Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı  (Okunma Sayısı: 346 Kere Okundu.)
« : Ocak 27, 2015, 10:45:53 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11VakıfBank’tan Türkiye’nin Basel 3 uyumlu ilk sermaye benzeri tahvil ihracı

Türkiye’nin uluslararası sermaye piyasalarındaki öncü bankası VakıfBank, yine bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin Basel 3 uyumlu ilk sermaye benzeri tahvil ihracını gerçekleştirdi. 10 yıl vadeli ve 5 yıl sonunda erken itfa opsiyonuna sahip olan 500 milyon dolar tutarındaki işlemin getirisi %6.95, kupon oranı %6.875 olarak gerçekleşti.

Uluslararası sermaye piyasalarındaki öncü konumlarının altını çizen VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, “Bildiğiniz gibi, Türkiye’nin orta vadeli tahvil ihraç programını kuran ilk banka olmanın yanı sıra T.C. Hazine Müsteşarlığı hariç, Türkiye’nin ilk euro cinsi eurobond ihracını gerçekleştiren kuruluşu olmuştuk. Şimdi bu ilklerimize yeni bir halka daha ekleyerek, Türkiye’nin Basel 3 uyumlu ilk sermaye benzeri tahvil ihracını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu işlem, Türk bankacılık sektörünün ve bankamızın uluslararası arenadaki gücünü, saygınlığını ve bilinirliğini bir kez daha göstermiştir. Önümüzdeki dönemde kaynak yapısını çeşitlendirme amacıyla yeni ve farklı alternatifleri değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yatırımcılarla kurulan güçlü iletişim sayesinde VakıfBank isminin ve markasının bilinirliğini ciddi anlamda artırdıklarını belirten Aydoğan, “Bu sayede sadece İngiltere ve ABD’den değil, Asya dahil dünyanın her bölgesinden gelen ve dengeli dağılmış bir yatırımcı talebi ile karşılaştık. Söz konusu ihracın bankamız sermaye yeterlilik rasyosu üzerinde yaklaşık 90 baz puanlık pozitif bir etkisinin olmasını bekliyoruz. Bu işlem, yaklaşık 10 milyar TL tutarında kredi büyümesinin doğuracağı sermaye ihtiyacını karşılayacak seviyede çarpan etkisi yaratmaktadır. Güçlenmeye devam eden sermaye yapımız ve yurt dışından sağlamış olduğumuz uzun vadeli kaynaklarla Türk ekonomisine destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İşlemin düzenleyici bankaları BofA Merrill Lynch, Standard Chartered Bank, Citi, Deutsche Bank, Goldman Sachs International ve HSBC oldu.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı
« Posted on: Aralık 13, 2019, 11:42:47 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı e-book, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı programı, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı oyunları, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı e-kitap, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı download, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı hikayeleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı resimleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı haberleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı yükle, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı videosu, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı şarkı sözleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı msn, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı hileleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı scripti, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı filmi, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı ödevleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı yemek tarifleri, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı driverları, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı smf, Vakıfbank’tan Türkiye’nin Basel 3 Uyumlu Ilk Sermaye Benzeri Tahvil Ihracı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Vakıfbank’tan Türkiye’nin Ilk Euro Cinsi Yurt Dışı Tahvil Ihracı
Güncel Haberler
deltafx 0 1626 Son Mesaj Haziran 11, 2014, 02:52:48 ÖS
Gönderen : deltafx
Türkiye 'ye Büyük Sermaye Akışı Başladı
Güncel Haberler
imge34 0 225 Son Mesaj Aralık 22, 2014, 11:12:26 ÖÖ
Gönderen : imge34
Vakıfbank’a “yılın En Iyi Uluslararası Tahvil Ihracı Ödülü”
Güncel Haberler
demirdoven 0 319 Son Mesaj Kasım 16, 2015, 11:54:41 ÖÖ
Gönderen : demirdoven
Vakıfbank’tan Türkiye’nin Euro Cinsi Ilk Ipotek Teminatlı Menkul Kıymet Ihracı
Güncel Haberler
demirdoven 0 352 Son Mesaj Nisan 27, 2016, 04:20:06 ÖS
Gönderen : demirdoven
Vakıfbank'tan 500 Milyon Dolarlık Eurobond Ihracı
Güncel Haberler
demirdoven 0 312 Son Mesaj Mayıs 26, 2017, 08:47:09 ÖÖ
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular