Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha  (Okunma Sayısı: 278 Kere Okundu.)
« : Nisan 03, 2017, 04:12:15 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


VakıfBank Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Kredi Programı kapsamında ilk ESCO kredisini kullandıran banka oldu.

VakıfBank, daha önce Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası kaynaklı TurSEFF programında olduğu gibi, Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Kredisi Programı kapsamında da ilk ESCO (Energy Service Company) finansmanını gerçekleştiren banka oldu. Böylece enerji verimliliği finansmanı alanında dünyada yaygın olarak kullanılan bir finansman modelinin ülkemizde de yaygın hale getirilmesi için önemli bir adım atılmış oldu.

ESCO finansmanı enerji tasarrufu sağlayacak

VakıfBank, ESCO finansmanı kapsamında, gıda sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın soğutma grubu yenileme yatırımını hayata geçirecek olan taahhüt firmasını, iki firma arasında ESCO kontratı imzalanması kaydıyla finanse edecek. İki firma arasında imzalanan kontrat ve hayata geçirilecek yatırım ile yüzde 60’ın üzerinde enerji tasarrufu sağlanması bekleniyor.

Kredi kullandırımıyla ilgili konuşan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, “ESCO kontratlarının doğası gereği, taahhüt firması tarafından, yatırımı yapan firmaya yatırım sonucu belirli bir enerji tasarrufu yapılacağının garantisi veriliyor. Bu finansman modelinin ülkemizde enerji verimliliği yatırımlarının yaygınlaşması ve doğru yatırımların hayata geçirilmesinde faydalı olacağını düşünüyoruz. VakıfBank olarak, TurSEFF ve Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Programları kapsamında, ücretsiz teknik danışmanlık da verdiğimiz enerji verimliliği sağlayan yatırımları gerçekleştiren işletmeleri, enerji verimliliği ürün satıcıları ve ESCO projelerini desteklemeye devam edeceğiz. Küçük büyük demeden, enerji verimliliği yatırımı yapacak olan veya makine değişimi ve benzeri yatırımlar kapsamında enerji verimliliği sağlayacak olan tüm işletmelerimizi şubelerimize bekliyoruz” dedi.


WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.732


View Profile
Re: Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha
« Posted on: Nisan 21, 2018, 06:01:09 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha e-book, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha programı, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha oyunları, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha e-kitap, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha download, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha hikayeleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha resimleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha haberleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha yükle, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha videosu, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha şarkı sözleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha msn, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha hileleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha scripti, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha filmi, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha ödevleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha yemek tarifleri, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha driverları, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha smf, Vakıfbank’tan Enerji Verimliliği Finansmanında Bir Ilk Daha gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular