Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 2pac Hakkında Geniş Bilgi  (Okunma Sayısı: 4010 Kere Okundu.)
« : Ocak 17, 2010, 02:52:04 ÖÖ »
Avatar Yok

By.TuRuT
*
Üye No : 773
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 19239
Mesaj Sayısı : 48.233
Karizma = 65194Tupac New York Brooklyn'da doğdu. Annesi onun ismini daha sonra "Tupac Amaru Shakur" olarak değiştirdi. "Tupac Amaru" hintçe "parlayan yılan" demekti; Shakur ise Arapça "şükür". Çocukluğunda ona herkes "siyah prens" derdi ve iki yaşındayken babasının kanlı bir araba soygununa karışması aileyi zor durumda bırakmıştı. Nereye taşınsalar (Bronx Harlem) Tupac mutlu olamıyordu. "Hep ağladığımı hatırlarım nereye taşınsak alışamıyordum büyürken hiç arkadaşım olmadı." Oniki yaşlarında 2pac rol yapmayı şiir yazmayı ve aşk şarkıları yazmayı sevmeye başladığı farketti. O sıralar ailesi Baltimore'a taşındı ve orda Baltimore sanat okuluna gidip sinema eğitimi aldı. Bu okulda 2Pac süper bir potansiyal gösterip öğretmenlerinin gözüne giriyordu ama bu durum fazla sürmedi. O sıra Oakland'a (Kaliforniya) taşındılar ve kendisinin tabiriyle "yanlış kalabalıkla" orda takılmaya başladı. Onbeş yaşındayken rape başladı; şarkı sözleri yazmaya başladı ve kendine MC New York diyordu. Yirmi yaşlarındayken Tupac 8 kere tutuklanmıştı ve hatta bunların içinde cinsel taciz suçlaması da vardı. Dahası hata dolu ölümlere sebep olmuştu. Tupac'ın çetesiyle rakip bir çetenin çapraz ateşinde 6 yaşındaki bir çocuk ölmüştü. Daha sonra Pac Digital Underground isimli gruba dansçı olarak katıldı. Grubun başarılı olmasıyla Tupac kendini ünlü yapan "2Pacalypse Now" adlı kasedini çıkardı. "Brenda's Got A Baby" şarkısıyla kariyeri bir roket gibi fırladı. Etkileyici rol yeteneği sayesinde "Juice" isimli bir filmde rol almayı başardı. 2Pac en sonunda ikinci kasedini (Strictly for my N.I.G.G.A.Z.) çıkardı. Kasım 1994te bir soygunda 5 el vuruldu. Shakur bu olayda Biggie Smalls ve Puff Daddy'i suçladı.
Tupac mucizevi bir şekilde iyileşmiş ve 1995te "Me Against the World" kasedini çıkarmıştı. 2Pac'ın rol kariyeri Janet Jacksonla oynadığı "Poetic Justice" filminde doruğa çıktı. Tupac'ın "Above The Rim" ve daha sonra platin ödül alan "Me against the world" ile yükselişi taciz davasıyla son buldu. 2pac suçlu bulunmadan saatler önce silah zoruyla niyeti hala anlaşılmamış kişilerce soyuldu. Tupac 1 milyon dolara kefaletle serbest bırakıldı.
Salınışından sonra eleştirilere 2 CDlik "All Eyes On Me" ile cevap verdi ve 6 milyon sattı. Bu rakam hiphop müziğinde bir devrimdi. "Gridlock'd" "Bullet" ve "Gang Related" filmlerinde yardımcı oyunculuk yaptı. 7 Eylül 1996 Las Vegas'da kimliği belirsiz kişilerce vuruldu ve 7 gün sonra öldüğü söylendi ama cenazesi halka açık yapılmadı. sonrasında hakkında yüzlerce spekülasyon yapıldı. hayranlarının çoğu onun ölmediğine inanıyor. hakkında 7'ler efsanesi diye bişey çıkarıldı ki hayatını kaplar. tabi bu efsaneyi çürütecek tezler de ileri sürüldü.. "öldürüldü" dendikten sonra da albümleri çıkmaya devam etti.

Tupac Amaru Shakur

Asıl Adı: Lesane Parish Crooks
Doğum Tarihi ve Yeri: 16 Haziran 1971 – Brooklyn
Ölüm Tarihi ve Yeri: 13 Eylül 1996 – Las Vegas
Fiziksel Ölçüleri: 1.75 m. boy 74 kg.
Boşandığı Eşi: Keisha Morris
Nişanlısı: Kidada Jones
Mesleği: Rap’çi / Oyuncu / Şair
En Sevdiği Yemek: Acı soslu piliç kanat
En Sevdiği İçki: Orange Pop
Sevdiği Renkler: Siyah ve altın sarısı
Burcu: İkizler
Anne Adı: Afeni Shakur (Alice Fay Williams)
Baba Adı: William Garland
Üvey Babası: Mutulu Shakur (Jerald W. Williams)
Üvey Kız Kardeşi: Sekyiwa Shakur
Üvey Erkek Kardeşi: Maurice Harding(Thug Life grubundan “Mopreme”)
Vaftiz Babası: Emler “Geronimo” Pratt
Kurduğu Gruplar: Born Busy One Nation Emcees Two From The Crew Strictly Dope Digital Underground Thug Life Outlaw Immortalz/Outlawz
Takma Adları: MC New York 2Pac Don Makaveli
Afeni Shakur(Annesi):
Tupac'ın annesi daha Tupac'a hamileyken Kara Panterler davası nedeniyle hapisteydi. Tupac'ın daha anne karnında başlayan hapishane ziyaretlerinin onun peşini yaşam boyu bırakmaması acı bir ironi olarak görülmektedir. Afeni'nin hapse girme nedeni ise bazı bankalara ve büyük mağazalara bomba koyduğu suçlamasıydı.

William Garland(Biyolojik Babası):
Tupac biyolojik babasının ölmüş olduğunu bilerek büyüdü. Ancak 1995 yılında New York'ta uğradığı silahlı saldırının ardından hastaneye gelen ziyaretçilerden biri Tupac'a babası olduğunu söylediği zaman Tupac'ın hayatında yeni bir dönem başlamış oldu. William Garland da Tupac'ın çevresindeki birçok kişi gibi Kara Panterler'in bir üyesiydi.Tupac son yılında babasıyla görüşmüş olsa da gerçek babasını Mutulu Shakur olarak kabul ettiği bilinen bir gerçektir.

Mutulu Shakur(Üvey Babası):
Afeni Shakur'un eşi. Tupac'ın gerçek babası kabul ettiği adam. 1981 yılında karıştığı iddia edilen üç ölümlü silahlı soygun suçundan hüküm giyerek cezaevine girdi ve hala da orada. Tupac'ın ölümünden sonra dostlarıyla bir araya gelerek "Dare To Struggle" adlı bir anmaalbümü yayınlanmasına ön ayak oldu. Albüm ABD'de bulunan siyasi tutuklulara ithaf edilmişti.

Lumumba Shakur(Amcası):
Mutulu Shakur'un kardeşi. Kara Panterler'in aktif bir üyesiydi. Mutulu'nun tutuklanıp hapse girmesinden önce Louisiana'da vurularak öldürüldü.

Zayd Shakur(Amcası):
Mutulu Shakur'un erkek kardeşi. O da ailenin birçok üyesi gibi Kara Panter'di. New Jersey'de bir silahlı çatışmada öldürüldü.

Geronimo Pratt(Vaftiz Babası):
Tupac'ın vaftiz babası. Kara Panter'ler davasından dolayı birkaç yıl cezaevinde yatmıştır.
Assata Shakur(Yengesi):
1973 yılında Assata ve Zayd Shakur New Jersey'de polis tarafından durduruldular. Çıkan silahlı çatışmada Zayd ve polis ölünce Assata yakalanarak hapse gönderildi. Kendisinin hapiste öldürüleceği ihbarı üzerine 1979 yılında Kara Panter'ler tarafından hapishaneden kaçırıldı ve Küba'ya götürüldü. Şuanda Küba'da Fidel Castro'nun özel himayesinde bulunan bir korunakta yaşıyor.
Set Shakur(Kız Kardeşi):
Tupac'ın kız kardeşi. "Coast Trippin" filminin müzikleri olan "Snake Eyez" albümünde şarkı söyledi.

Mopreme(Erkek Kardeşi):
Mopreme Tupac'ın aynı babadan erkek kardeşi Maurice Harding'in takma adı. Tupac'la birlikte Thug Life grubunda birlikte çalıştı.

Keisha Morris(Boşandığı Eşi):
Tupac hapisteyken onunla evlendi. Tupac'la ilk kez 1994 Haziranın da tanışmışlardı. Çıkmaya başladıktan üç ay sonra Tupac ona evlenme teklifi etti. Evlendiler. Tupac hapisteyken Arizona'ya taşınmak ve Star adında bir kız ya da Michelangelo adında bir erkek çocuğa sahip olmak istediğini söylüyordu. Tupac tahliye olduktan bir süre sonra ayrıldılar.

Kidada Jones(Nişanlısı):
Tupac öldürüldüğü sırada onun nişanlısıydı ve yakında evlenmeyi planlıyorlardı. Kidada çok ünlü müzisyen ve yapımcı Quincy Jones'un kızıdır. Quincy Jones da Tupac'ın ölümünün ardından dostu Tupac Amaru Shakur 1971-1996 adlı bir anma kitabının derlenmesine ön ayak oldu.
DOSTLARI Müzik yapmaya MC New York takma adıyla başlayan Tupac yaşamı boyunca Born Busy one Nation Emcees Two From The Crew Strictly Dope Digital Underground Thug Life Outlaw Immortalz (Outlawz) adlı grupları kuran Tupac kısa sanat yaşamında hemen hemen hiç boş oturmamıştır.
Tupac: One Nation: Tupac'ın göstermek istediği önemli bir nokta da herkesin önem verdiği "doğu yakası batı yakasına karşı" tribinin onu fazla ilgilendirmediğiydi. O herkesi içine alan bir müziğin peşindeydi. Son dönemlerinde Tupac Outlawz'u arkasına alarak aralarında doğu yakasından Greg Nice Buckshot(BDI THUG) Boot Camp Clique Smiff N Wesson (Cocoa Brovaz) ve güney yakasından Scarface Tupac and The Outlawz Bone Thugs N Harmony Daz Dillinger Kurupt Snoop Dogg ve daha başkalarının da bulunduğu sanatçılara "One Nation" adlı bir albüm yapmak istiyordu. Ama bu düşü ne yazık ki gerçekleşmedi. Albüm tamamen kaydedildi ama kimse bu albümü piyasaya çıkarmadı. Bu albümün yayını askıya alınınca albümdeki bazı sanatçılar Buckshot Bone Thugs N Harmony gibi sanatçılar albümdeki parçalarını kendi albümlerinde kullanma yoluna gittiler.

Tupac: Makaveli Records: "Don Killuminati: The 7 Day Theory" adlı albümünü de Death Row'dan çıkaran Tupac'ın en büyük hayali bir sonraki albümünü kendi firmasından çıkarmaktı ve firmasının adının da Makaveli Records olmasını istiyordu. Tek hayali hayranlarına artık kendi firmasından çıkan albümlerle seslenmekti. Bazılarına göre Death Row'u aslında çok seven Tupac ekipten tamamen ayrılmayacak Makaveli Records'u Death Row'un bir yan şirketi olarak kuracaktı.

The Outlawz:
Hussein Fatal: Tupac'ın kuzeni ve aynı zamanda çok samimi arkadaşı. Tek başına "In The Line Of Fire" adlı bir albüm de çıkardı.
Kadafi: Kadafi de Tupac'ın çok yakın bir dostuydu. O da Tupac'dan bir süre sonra yakın bir arkadaşı tarafından kaza kurşunuyla vurularak öldü. Kadafi'nin annesi ve Tupac'ın annesi ikisi de Kara Panterler oldukları için çok yakın arkadaştılar.
Kastro: Kastro ve Napoleon yakın arkadaştılar özellikle söz yazma konusunda yetenekli bir adamdır.
Komani: Bir adı da Mopreme olan Maurice Harding aynı zamanda Thug Life grubunun da üyesiydi. Tupac'ın aynı babadan erkek kardeşi ve samimi arkadaşıdır.
Napoleon: Kastro'nun yakın arkadaşıdır. O da söz yazarlığında yeteneklidir.
E.D.I. Mean: Arkadaş ve akraba grubu dışında Outlawz'a giren ilk elemandır. "Hit 'Em Up" gibi çok popüler bazı Tupac şarkılarına söz yazarı olarak büyük katkıda bulunmuştur.
Syke: Thug Life'ın da elemanı olan biri. "Be Yo Self" adında bir de solo albüm çıkarmıştır.
Makaveli Tha Don: Bu elemanın kim olduğunu da siz tahmin edin


İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.853


View Profile
Re: 2pac Hakkında Geniş Bilgi
« Posted on: Haziran 18, 2018, 03:30:59 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 2pac Hakkında Geniş Bilgi e-book, 2pac Hakkında Geniş Bilgi programı, 2pac Hakkında Geniş Bilgi oyunları, 2pac Hakkında Geniş Bilgi e-kitap, 2pac Hakkında Geniş Bilgi download, 2pac Hakkında Geniş Bilgi hikayeleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi resimleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi haberleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi yükle, 2pac Hakkında Geniş Bilgi videosu, 2pac Hakkında Geniş Bilgi şarkı sözleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi msn, 2pac Hakkında Geniş Bilgi hileleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi scripti, 2pac Hakkında Geniş Bilgi filmi, 2pac Hakkında Geniş Bilgi ödevleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi yemek tarifleri, 2pac Hakkında Geniş Bilgi driverları, 2pac Hakkında Geniş Bilgi smf, 2pac Hakkında Geniş Bilgi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular