Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1 2 3
Konu: Unutamadım ( Uzun Bir Yazım )  (Okunma Sayısı: 3160 Kere Okundu.)
« : Nisan 19, 2010, 06:45:34 ÖS »
Avatar Yok

ATRETIA AION
*
Üye No : 32494
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 30
Mesaj Sayısı : 166
Karizma = 26


Sayfalar dolusu bir sen biriktirmiştim yüreğimde ve sayfalara çizdiğim kaçıncı yüzde kaldın ki sen...
kalemim sensiz yazmaz bu satırları sevgili, bir hayalin hayaliydin ki sen
ve şimdi... kağıdıma göz yaşın düşmüş ben seni kalemimle içiyorum...

 Unutamadım Ne Adını Ne Seni  

      Sen her zil çalışında o gelmiştir diye için heyecan fırtınasına yakalanıp, bütün gücünle kapıya sarıldın mı? Açılan kapıdan sonra onu görememenin derin hüznünü içine çektin mi? yüreğine aniden bir sessizlik kapladı mı ? yineler seni taki edip, kendini belli etti mi? yokluğu..
Ben her zil çalışında, her telefonun ışığında, bu duyguyu yaşıyorum sevgili.. Bu duyguyu bana senin yokluğun yaşatıyor. Sol yanımda bir acı var sevgili, kalbimin üzerinde sıkışan bir telefon numarasında…
Her gelenin gözlerinin içine baktın mı? Sanki onlardan haber bekler gibi.. ve her seferinde onu içermeyen, anlatmayan onca kelime yığınlarında kalıp, belirsizlik yağmurlarında sızlandı mı hece hece… Gidişlerde ki ayak seslerini ona benzettip, sessizce aktın mı göz yaşlarını içine…

Yanlışlıkla aranılan bir numarda ki sesi, sesine benzetip hüzünlendin mi? Seni hatırlatan…
Can sıkıntısından göz gezdirdiğin gazetelerde, dergilerde ki haberlerde onu ardın mı? Farkında olmadan.. Gördüğün yüzlerde, onu görebilme heyecanıyla tutuşundu mu?Sohbet arasında onun cümlesi geçip, durakladın mı? Bu cümle en cok ona yakışıyordu diyip keder denizinde, kalabalık içinde yalnız kalıp,kendinle yüzleşmekten korktun mu?

Kalabalık bir cadde de kendini yalnız hissedip, kaderine küstün mü? Yürüdüğün yollarda ki vitrinlerde o belirdi mi? Sesnelilen şeylerde onu fısıldar gibi oldular mı? Rüzgar onun kokusunu burnunun ucuna kadar getirip, sürükledi mi kendi içinde..
Gece usul usul gecmekte iken, onunla ilgili hatıralar, fotograflar başında nöbet bekledimi? Gecenin ortasında elinde bir sigarayla onu içtin mi?
Kurduğun bütün cümlelerde farkında olmadan onu anlattın mı? Sözcüklerin o oldu mu?

Yediğin yemeklerde ki lokmalardan bir tanesini de onun içinde yemek istedin mi? İçtiğin sudan bir yudum da onun için içtin mi? Farkında olmdan..
Bir gece uykundan fırlyarak uyandın mı?O gelince aklına…

 Zamana küskünlüklerin başladı mı? Saatten, takvimden, günlerden habersizce yaşamaya başladın mı? Zamanı en büyük düşmanın ilan edip, saati bekçi görüp, günleri gardiyan gibi hissedip, yaşamaktan nefret ettin mi?Uykular korkun olmaya başladı mı? Gördüğün en muhteşem rüyalarda o var olmaya başladı mı? Kabuslar içinde uyanıkken, kan ter halde onun ismi döküldü mü ilk dudaklarından…

Sabah gözlerini açtığında, ilk o gelmeye bşladı mı gözlerine.. Aynada kendin yerine onu görmeye başladın mı?

Sigara ve kibridin aşkına benzemeye başladı mı içinde ki tutkular.. Senin tükenişte, onun yakmakta olduğu bir alevin külleri nefeslerinde saklı kaldı mı?

Fotograflarda sadece o belirdi mi? Bütün eşyalarında onun kokusu sinip, en sevdiğin elbiselerini kendinden uzaklara saklamaya başladın mı?

En sevdiğin müziklerin, en sevdiği müzikler olduğu, şarkı sözlerin yüreğini kırbaşlar gibi… Seni acımadan vurmaya başladı mı melodiler…

Şarkılara küsmeye başladın mı?

Hiç yok yere kıskançlık krizlerine girip, onun en yakınından, en içinden olanlardan “ben göremiyorum,onlar onunla nefes alabiliyor diyerek” kendine kızdın mı?

Sonra kadehlere saklandın mı? Bir korkak gibi kendinden, ondan, onu içeren herşeyden kaçmaya başladın mı?

kulaklarında onun sesi..!
dudaklarında onun tadı..!
ellerinde onun sıcaklığı..!
saçlarının kokusunu..!
unutamıyorsan…!

Cüzdanında ki saklı fotografını atamıyorsan seni attığı gibi..!

Şimdi o herkese benziyorsa, herkes onu benziyor ve herkesden sebebsizce uzaklaşıyorsan! Herşeyde ondan bir iz, senden gelen izlerin birleşip, izi izinde saklı kalıyorsa?

Adın oysa, varlığın onun mutlu olması,gülümsemesi hayatınsa…!

En güzel ses, onun sesi..
En güzel ten, onun teni..
En güzel yüz, onun yüzüyse….

Bakışlarının derinliğinden çıkamıyorsan? Bakışlarında hapis etmişse seni..! Bakışlarıyla her gece seni öldürüyorsa? Ateş gözleri kavuruyorsa benliğini…

Uçan kuşdan, öten bülbülden haber bekliyorsan? Evine gelen postacıdan onu taşıdı diye ümitlenip, mutlu gamzelerin beliriyorsa.. Çıkan zarflarda yoksa o… Yine kederlenip akşam sahillere vuran balıklar gibi.. Onsuzluğa aç kalıyorsan..!

Uykular onsuz, yemekler onsuz, bu şehir onsuz anlamsızsa…! Bir şehrin, bir şehre ulaşmaya gücü yetmiyorsa…!

En güzel koku, onun kokusu..
En güzel bakış, onun bakışı…
En güzel varlık, onun varlığıysa…

Varlığının anlamı kadar, yokluğunda anlamı olup, onsuzluğun saniyelerle paha biçilmez kıymete bindiği, dakikalara hesap sormaya başladın mı? Neden bensiz diye…

Onu düşünmek en güzel şey..! Onu düşlerinle yaşatmak, onu düşlerinde onun seni sevebilme ihtimalini düşünmek ve onunla yaşanmayan günleri yaşamış gibi oldun mu hiç..!

Onunla bir gece daha gecirmek için hayatında veremeyeceğin, senden gitmesine korktuğun şeyleri dahi göze alabildin mi? Son kez onun yüreğinde, onun teninde, sabahlamak istedin mi? Doğacak olan güneşin emanetinde..

Gecelere bu yüzden feryadlı, küskünlüğün başladı mı? Sessiz çığlıklarını koridor karanlığına gömdün mü? Yanlızlığın odanda ki tablolarında asılı kaldı mı? Bakışında artık yanlızsın.. Artık sadece sen, o yok ben varım. Adım yanlızlık… En büyük arkadaşın…! ki onun en büyük hediyesi de yanlızlığıydı. Bunun acısını duvarlarında ki gölgelerde anladın mı?

Gözyaşlarını herkesden saklamaya başladın mı? Gözyaşlarında da o oldumu? O akmaya başladı mı? Gözyaşlarını titrek ellerinle silmeye korktun mu? Silersem erir, tükenir diye mırıldandın mı?

Soğuk kış gecelerinde gözyaşlarınla ısındın mı? Ondan emanet diye.. Yatağının bir yarısını ona ayırdın mı? Onun uyumasını, onun nefesini hayal ettin mi? Örtündüğün örtünün, birazınıda sanki o varmış gibi ona örtüp, iyi geceler öpücüğünü boş yastığa kondurdun mu?

Yüreğin çıkacak gibi oldu mu gögsünde sevgili..! Bir zamanlar ona böyle hitap etmeni isterdi, şimdi kitap aralarında karşına inadına çıkan bir sevgili cümlesi, bugünlerde sinirini bozmaya başladı mı?

Kitaplarda onun adı, pargraf başlarında.. Cümle sonlarında ana tema olarak işlenmeye başladıysa, onun adı aşk..! Onun bakışı sevda, onun dudakları ateş olduysa…!

En güzel sözcükler onun…
En güzel kelimeler onun..
En güzel öpüşmeler onunla yaşanmışsa..!

Kalbinde onun izi, saçlarında onun teni, parmaklarında ilk günkü gibi onun belirginliği kaldıysa.. Onun seslenişi kulaklarında, onun bakışı gözlerinde, onun sarılışını ruhundaysa…

Kolların boş.. Günler içinde, ellerin titrek, gözlerin yorgun, seyrediyorsa.
Yağmurlar o diye yağmaya başladıysa, damlalar melodiye dönüp, onun ismine andırdırmya başlamışsa… yürüdüğün caddeler o seninle geliyorsa.. Cadde de ki adımların yabancılaşmaya başladıysa adımlarında, bastığın topraklarda gectiğini anlasın diye ona izler bırkıyorsan?

Onunla gittiğin yerleri gidip, onunla sohbet ettiğin yerlerde saatlerce kendinle konuşuyorsan? Ve ilk günkü buluşmada içilen çayı, her seferinde sanki ilk günmüş gibi içiyorsan?

Sürme çeken her kişiyi, ona benzetiyorsan? Kullandığı parfümün kokusunu çok uzaklardan sezebiliyorsan, bu o diyebiliyorsan? Siyah ojeleli parmakları onun parmağı sanıp, işaret parmağına taktığı yüzükde zihnin  onu imgeliyorsa?

Kalabalıklar içinde onu arıyorsan? Otobüs gişelerinde onu soruyorsan? Uçak peronlarında onun için volta atıyorsan? Gecen taksilerin içinde onu secmeye çalışıyorsan? Dolmuşta, durakta, otobüsde, gar da ulaşım içinde ona ulaşmaya çalışıyorsan?

Sen aradıkça o bilinmez olup, avuclarında kayboluyorsa? Yokluğunda yara bandları içinde ki yaraları kapatamıyorsa? Bandlar onu içinde tutamıyorsa? Akıyorsa durmadan, damarlarından vedasız gidiyorsa?

İçinde ki bütün sesler onunla ilgiliyse..
Bütün düşünceler onunla doluyorsa…

kendini aramaya başladıysan…!

En büyük yalanların içinde,
En büyük doğrulardan sıyrılıp
En büyük hilelerin, katil zanlısı
Zaman diyip, yargılıyorsan?

Her yeni gün geçimsiz olmuşsa? Yaşam, bir anlam ifade etmiyorsa?

Hastane koridorlarının yanlızlığını ceket gibi giyip, fayanslar üzerinde onu seyrederek yürüyorsan..! Ayakların basmaktan korkup, taşlar üzerinde
zıplıyorsa?

Ve insanları aldırmayıp, deli gibi olduysan? Divane gönlüne kimseler laf dinletemiyorsa?

Kalabalıklar içinde, kalabalık olup, kalabalığı aldırmadan kendince kalmışsan? Üzerinde ki bakışları umursamadan, seslenilen sözleri duymadan, dokunan elleri hissetmeden, hiç kaldın mı?

Onsuz bir hayattan korkmaya başladıysan?

Giderken sende kalan bir fotografda yaşatmaya çalıştıysan birkaç anıyı… Onu anlatamayan şeyleri, onu anlatması için çabaladıysan?

Sevdiğin birkaç kadını onunla benzeştirdiysen? Sende kıyaslanamayacak kadar anlamlı olmuşsa?

Sevgisi, sevgin…
Hayali, hayalin..
Aşkı, aşkın…
Sesi, sessin olmuşsa..!

Onun içinde kendini kaybetmişsen? Bildiğin herşey onunla alakadarsa..
Hayatındakilerin şimdi sana aid bir hayatı vardı. Benden herşeyi alıp gitmiştin. Giderken, yokluğunuda alıp gitmiştin…

En güzel uyku, onun koynundaysa,
En güzel hayal, onunlaysa..
En güzel tatil, onunla gecirilmişse…
En güzel mesaj, ondan gelmişse..
En güzel sözü o söylemişse..
En güzel yemeği o yapıyorsa..
Dünya da ki en güzel gülümseme, onunkiyse…
En güzel fizik ona aidse..
En güzel isim onun ismiyse..
En güzel anneliği ona yakıştırıyorsan..
En güzel tanımlamalarında o yaşıyorsa..
En güzel şehirlerinde o geçmişse..
Aldığı nefesin en muhteşem yer..
Yürüdüğü caddenin, en güzel hikayesiyse…

Şimdi, o nerede? Sen nerede? Ayrı uzaklıklarda, ayrı dünyalarda, ayrı aşklarda, ayrı sevgilerin nöbetlerinde, aşkın bekçiliğini yapıyor.

Ressam renklerle konuşup, fırcalarla susuyorsa? Tuvallarde sessizliğini resmediyorsa? Beyazın üzerine İstanbul’u çiziyorsa? İstanbul oysa , İstanbul onunla istanbul’sa..

En güzel sözlerin, İstanbul’la ilgili kitaplarda dökülüyorsa? En güzel fotografların, istanbul içlerinde ki hüznü barındıyorsa? Hatıralarda adı İstanbul olmuşsa, aşkının. Ve İstanbul gibi yüreğine doğduysa?

Antik şehirlerinden, köprülerinden, surlarından, yedi tepelerinden onu anımsatan hikayeler dudaklardan dökülüyorsa?

Sevdan İstanbul olduysa..! İstanbul gibi kendinden terk ettirmiyorsa? Onun içinden kaçamıyorsan. O gözleriyle seni hapis etmişse..
Varlığı, yokluğu, darlığı, geçim sıkıntısı umursamadan, İstanbul mısralarla güzelleşmişse..!

Işıkları yanan evlerin, içersinde ki mutluluğu binbir özlemle gözlerini nemlendirdiyse… Gecen bir arabada mutlu bir çiftte, İstanbul’a kendini kabul ettirtmek.

Şarkılarda, türkülerde, müziklerde… İstanbul dökülmüşse o diye.. o İstanbul olmuşsa.. İstanbul onunla bütünleşip, vücudu saran bir ceket gibi üzerine yakışmışsa…

Denizlerinden, boğazına, sarmışsa etrafını gözleriyle.. İskelelerde onun kokusu sinmiş… En büyük maçların tezahuraatlarında binlerce yürekten dökülmüşse…

İnancın onunla bütünleşip, duaların titrek kalmaya başladıysa? Dualarında yaşamaya başladıysa… Yaradan’a sığındığında ona emanet ettiysen..!

Onun içinse, yalvarmaların yakarışların..

Onun gülümsemesi,
Onun mutluluğu,
Onun sağlıklı kalması içinse…

Kendinden vazgecip, kendini unutup, onu var gücünle korumak için bilinçsizce hayatta kalıyorsan.

Aklının oyunlarına gelip, akıl oyunlarında mağlup olup, hayatı en büyük hamlelerinle kaybetmişsen.

Yaktığın sigara dumanında, başında kavak yelleri gibi bulutlar oluşturuyorsa?

Gökler gürlüyor…
Gökler ağlıyor…
Gökler inliyor, onsuz..
Gökler,
Bir deli korkak kalıyorsa, gökyüzünde..

Yıldızlar kayıyor..
Yıldızlar sönükleşiyorsa..
Yıldızlar eski parıldamasını kaybetmişse…
Ay kendini aydınlatmaya gücü yetmiyorsa..

Işıklar kapanıyor, Kandillerin yağı tükeniyor, mum ışığı kendini eritiyorsa kendi içinde..

Yağmur bulutu unutuyorsa? Halbuki yağmur bulutun aşkıydı. Beyazlığı sevgisiydi. Ben gibi şimdilerde siyahlaşmaya bşladıysa.

En büyük gizlerin sır..
En büyük sözlerin hazine..
En büyük yeminlerin, ona and içilmişse..

Unutamadığın bir ad.. Unutulmuyan bir sima.. Unutulamayan bir o kalmışsa yüreğinde..
  
Şimdilerde belirginliği, gitar tellerinde sallanıyorsa?

Zaman beklemenin en güzel tarifiyse.. Gözlerimi açsam, çıkabilse karşıma diye iç geçiriyorsan.

Ben, bizi unutamadım..! Belki uyansam karşımdadır, diyerek kendini avutuyorsan..!

Karanlığın içinde kayboluyorsan. En büyük karanlığın sessiz kelimelerinde saklı kaldıysa..!

”onun bakışlarının tükendiği yerde başlıyorsa, yokluğu..”

Onun dudaklarının izleri çay bardağında kaldıysa.. Hala duruyorsa masa da.. Kullandığı çatalı saklanmışsa, ilk günü gibi.. Okuduğu, yarım kalan kitabı aynı şekilde katlanmışsa, kitaplıkta.. Sürdüğü ruju unutup, en büyük hazine gibi gözden uzak yasaklanmışsa..!

İçtiği sigaranın izmaritlerini külleriyle avuclarında tutuyorsan. İçtiği biranın şişesini atmadıysan. Sende aldığı bir çikolatanın ambalajı hali duruyorsa..!

Bu şeyler, çılgın gecelerde aklını zorluyorsa.. Gün batımından, gün doğuşuna seninle şafak bekliyorsa…

Yıldızlar tepende..
Ay yüreğinde
Güneş simanda
Yağmur gözlerinde
Rüzgar saçlarında
Hayalerinde yıldırımlar kaldıysa..

Korkup kaçanlardan bir tanesi sen olduysan…  Bu hayatta o senin mantığın olmuşsa.. Bütün çiçeklerin renkleri solgunlaştıysa.. Yazılan yazılar, onunla dolup taşmışsa…

Kendini eve kapatıp, yine ondan kurtulamıyorsan. Ondan imkanı yoksa kaçmanın. Şimdi ona ulaşacak şeyleri aşamıyorsan. Zaman içinde tükeniyor ve de tüketiyorsan kendini.. Yanlızlığını gömüyorsan yanlızlığına… Sende mesken tutmuşsa, seni sahiplenmişse? Mecnun derdine düşüp, leylanın kavuşamamasını yaşıyorsan..!

şkı uzaktan yaşayıp, aşksızlığın sersemliğinde saçmalıklar beyninde vuruyorsa?

İşte o zaman başlıyordu; sensizliğin ne demek olduğu… Sensizlik kelimelerle ne kadar anlatılbilirdi ki.. Bu kalbim, sensizliği kelimelere ne kaadr dökebilirdi. Yüreğim, yokluğunun fotografını nasıl çıkartabilirdi.

Sen en büyük sessizliğimken..
Sen en büyük sukunuğumken,
Sen en büyük hayalimken,
Sen en büyük tutkumken,
Sen en büyük ben iken,

Ben kendime nasıl laf anlatabilirdim ki, mantığım sen iken…

Çok aşığı var diyorlar… Unut onu diyorlar. O yok diyorlar. O öldü diyorlar… Oböyledir diyorlar… Ondan sana hayır yok diyorlar.. Belki de doğru diyorlar… Çok aşığın var diyorlar sana… Ah sigaramın içinde ki tütün gibi seni içime çeksem..

Rakının şişe dibinde ki duruşu gibi, dursan yüreğimde.. Son tadda büyük zevkle aksan içime.. Dudaklarımda ki son tad senin tadın olsa…

Yanımda olsan ne olur du ki.. Yanımdayken bile bana uzakken… En büyük eserindi enkazım.. Şimdi senzedeyim..!

Bırakma beni korkuyorum. Nefes almaktan, hayalinden.. Seni getiren, seni duyuran, seni anımsatan,

Bir keman sesinden…!

Unutamadım; ne adını, ne seni…

Halbuki seni, melekler bile kıskandırdı..

Unutamadım ne adını ne seni..!

Sorular yokluğun, ünlemler varlığındı.. Ben üç noktayla yaşıyorum, şimdi.. Devam etmemiş hecelerimle… ve devam edemeyen niceleriyle.. Keşke unutulabilsen bir saniye..!


”yüzün su yangınlarında yanan bir parca, tutuşuyorum bakışlarında her aklıma aldığımda.. her gece hayalin götürürdü bambaşka diyarlara… kendimi bulamazdım sensizken bir daha..”

Gözlerimde yaşlarla tükenen bir kalem daha..

unutulmadın…

« Son Düzenleme: Nisan 20, 2010, 12:59:24 ÖS Gönderen : Mavi_Kiyamet »

... kelimelerin ardı yalnızlıkmış oysa ki ...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Unutamadım ( Uzun Bir Yazım )
« Posted on: Ocak 24, 2020, 07:56:46 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) e-book, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) programı, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) oyunları, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) e-kitap, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) download, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) hikayeleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) resimleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) haberleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) yükle, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) videosu, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) şarkı sözleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) msn, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) hileleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) scripti, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) filmi, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) ödevleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) yemek tarifleri, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) driverları, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) smf, Unutamadım ( Uzun Bir Yazım ) gsm
Yanıtla #1
« : Nisan 20, 2010, 03:29:58 ÖÖ »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


harika harika harika Gülmek :) o kadar güzeL yazmissin yani.. seven unutamazki gerçekten sevdiyse Gülmek :) seven unutmaz unutan ise sevmemistir seven unutmussa sevmesini biLmemistir.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
Yanıtla #2
« : Nisan 20, 2010, 03:46:38 ÖÖ »
Avatar Yok

bebeqim
*
Üye No : 39499
Yaş : 28
Nerden : Adana
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 61
Mesaj Sayısı : 1.482
Karizma = 20


Gercektende  harika  çooookkk çoookkk  çookkk  güzel  yüreğine  sağlık... Gülmek :)
Yanıtla #3
« : Nisan 20, 2010, 12:38:43 ÖS »
Avatar Yok

ATRETIA AION
*
Üye No : 32494
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 30
Mesaj Sayısı : 166
Karizma = 26


harika harika harika Gülmek :) o kadar güzeL yazmissin yani.. seven unutamazki gerçekten sevdiyse Gülmek :) seven unutmaz unutan ise sevmemistir seven unutmussa sevmesini biLmemistir.
Bugüne kadar yazdığım en uzun yazı... ve evet işte yazdım dediğim bir yazım bu...kalemimi herkes merak ediyordu çünkü hep yazmıyorum diyordum =) beğenmeni çok sevindim zeynep... elimden geldiğince benden güzel yazılar okumanıızı sağlamaya çalışıyorum...bunlar eski arşivlerimdendi. güzel söz yazmışsın tesekkür ederim =)Gülmek :)

Gercektende  harika  çooookkk çoookkk  çookkk  güzel  yüreğine  sağlık... Gülmek :)
beğenemene çok sevindim. ==) yazımın harika olması okuyanında yüreğinin iyi olmasına bağlı =) tesekkür ederim. Gülmek :)Gülmek :)
Yanıtla #4
« : Nisan 20, 2010, 12:44:11 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


harika harika harika Gülmek :) o kadar güzeL yazmissin yani.. seven unutamazki gerçekten sevdiyse Gülmek :) seven unutmaz unutan ise sevmemistir seven unutmussa sevmesini biLmemistir.
Bugüne kadar yazdığım en uzun yazı... ve evet işte yazdım dediğim bir yazım bu...kalemimi herkes merak ediyordu çünkü hep yazmıyorum diyordum =) beğenmeni çok sevindim zeynep... elimden geldiğince benden güzel yazılar okumanıızı sağlamaya çalışıyorum...bunlar eski arşivlerimdendi. güzel söz yazmışsın tesekkür ederim =)Gülmek :)

Gercektende  harika  çooookkk çoookkk  çookkk  güzel  yüreğine  sağlık... Gülmek :)
beğenemene çok sevindim. ==) yazımın harika olması okuyanında yüreğinin iyi olmasına bağlı =) tesekkür ederim. Gülmek :)Gülmek :)
herkes çok begenecek eminim Gülmek :) Gülmek :)
Yanıtla #5
« : Nisan 20, 2010, 12:54:13 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5210
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Vayy bee Çok Güzeldi ya.. Okumaktan bıkmadım  Utandım. Yüreğine sağlık Teşekkür ettim..  Tebrikler.

WebCanavari
Yanıtla #6
« : Nisan 20, 2010, 01:00:04 ÖS »
Avatar Yok

ATRETIA AION
*
Üye No : 32494
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 30
Mesaj Sayısı : 166
Karizma = 26


herkes çok begenecek eminim Gülmek :) Gülmek :)
bir gün bir dostum... yazmamı istemiştim gerçekten yazmamıştım hiç...bu yazıyı intihar ettiğim gece yazdım =)) bu kitabımdaki yazılardan biri...
Vayy bee Çok Güzeldi ya.. Okumaktan bıkmadım  Utandım. Yüreğine sağlık Teşekkür ettim..  Tebrikler.
beğenmeniz mutlu etti beni... çok tesekkür ederim... yazım sizin yüreğinizde bir duygu oluşturduysa ne mutlu bana Gülmek :)=)
Yanıtla #7
« : Nisan 20, 2010, 01:01:55 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5210
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Her Satırı Ayrı duygu hemde... Nanik-Nanik :P
Yanıtla #8
« : Nisan 20, 2010, 01:02:56 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


herkes çok begenecek eminim Gülmek :) Gülmek :)
bir gün bir dostum... yazmamı istemiştim gerçekten yazmamıştım hiç...bu yazıyı intihar ettiğim gece yazdım =)) bu kitabımdaki yazılardan biri...
Vayy bee Çok Güzeldi ya.. Okumaktan bıkmadım  Utandım. Yüreğine sağlık Teşekkür ettim..  Tebrikler.
beğenmeniz mutlu etti beni... çok tesekkür ederim... yazım sizin yüreğinizde bir duygu oluşturduysa ne mutlu bana Gülmek :)=)
sen kaç kez intihar'a kaLkistin ?
Yanıtla #9
« : Nisan 20, 2010, 01:09:52 ÖS »
Avatar Yok

ATRETIA AION
*
Üye No : 32494
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 30
Mesaj Sayısı : 166
Karizma = 26


Her Satırı Ayrı duygu hemde... Nanik-Nanik :P
o zamanlar aşıktım =) baya oldu bunu yazalı 4 yıl sanırım =) şimdi aşık değilim yazamıyorum böyle Nanik-Nanik :P
sen kaç kez intihar'a kaLkistin ?
2 kez malesef.. biri hastane biride en yakın dostum kurtardı...7 yıl oldu hala benimle konuşmaz... bu yüzden.. =)))
mavi diye aklımda bir yazı var unutmadım bunu Zuhahaha:D:D:D:
yazımda ki en güzel yerlerden biri benim çok sevdiğim...

En güzel tanımlamalarında o yaşıyorsa..
En güzel şehirlerinde o geçmişse..
Aldığı nefesin en muhteşem yer..
Yürüdüğü caddenin, en güzel hikayesiyse…
Sayfa 1 2 3
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular