0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır  (Okunma Sayısı: 595 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 12:47:54 ÖÖ »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Vişne dikimi nasıl yapılmalıdır

İKİM

Diğer önemli bir hususta dikim sıklığına dikkat edilmesidir. Dikim, mutlaka dikim tahtası kullanılarak yapılmalıdır. Dikimden önce arazi tesviye edilmeli ve 90cm aralıklarla dip kazanla Ağustos-Eylül ayında sürülmelidir. Kısmi taban suyu ve su birikmesi gibi problem oluşacak ise 40-50m aralıklarla hendekler oluşturulmalıdır. Fidanlar en uygun Sonbaharda dikilmeli ve dikim sırasında çukurlara bir kürek süperfosfat ile 100gr Amonyumsülfat dikim toprağına karıştırılmalıdır. Düz arazilerde dikim kare, dörtgen, satranç veya üçgen şeklinde,meyilli arazilerde ise baklava dilimi şeklinde uygulanır Uygulanacak olan sıra arası ve sıra üzeri mesafe ise 4x4m veya3x4m olmalıdır. Dikimden sonra tepe kesiminde acele edilmemesi gerekir. Bu işler gözler iyice kabardığında yapılırsa oluşacak ilk kat dallar daha geniş açılı olur. Sert geçmeyen yerlerde az sayılardaki çöğürler(<-Yasak Kelime->) sürgün göz aşısıyla aşılanabilir .Ancak en uygun aşı durgun göz aşısıdır .Durgun göz aşısı teorik olarak temmuzun ikinci yarısından itibaren yapılabilirse de hem şaşırtılan çöğürlerde hem de o yılın çöğürlerinde ağustos sonlarına doğru yapılması pratik açıdan daha uygundur .Eğer tutmayan aşılar için ’tamir aşısı’ düşünülüyorsa aşı zamanı eylüle sarkmamalıdır.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır
« Posted on: Aralık 04, 2020, 05:13:13 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır e-book, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır programı, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır oyunları, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır e-kitap, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır download, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır hikayeleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır resimleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır haberleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır yükle, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır videosu, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır şarkı sözleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır msn, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır hileleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır scripti, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır filmi, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır ödevleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır yemek tarifleri, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır driverları, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır smf, Vişne Dikimi Nasıl Yapılmalıdır gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright � 2011 Simple Machines SiteMap | Ar�iv | Wap | ï¿½mode | Konular