Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül  (Okunma Sayısı: 276 Kere Okundu.)
« : Şubat 01, 2017, 04:47:56 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


İki uluslararası ödül daha

DeFacto’ya Brandon Hall’dan iki ödül

Dünyanın en önemli danışmanlık şirketlerinden Brandon Hall tarafından Amerika’nın Florida eyaletinde bu yıl 22’incisi düzenlenen ‘İnsan Kaynakları 'Mükemmellik Ödülleri’nde DeFacto, ‘Mutluluk Müdürü’ uygulaması ve ‘Liderlik Programları’ ile iki ödül birden kazandı. Türkiye’nin insan kaynaklarına verdiği önemi uluslararası arenaya taşıdıklarını aktaran DeFacto İnsan Kaynakları ve Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Şenol, ‘New Generation Leadership’ projesiyle, sektörde bu ödülü kazanan ilk şirket olduklarını söyledi.

Hazır giyim ve moda sektörünün lider markalarından DeFacto, dünyanın en itibarlı danışmanlık şirketlerinden olan Brandon Hall tarafından bu yıl 22’incisi düzenlenen ‘İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri’nde, iki gümüş ödül birden kazandı. 2015 yılında da HROnline projesiyle İşe Alım Kategorisi’nde Gümüş Ödül’e layık görülen DeFacto, 2016 yılında da ‘Mutluluk Müdürü’ uygulaması ve ‘Liderlik Programları’ ile iki ödül birden kazandı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’den bu ödülü alan ilk perakende giyim markası olan DeFacto Mutluluk Müdürü projesiyle de sektördeki öncülüğünü sürdürdü.

DeFacto, şirket iklimini, kültürünü olumlu anlamda destekleyecek ve çalışanların gülümsemesine ve mutlu olmasına olanak sağlayacak faaliyetlerin hayata geçirilmesi için başlattığı ‘Mutluluk Müdürü’ ve geleceğin yöneticilerini yetiştirmeyi amaçlayan ‘Liderlik Programları’ ile İnsan Kaynakları uygulamalarındaki başarılarını bu ödüllerle bir kez daha kanıtladı.

Claude J. Werder: DeFacto, insan kaynakları yönetiminde gerçek bir lider
Brandon Hall Grubunun Araştırma Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Claude J. Werder, insan sermayesinin yönetimine yönelik uygulamaları sayesinde DeFacto’nun bu alanda gerçek bir lider olduğunu söyledi. Werder sözlerine şöyle devam etti: “DeFacto, çalışanların ihtiyaçları konusunda derin bir bilgiye sahip olduğunu ve ayrıca çalışanlarını, şirketinin amaçlarını gerçekleştirmesine yardımcı olacak şekilde hem kişisel hem de profesyonel açıdan etkileyebilmek için nasıl etkileşime girmesi gerektiğini ve çalışanlarını nasıl geliştireceğini bildiğini gerçekten gösterdi. Bunu yapmak tüm sektörlerde zordur, fakat DeFacto’nun özellikle perakende sektöründe yapmış oldukları gerçekten etkileyici.”

Ödüllerin şirketler için üç açıdan önemli olduğunu belirten Werder; “Ödüller, hem insan kaynakları fonksiyonunun, hem de insan kaynaklarının bir şirketin gerçek bir iş ortağı olmak için gerçekleştirdiği çalışmaların büyük ihtiyaç duyduğu kabullenilmeyi sağlıyor. Ayrıca şirket içerisindekilere, insan kaynaklarına yapılmış olan yatırımların başkaları açısından da tasdik edildiğini gösteriyor. Başarılar ayrıca işverenin markası açısından da harika çünkü ödüllü programlara sahip olmak şirketin personel odaklı olduğunu ve kendisini personeline yatırım yapmaya adamış olduğunu gösteriyor” dedi.

Önder Şenol: İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri’nde bir ilke daha imza attık
ABD’nin Florida eyaletinde 26 Ocak’ta düzenlenen ödül töreninde konuşan DeFacto İnsan Kaynakları ve Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Şenol, Türkiye’nin insan kaynaklarına verdiği önemi uluslararası arenaya taşıdıklarını söyledi. Önder Şenol, alanının en prestijlisi olan Brandon Hall ‘İnsan Kaynakları Mükemmellik Ödülleri’nde bir ilke daha imza attıklarını belirterek, “New Generation Leadership projemizle, sektörde bu ödülü kazanan ilk firma olduk. Çalışanlarımız ve yöneticilerimizin gelişimine destek veriyoruz. Stratejik iş hedeflerimiz ile kurum kültürü ve değerlerimizle uyumlu özel programlar tasarlayıp şirketimizi her alanda geleceğe taşıyoruz.” dedi.

Geleceğin yöneticilerini yetiştirecek uygulamalar
Önder Şenol, DeFacto’nun ödül alan insan kaynakları uygulamaları hakkında şunları söyledi: “Yeni nesil lider programımız ile bir Akademi yapılanmasını, geleceğin yöneticilerini yetiştirmeyi ve çalışanların gelişiminin sağlanmasını hedefledik. DeFacto Akademi’nin stratejik hedeflerinden biri olarak “şirket liderlik stratejisini tanımlayarak eğitim ve gelişim uygulamaları ile bunu tüm organizasyona yaymak; işlerliğini sağlamak; takip etmek ve geliştirmek” olarak belirledik. Günümüzde bilgi kolay erişilebilen bir şey olsa da bilgiyi içselleştirerek davranış ve tutum boyutuna taşıma; bilgiyi işleme, kullanma şekli yani deneyim, kolay öğrenilebilen şeyler değil. Kurum hafızasının depolanması ve yaşanan deneyimlerin mevcut liderlerden süzülerek alt kadrolara iletilebilmesi için klasik yönetsel beceriler yeterli olmamakta. Farklı liderlik becerilerinin yapılandırılmış bir sistem çerçevesinde aktarımının sağlanması şirketimiz açısında kritik bir öneme sahip.

Bu belirtilen ihtiyaçlar çerçevesinde 6 liderlik stilini (kumandacı, hız belirleyici, eğitici –koçvari-, vizyoner, ilişkisel, sezgisel) durumsal olarak kullanabilen; koçluk ve mentorluğu sistematik şekilde uygulayabilen liderler yetiştirmek ana hedefi ile “New Generation Leadership Program”ı hayata geçirdik. New Generation Leadership projemizle, sektörde bu ödülü kazanan ve ülkemize getiren ilk firma olduk.

Mutluluk Bize Yakışır
Yine Türkiye’de bir ilk olarak şirketimizde kurulan “Mutluluk Müdürlüğü” DeFacto’nun çalışan memnuniyetine verdiği önemin en güzel örneğidir. “Mutluluk Bize Yakışır” programıyla çalışanlarımızı olumlu anlamda destekleyerek her zaman memnuniyet yaratacak faaliyetleri hayata geçirmeyi amaçladık. Belirli aralıkla çalışanların talep, teşekkür ve önerilerini alarak, planlar çerçevesinde hayata geçiriyor, talep ve önerilerle ilgili yapılanları sistematik şekilde takip ederek çalışanlara geribildirimlerde bulunuyoruz. ‘Mutluluk Bize Yakışır’ programı kapsamında, etkin şirket içi iletişim ve sinerji, sosyal ve kültürel gelişim, hobi ve kişisel gelişim, sağlıklı yaşam programları, çalışma alanları ve fiziksel koşullar, yeme-içme, ulaşım, çalışma saatleri, ücret gibi temel haklar konusundaki gelişim alanları ile özel gün ve haftalarda keyifli aktiviteler, kadınların iş hayatında daha etkin ve verimli şekilde yer almaları, sosyal sorumluluk çalışmaları, kişisel imaj ve profesyonel iş hayatında şirketi doğru temsil etme gibi başlıklar altında projeler gerçekleştiriyoruz. Bizim için önce çalışan mutluluğu esastır. Bu bilinçle yürüttüğümüz tüm uygulamaların ne kadar doğru olduğunu hem çalışma arkadaşlarımızın iş motivasyonundaki artış, hem de her yıl aldığımız birbirinden değerli ödüller sayesinde daha iyi anlıyoruz. Brandon Hall organizasyonunda da bu alanda da ödülümüzü alarak bir Türk şirketi olarak yine dikkatleri olumlu yönde üzerimize toplamayı başardık.”

Fotoğraf altı: Soldan sağa - DeFacto İnsan Kaynakları ve Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Önder Şenol – DeFacto Academy ve Mutluluk Müdürü Yeşim Yurtsever - Brandon Hall Grubunun Araştırma Çalışmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Claude J. Werder
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.857


View Profile
Re: Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül
« Posted on: Haziran 21, 2018, 08:03:56 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül e-book, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül programı, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül oyunları, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül e-kitap, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül download, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül hikayeleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül resimleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül haberleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül yükle, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül videosu, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül şarkı sözleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül msn, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül hileleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül scripti, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül filmi, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül ödevleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül yemek tarifleri, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül driverları, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül smf, Defacto’ya Brandon Hall’dan Iki Ödül gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 01, 2017, 09:09:28 ÖS »
Avatar Yok

hanımelisi
*
Üye No : 169960
Nerden : Balıkesir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 1.786
Karizma = 18


çok teşekkürler de facto
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Akademi’ye Brandon Hall’den Üç “mükemmeliyet” Ödülü
Genel
deltafx 0 312 Son Mesaj Eylül 20, 2014, 06:40:31 ÖS
Gönderen : deltafx
Defacto’nun Başarıları “hall Of Fame” Ile Ödüllendirildi
Güncel Haberler
deltafx 0 340 Son Mesaj Kasım 09, 2015, 03:52:52 ÖS
Gönderen : deltafx
Defacto'ya Brandon Hall'dan "mükemmellik Ödülü"
Güncel Haberler
demirdoven 0 225 Son Mesaj Şubat 01, 2016, 05:01:32 ÖS
Gönderen : demirdoven
The Horizon Interactive Awards‘tan Defacto.com.tr’ye Ödül
Güncel Haberler
demirdoven 0 336 Son Mesaj Ağustos 16, 2016, 10:57:24 ÖÖ
Gönderen : demirdoven
Turkcell Akademi’ye Brandon Hall’den Üç Ödül
Güncel Haberler
demirdoven 0 303 Son Mesaj Eylül 10, 2016, 11:03:36 ÖÖ
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular