzel bir röportaj olmus Gülmek :)

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
Yanıtla #5
« : Nisan 02, 2011, 05:28:34 ÖS »
Avatar Yok

By.CeZa
*
Üye No : 293
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 12191
Mesaj Sayısı : 28.686
Karizma = 156


Taklit yaparak öyle bir programda birinci gelmek. Yani başka hiç bir yetenek çıkaramadık taklitçi çıkardık.
Mizahı seviyoruz işte. Neyse ne tabi ki sonuçta bir Türk 1. oldu Almanya dan olsun başka yerlerden olsun katılan çoktu onlardan birisi olsaydı kötü olurdu.


İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Yanıtla #6
« : Nisan 16, 2011, 04:16:55 ÖS »

cadı_kız
*
Üye No : 28085
Yaş : 26
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 378
Mesaj Sayısı : 3.856
Karizma = 13164


Sefa .. Nihat Doğan TakLitLeriyLe Beni GüLüdürmüstü. Ayrıca TrapzonLu'ymuş Bu Sevindirici .D

*Her yaranın bedeLini gözLer çeker..!
GözLer ağLar, gözLer sevdiğni görmk ister..!
Her gece uykuLarn böLünür , hayaLi hep gözLerinin önündedir , kör oLmak istersn bazen , birdaha görmemek , güLüşLerini görmemek ..! KaLP AğLarken onun güLüşLerini görmemek..!

iMza : 'cadı_kız  *
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular