Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri  (Okunma Sayısı: 356 Kere Okundu.)
« : Mart 07, 2013, 09:45:07 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Beden yaklaşık yüz trilyon hücreden meydana gelir. Bu hücrelerin her birinin farklı görevleri ve özellikleri vardır. Kimisi alyuvar hücrelerinde olduğu gibi çekirdeksizdir kimisi solunum borusundaki hücrelerde olduğu gibi tüycüklere sahiptir. Kimisinin ise hareketini sağlayan çeşitli motorları vardır. Ama vücutta öyle bir hücre vardır ki başka hiçbir hücrede bulunmayan özel bir yeteneğe sahiptir. Bu yetenek hücrenin "büzülme ve açılma" hareketi yapabilmesidir ve bu yeteneğe sahip hücrelerden oluşan kalp işte bu yüzden "atar".

Kalpte bulunan bu hücreler özel kas hücreleridir. Bu hücre topluluğunu özel yapan; henüz gelişmeye başlayan bir embriyoda aniden hareket etmeye başlamalarıdır. Bir açık kalp ameliyatı sırasında "kendilerine bağlı tüm sinirler alınmış ve çevrelerindeki organlarla tüm ilgileri kesilmiş olmasına rağmen" bu hücreler "atmaya" devam edebilir. Hatta bu hücrelerden "tek bir tanesini" dışarı çıkarıp mikroskop altına koyduğunuzda bile kanla beslediğiniz sürece atmaya devam edecektir.89 Bu hücreleri özel yapan görünürde insan aklının eseri olan hiçbir kontrol mekanizmasının denetiminde olmamasına rağmen atmaya kan pompalamaya ve insanı yaşatmaya adeta bir karar vermiş gibi davranmalarıdır.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri
« Posted on: Aralık 09, 2019, 06:10:16 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri e-book, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri programı, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri oyunları, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri e-kitap, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri download, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri hikayeleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri resimleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri haberleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri yükle, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri videosu, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri şarkı sözleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri msn, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri hileleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri scripti, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri filmi, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri ödevleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri yemek tarifleri, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri driverları, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri smf, Vücutta Ritmik Hareket Eden Tek Hücre: Kalp Kası Hücreleri gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular