Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor  (Okunma Sayısı: 426 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 06:59:30 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.371
Karizma = 45516
Uzaktan çalışanların sayısındaki önemli artışa rağmen, kurumların sadece %27’si veri güvenliği için şifreleme kullanıyor.

Check Point, uç nokta güvenliği ile ilgili eğilimleri belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği global müşteri anketinin sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçları, uzaktan çalışanların sayısının artmaya devam ettiğini ve kurumların BT politikalarını büyüyen mobil iş gücünü de koruyacak şekilde genişletme ihtiyacını açıkça ortaya koyuyor.

224 BT ve güvenlik yöneticisi ile gerçekleştirilen ankete göre, kurumların %40’ı aşkın bir kısmı, kurumsal ağa evden veya dışarıdan bağlanan uzak kullanıcı sayılarında 2009 yılında, bir önceki yıla göre artış olduğunu belirtiyorlar. Sonuçlar, kurumların büyük çoğunluğunun (%77) toplam iş güçlerinin yaklaşık %25’inin uzak kullanıcılardan oluştuğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, uzak kullanıcı sayılarındaki artışa karşın, Check Point anketine katılan yöneticilerin sadece %27’si kurumsal uç noktalar üzerinde bulunan hassas verileri korumak için sabit disk şifreleme kullandıklarını belirtiyorlar. Ayrıca ankete katılan kurumların sadece %9’u USB bellekler gibi taşınabilir depolama aygıtları için şifreleme kullanıyorlar. Taşınabilir cihazlar üzerinde büyük miktarlarda kurumsal veri taşıyan mobil iş gücü, gizli kurumsal verileri kayıp, hırsızlık ve müdahaleye karşı savunmasız bırakıyor.
 

Sonuçları değerlendiren Check Point Genel Müdürü Coşkun Göktan, ankete katılanların %70’inden fazlasının veri şifreleme kullanmadıklarını söylemelerinin, kurumların çoğunluğunun ciddi veri kaybı tehdidine maruz oldukları anlamına geldiğini söyledi. Göktan, kurumların, özellikle de büyüyen mobil iş gücüne paralel olarak, bu konunun ve bununla ilgili bir şey yapmaları gerektiğinin farkında olmalarının ise sevindirici olduğunu belirtti.

Check Point Endpoint Security tüm kritik uç nokta güvenliği bileşenlerini bir arada sunan ilk ve tek “tek program” uç nokta güvenliği çözümü olma özelliğini taşıyor. 10’u aşkın entegre güvenlik işlevi ile Check Point Endpoint Security, yüksek seviyede güvenliği şeffaf ve kolay kullanıcı deneyimi ile birlikte sunuyor. Check Point Endpoint Security ayrıca WebCheck tarayıcı güvenliği, tüm disk şifreleme, port ve taşınabilir ortam koruması ve uzaktan erişim VPN özelliklerini geleneksel uç nokta güvenliği bileşenleri ile birlikte sunan tek “tek program” olma özelliğini taşıyor.

Check Point anketine farklı sektörlerden kamu ve özel sektör kurumları katıldılar. Katılımcıların %18’i finans sektöründen, %14’ü imalat sanayiinden ve %11’i yerel veya ulusal kamu kurumlarından idi. %44’ü Kuzey ve Güney Amerika’dan, %42’si EMEA bölgesinden, %11’i ise Asya Pasifik bölgesinden idi. Kurum büyüklükleri açısından ise, %23’ünün 99 veya daha az, %25’inin 100-499, %13’ünün 500-999, %24’ünün 1.000-4.999 ve %15’inin 5.000’den fazla personeli bulunuyordu.

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor
« Posted on: Ağustos 25, 2019, 07:33:20 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor e-book, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor programı, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor oyunları, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor e-kitap, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor download, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor hikayeleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor resimleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor haberleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor yükle, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor videosu, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor şarkı sözleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor msn, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor hileleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor scripti, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor filmi, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor ödevleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor yemek tarifleri, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor driverları, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor smf, Veri Güvenliğine Önem Verilmiyor gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 14, 2010, 01:15:12 ÖS »

cadı_kız
*
Üye No : 28085
Yaş : 25
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 378
Mesaj Sayısı : 3.856
Karizma = 13164


teşekkürler. biLgiler için

*Her yaranın bedeLini gözLer çeker..!
GözLer ağLar, gözLer sevdiğni görmk ister..!
Her gece uykuLarn böLünür , hayaLi hep gözLerinin önündedir , kör oLmak istersn bazen , birdaha görmemek , güLüşLerini görmemek ..! KaLP AğLarken onun güLüşLerini görmemek..!

iMza : 'cadı_kız  *
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular