Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek  (Okunma Sayısı: 1458 Kere Okundu.)
« : Mart 24, 2015, 02:29:22 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek

Eğer hala olmadıysanız, hayatta mutfağı çok seven biriyle sevgili olma ihtimaliniz, büyük ikramiye kazanma ihtimalinizden, uçak kazası geçirme ihtimalinizden, başladığınız diyeti bitirme ihtimalinizden ya da kahvaltıda işkembe çorbası içme ihtimalinden fazla.


Aşağıdaki önerilere ihtiyacınız olabilir.


Şunu bir not al sevgili dostum: Başta bıçaklar olmak üzere mutfak eşyalarının yerini değiştirme  Dövmek

Profesyonel aşçılarda olduğu gibi amatör aşçıların da en değerli hazinesi bıçaklarıdır. O yüzden peynir bıçağıyla meyve kesmek, buzdağına benzer. Yaptığınız hata aslında göründüğünden çok daha fenadır. Hele o eşyaların yerini değiştirmek… Titanic’de ben de batsaydım keşke dersiniz.


Karnabahar seviyor oluşu pizza yemediği anlamına gelmez, cesur ol   Hönk.!

Bir insan Orhan Gencebay ve Iron Maiden’ı aynı anda sevebilir. Bale izlemeye gidiyor oluşu, Play Station oynamayacağı anlamına gelmez. Tıpkı bir insanın karnabahar seviyor diye pizzaya tövbe etmeyeceği gibi. O yüzden televizyon karşısında pizza sefasından mahrum bırakmayın kendinizi.


Eğer ortada bir akşam yemeği planı varsa masaya “Hayır” dışında bir yanıt koymalısın Nanik-Nanik :P

Bakın, akşam yemeği planları önemlidir. Çünkü yalnızca gidip karın doyurmak değildir bu akşamlar. Gidersin, hoş sohbet edersin, belki bir kez daha aşık olursun o hünkar beğendiyi yerken. Kim bilir.


İlk başlarda ya aşçı yamağı olacaksın ya da bulaşıkçı, hazırlan  Şeklimi Koyarım.

İlk başlarda sevdiğinle daha çok vakit geçirmen gerek. O saatlerce mutfakta vakit geçirirken içeride Arka Sokaklar izlemek istemeyeceğine göre, senin de yerin mutfak olacak. O yüzden yemek yapmaktan pek anlamıyorsanız eğer, domates kesmeye ya da bulaşık durulamaya hazırlanın.


Yemek yapmak atom parçalamaktan kolay, korkma  Bravo

Sevgilinizin bir dansçı olduğunu düşünün. Beraber daha fazla vakit geçirmek için bir ucundan dansa başlarsınız ya hani. İşte mutfağı ve sizi seven bir sevgili, aynı zamanda size mutfağı sevdirecektir. Yemek yapmak, dans etmekten kolay olabilir. Söylemeden geçmeyelim.


Sevgilinin elinden yiyeceğin brownie ya da sufleyi her yerde yiyemezsin, kıymetini bil  Öptüm.

Sevgili insanının yaptığı yemek zaten güzel olur da mutfağı seven bir sevgilinin yaptığı yemek daha güzel olur. O brownie’yi, o sufle’yi 77 ülke gezseniz bulamazsınız. Kıymetini bilin.


Karşında evin hizmetçisi olmayacak, şımarma  Dövmek

Haftanın 6 günü muazzam sofralarla karşılaştığında insanın üstüne bir şımarıklık tozu ekilir. Sadece size özel değil, herkese olur bu. Bir anlık gaflete düşüp “Niye yemek yapmadın bugün?” şeklinde trip’vari sorular sormayın, insan her gün güzel yemek yapamayabilir, insan her gün yemek yapmayabilir.


Yemek paylaşılan ve paylaşıldığında anlam kazanan bir tutkudur, unutma  Göz Kırp.

Diyelim ki dışarıdan yemek söylediniz. Senin tercihin, adana kebap oldu; o oyunu suşiden yana kullandı. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan, sizin “Bu benim, ben direkt gömüyorum arkadaş” tutumunuz olur. Unutmayın, yemek paylaşılan ve paylaşıldığında anlam kazanan bir tutkudur. Beraber yiyin.


İnsanın yaptığı yemekleri Instagram’da paylaşması gayet doğal bir durumdur, abartma Nanik-Nanik :P

Aşırı derecede Kemalettin Tuğcu kitabına maruz kalmış gibi “Ama bunu yiyemeyenler de var” duygusallığına girmeye gerek yok. Yemek, acıktırdığı kadar ilham da verir. Hem o yemeği yiyemeyenler de en fazla müstakbel sevdiceğini Instagram’da takip etmekten vazgeçer. Ortada abartılacak bir durum yok.


Kahvaltı mutluluk olduğu kadar bir ritüel, bir seremonidir, haberin olsun  Utanıyorum.

Kahvaltının mutlulukla ilgisi olup olmadığını İsviçreli bilim adamlarına bırakıyoruz bu sabah. Onlar bir araştırsın doğruluğunu. Ama bizim doğruluğuna emin olduğumuz bir şey varsa, kahvaltı bir riteüldir, bir seremonidir. Öyle “Amaaan bir poğaça değil mi canım bu” diyerek geçiştirilemez. Bakın, illa yatağa kahvaltı getirme tontişliğinden bahsetmedik.


Sevmediğin bir yemeği onun için yemen, romantik bir harekettir, aklında bulunsun  Öptüm.

Muhtemel sevgiliniz aşçılığı bir falcının yanında öğrenmedi. Yani sizin hangi yemeği sevip hangi yemeği sevmediğinizi ilk zamanlar bilemeyecek haliyle. O yemeklerin neler olduğuna dair dilekçe yazmayacağınıza göre, eğer kendi elleriyle sevmediğiniz bir yemeği yaparsa afiyetle yiyin. Sevginizi göstermiş olursunuz böylece. Kimse enginar yediği için ölmedi.


Alacağın hediyelerin yönü mutfağa doğru olursa süper olur, bilgin olsun  Bravo

Hediye alma meselesi başlı başına labirent. Ateş Böceği Ercan bulmacası. Füzyon yemek yapmaktan komplike. Ama siz şanslısınız. Hediye seçeneklerini mutfaktan yana kullandığınız sürece doğru yolda olacaksınız.


Tabii ki de bir yemek için yurt dışına çıkılır  Göz Kırp.

Eğer diğer şartlar uygunsa ciğer yemek için Edirne’ye, fish and chips yemek için Londra’ya gidilir. Bu, çayın yanında portakallı kek yemek kadar doğal bir şeydir.


Alışverişin saati olmaz, lütfen Zuhahaha

Mutfağı çok sevmek, beraberinde tatlı sorumluluklar getirir. Mesela mutfağın boş olmasını hiç istemezsin. Aklındaki tarifi yapmak için yalnızca kekik eksiğin bile olsa bir koşu gidip almak istersin. O yüzden alışverişin saati olmaz.


Şu cümleyi unutabilirsin: “Ya alt tarafı yemek yiyeceğiz”  Hehehe

Bu cümleleri köprüden önce son çıkış olarak okuyabilirsiniz. Alt tarafı savaş çıkmış olabilir, alt tarafı Amerika’ya yine meteor düşmüş olabilir, alt tarafı dolar 5 TL olmuş olabilir ama alt tarafı yemek yiyemezsiniz. Yemek, hayatın ciddiye alınması gereken en eğlenceli anıdır.


Yemek yapmayı seven insan, insanı da güzel sever, bilesin  Utanıyorum.

Bu yalnızca sizin keşfedebileceğiniz bir yol olacak. Bize o yolun var olduğunu söylemekten fazlası düşmez.


Her şey gönlünüzce olsun.  Göz Kırp.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek
« Posted on: Aralık 13, 2019, 01:39:41 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek e-book, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek programı, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek oyunları, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek e-kitap, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek download, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek hikayeleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek resimleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek haberleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek yükle, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek videosu, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek şarkı sözleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek msn, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek hileleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek scripti, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek filmi, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek ödevleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek yemek tarifleri, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek driverları, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek smf, Yemek Yapmayı Çok Seven Birine Aşık Olanların Bilmesi Gereken 16 Leziz Gerçek gsm
Yanıtla #1
« : Mart 25, 2015, 12:54:05 ÖÖ »
Avatar Yok

FLORİS
*
Üye No : 167895
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 3
Mesaj Sayısı : 2.274
Karizma = 306


Herbir harfine katılıyorum minelcimm !!   Bravo  Tebrikler.
Teşekkürler paylaşım için !! Hehehe
Yanıtla #2
« : Mart 25, 2015, 12:55:02 ÖÖ »

*Nox*
*
Üye No : 184026
Yaş : 25
Nerden :
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 306
Mesaj Sayısı : 952
Karizma = 1078


O yemek yapsın ben bulaşıkları hallederim Bravo
Erkeğin arada yemek yapması hoş Öptüm.

Yanıtla #3
« : Mart 25, 2015, 12:57:26 ÖÖ »
Avatar Yok

FLORİS
*
Üye No : 167895
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 3
Mesaj Sayısı : 2.274
Karizma = 306


O yemek yapsın ben bulaşıkları hallederim Bravo
Erkeğin arada yemek yapması hoş Öptüm.
sanada katılıyorum canım !!!  Bravo  Hehehe
Yanıtla #4
« : Mart 25, 2015, 01:06:08 ÖÖ »

*Nox*
*
Üye No : 184026
Yaş : 25
Nerden :
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 306
Mesaj Sayısı : 952
Karizma = 1078


Bende sana katılıyorum  Hehehe
Beraber mutfakta vakit geçiriz   Gülmek :)
Arkasını toplarım pazar kahvaltısını hazırlasa ne güzel olur Hehehe
« Son Düzenleme: Mart 25, 2015, 01:07:09 ÖÖ Gönderen : *Nox* »
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
her müslümanın bilmesi gereken soru ve cevaplar...!
İslam
xxRuzqaRxx 5 3506 Son Mesaj Nisan 18, 2008, 10:22:17 ÖS
Gönderen : Lady32
Herkesin Bilmesi Gereken 181 şey
Güncel Sorunlar & Hayat
Asortik Hatun 4 3735 Son Mesaj Şubat 08, 2014, 02:54:13 ÖÖ
Gönderen : gzdzll
Yeni Ihracata Başlayacak Olanların Sakınması Gereken 15 Hata
Dersler
Asortik Hatun 0 753 Son Mesaj Kasım 29, 2008, 11:31:06 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Kadınların Bilmesi Gereken 25 Altın Kural « 1 2 »
Kadın Hastalıkları
Asortik Hatun 16 2550 Son Mesaj Kasım 26, 2014, 07:14:47 ÖS
Gönderen : stayWme
Herkesin Bilmesi Gereken 50 Şey
Serbest Kürsü.
sislivadi 0 600 Son Mesaj Eylül 25, 2014, 10:09:34 ÖÖ
Gönderen : sislivadi


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular