Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil  (Okunma Sayısı: 796 Kere Okundu.)
« : Kasım 26, 2017, 02:37:38 ÖS »
Avatar Yok

uglygirl
*
Üye No : 230140
Nerden : Artvin
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 56
Mesaj Sayısı : 56
Karizma = 0


Teknoloji temelli sosyal inovasyonlar ve birlikte başarma kültürü ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan Young Guru Academy (YGA)’nin düzenlediği YGA Zirvesi 25 Kasım Cumartesi Zorlu PSM’de gerçekleşti. Zirvede Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 öğrenci, iş dünyası ve akademinin duayen isimleri ile bir araya geldi. YGA İcra Kurulu üyelerine mentorluk yapan Hayal Ortakları Ali Koç, Mehmet Toner, Sani Şener, Murat Özyeğin ve Kaan Terzioğlu gibi isimler “birlikte başarmanın gücü”nü ve YGA’nın dünya çapında ödüllü sosyal inovasyonlarını anlattı. Dünyanın en akıllı bastonu WeWALK, çocuklara bilimi sevdiren bilim seti TWIN, Türkiye’nin en büyük yüzer güneş enerjisi sistemi HydroSolar zirvede büyük ilgi gördü.
Young Guru Academy (YGA) tarafından bu sene 16’ncısı düzenlenen YGA Zirvesi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 öğrenciyi ağırladı. Zorlu PSM’de gerçekleşen Zirve’de, iş dünyası ve akademinin duayen isimleri ve bu isimlerin metorluk yaptığı YGA mezunları, ilham veren birlikte başarma hikayelerini  paylaştı. Zirve’ye katılan gençler bugüne kadar inovasyon ve alanında dünya çapında 10 dan fazla ödül alan YGA’nın hayata geçirdiği teknolojileri deneme ve Hayal Ortakları ile birebir sohbet etme fırsatı buldu.

Tüm gün süren Zirve’de, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç,  Harvard-MIT Profesörü Mehmet Toner,  Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, TAV CEO’su Sani Şener, NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, FIBA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Vestas CEO’su Olcayto Yiğit, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bozer, AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Söylemez, CNNTürk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, YGA Başkanı Asude Altıntaş Güray ve YGA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman gençlere ilham verdi.
Zirve sonrasında 50 öğrenci seçilecek
YGA’ya gelen 50 bine yakın başvuru, YGA Hayal Ortakları tarafından özenle incelendi ve 2 bin 500 kişi YGA Zirvesi’ne davet edildi. Zirveye katılanlar arasından seçilecek 50 öğrenci 2 yıl sürecek YGA inovasyon programına katılacak. Seçilen YGA’lılar bilim insanı, akademisyen ve uluslararası tecrübesi olan üst düzey yöneticilerden oluşan; aralarında Aziz Sancar, Prof. Kristi Raube, Ali Koç, Doğan Cüceloğlu, Faruk Eczacıbaşı, gibi isimlerin olduğu YGA Hayal Ortaklarından yılda 250 saatin üzerinde eğitim alacaklar. Bu eğitimlerde öğrendiklerini YGA’nın sosyal inovasyonları için gönüllü olarak çalışırken içselleştirecekler. YGA'nın global partnerleri Harvard, MIT, Duke ve UC Berkeley ile yapılan stratejik ortaklık kapsamında bu üniversitelerden gelen öğrenciler de sahada YGA'lılarla birlikte çalışacak.
‘Yeni dünyada başarının tanımı birlikte başarmak’
Zirvedeki konuşmacılardan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, YGA ikliminde onu nelerin etkilediğini anlattı. Koç, “YGA’nın niyeti, hedefi ve fedakarlık anlayışı beni çok etkiledi. Kimyamız uyuştu ve YGA’yı çok sevdim. Değişik disiplinlerden gelen insanların aynı hedefte olması harika” dedi. Gençlere kutu dışına çıkarak kendi başarı tanımlarını yapmaları gerektiği tavsiyesini de veren Koç, “Yeni dünyada başarının tanımı birlikte başarmak. YGA hayata geçirdiği uluslararası projeleri yapış biçimi ile başarının tanımını değiştiriyor. Burada gerçek olamayacak kadar güzel bir birlikte başarma hikayesi var. Ben hep gençlere inandım. YGA’lı, 5 bin saat gönüllü çalışmış sosyal inovasyon üreten gençlerle de tanışınca gençliğe bakış açım değişti. Gençler gelecek demek, gençlere bakış açınız değişince geleceğe bakış açısı değişiyor. Gelecekten umutlu oluyor insan” şeklinde konuştu.
Vicdanlı hayaller kuran gençler
Zirvede konuşan YGA Kurucusu Sinan Yaman ise, “YGA vicdanlı hayaller kuran, bu hayalleri projelendiren ve bu projeleri birlikte hayata geçiren özgüvenli gençler yetiştirir. Burada dünyanın en iyi projeleri değil, dünya için en iyi projeler yapılır. Ben Türkiye ve dünyanın geleceği ile ilgili çok umutluyum. Bu iklime kim tanıklık etse aynı umudu taşır. Bugün bu salonda 5 bin saatten fazla çalışmış yüzlerce genç var. 10 binlerce genç de onları rol model alıyor. Bu, umursamaz değil, umutlu oldukları için” dedi. YGA ile liderliğin tanımını değiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.
‘YGA Dünya için bir hediyedir’

Boston’dan her sene YGA Zirvesi için İstanbul’a gelen Harvard-MIT Profesörü Mehmet Toner zirvedeki konuşmasında, “YGA, hayata geçirdiği sosyal inovasyonlarla sadece Türkiye için değil, dünya için bir hediye. Bu oluşumun Türkiye'den çıkması Amerika’da yasayan bir bilim insanı olarak beni gururlandırıyor” diyerek gerçekleştirilen projelerden çok etkilendiğini belirtti. Erken kanser teşhisi için yaptığı icadı da anlatan Toner, bilim insanının hakikati merakla arayan kişi olduğuna inandığını ve gençlere bilimi erken yaşta sevdirebilmek amacında olduğunun altını çizdi.

--Kutu--
Bilimi Sevdirmek İçin Çalışacaklar
Bugüne kadar 30 binden fazla ilköğretim öğrencisine ulaşan YGA’lıların çocuklara bilim sevdirmek için geliştirdiği TWIN Bilim Seti de Zirve’de tanıtılan inovasyonlardan biri oldu. Özel tasarlanmış kendin yap deneylerden oluşan Twin Bilim Seti, kolayca birleştirilebilen elektronik bloklar ile karmaşık görünen teknolojik cihazların çalışma mantığının anlaşılmasını kolaylaştırıyor. Alınan her Twin Bilim Setinden bir adet de Arçelik A.Ş tarafından dezavantajlı bir çocuğa hediye ediliyor. Young Guru Academy'nin (YGA) Yapı Kredi desteğiyle başlattığı sosyal kalkınma projesi Anadolu'ya Bilim Göçü, Sevgi Evleri’nden başlayarak 5 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Zirveden sonra YGA Sosyal İnovasyon programına dahil olacak 50 gönüllü de YGA’nın bilim projelerinde çalışacak.


Fotoğraf Altı: (Soldan sağa)
Arka sıra: YGA Mezunu Kürşad Ceylan, CNNTürk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, YGA Mezunu Tülin Yücel, FIBA Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, YGA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman, YGA Başkan Yardımcısı Ömer Görgülü
Ön sıra: Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, Harvard-MIT Profesörü Mehmet Toner, YGA Başkanı Asude Altıntaş Güray, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.044


View Profile
Re: Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil
« Posted on: Kasım 12, 2018, 07:47:56 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil e-book, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil programı, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil oyunları, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil e-kitap, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil download, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil hikayeleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil resimleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil haberleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil yükle, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil videosu, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil şarkı sözleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil msn, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil hileleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil scripti, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil filmi, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil ödevleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil yemek tarifleri, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil driverları, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil smf, Yga Zirvesi'nde Hayal Ortaklarıyla Birlikte Geleceği Değiştirmek Için Söz Verdil gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Maggi 6.0 Resimlerin Saç,göz,rengini Ve Yüzünü Değiştirmek Için.
J K L M N
By.TuRuT 0 530 Son Mesaj Şubat 01, 2009, 11:52:47 ÖÖ
Gönderen : By.TuRuT
Kilo Vermek Için Neleri Değiştirmek Gerekir
Diyet
Mavi_Kiyamet 0 328 Son Mesaj Kasım 15, 2013, 10:32:54 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Gençlerin Geleceği Için 15 Beceri
Genel Konular
imge34 0 444 Son Mesaj Ocak 15, 2015, 09:30:44 ÖS
Gönderen : imge34
Yga Zirvesi’nde “birlikte Başarma”nın Gücü Konuşulacak
Güncel Haberler
demirdoven 0 287 Son Mesaj Kasım 15, 2016, 11:55:46 ÖÖ
Gönderen : demirdoven
Geleceği Yazan Kadınlar Yeni Teknolojiler Için Istanbul’da Buluştu
Güncel Haberler
Manifest0 0 25 Son Mesaj Ekim 15, 2018, 12:31:38 ÖS
Gönderen : Manifest0


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular