Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler.  (Okunma Sayısı: 586 Kere Okundu.)
« : Ocak 14, 2013, 12:58:41 ÖÖ »

Honey_Face
*
Üye No : 1734
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 7695
Mesaj Sayısı : 13.155
Karizma = 86622Cinsel sorun yaşayan 35 ile 45 yaş arası evli kadınların en çok tercih ettiği 'vajen estetiği'yle ilgili konuşan Op. Dr. Murat Kalemli: Karadenizli kadınlar bu ameliyatı daha çok yaptırıyor. Çünkü daha bilinçliler ve bu konunun çözülmesi gereken bir sorun olduğunun farkındalar.Özellikle doğum travmaları, doğum yırtıkları gibi nedenlerle bozulan vajen doku bütünlüğünü tekrar eski haline getirmeyi amaçlayan 'vajen estetiği'; kadınları hem fizik hem de sosyal açıdan rahatlatıyor. Medical Park Ordu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Kalemli, vajinayı tekrar eski haline döndürme işlemi olarak bilinen 'vajen estetiği'nin evli çiftlerin bozulan cinsel yaşamlarını düzelttiğini vurguluyor.

'Vajen estetiği' ne demektir?
Rekonstrüktif cerrahinin anlamı yeniden düzeltme demektir. Plastik rekonstrüktif vajinal cerrahi ise vajenin ve etrafındaki dokuların yeniden yapılandırılması ve düzenlenmesidir.

Hangi durumlarda 'vajen estetiği' yapıyorsunuz?
Temel olarak bu operasyonlar, iki çeşittir. Doğum travmaları, doğum yırtıkları, eski doğum dikişleri sonucu doku bütünlüğünün bozulması ve vajenin özellikle cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemesi nedeniyle vajenin orijinal haline getirilmesidir. İkinci tür ise özellikle vajina ve vulva kanserlerinde, kanserli dokuları temizleme işleminde vulva ve vajen dokusu alınarak, bölgeye yeniden cinsel işlev kazandırmak amacıyla vajen oluşturma operasyonudur. Vajina kanseri az görüldüğü için bunlar da nadir yapılan ameliyatlardır.

GAZ KAÇIRIYORLAR!
Hastalarınız genelde size hangi şikayetlerle gelir?
Genelde hastalar en çok ilişki sırasında gaz ve idrar kaçırma şikayetiyle geliyor. İkinci sıradaki şikayet ise vajenin bollaşmasından dolayı içeri hava ve sıvı girişine bağlı, sürekli enfeksiyon geçirilmesidir.

Vajenle ilgili en çok hangi operasyonları yapıyorsunuz?
En çok yaptığımız operasyonlar özellikle kötü iyileşmiş doğum yırtıkları ve çok fazla doğumdan dolayı gevşemiş vajenin onarılması...

Bu tür bir rahatsızlığı olsa da doktora gitmekten çekinen kadınlara ne önerirsiniz?
Özellikle üç-dört doğum yapan ve sonrasında vajendeki gevşeme nedeniyle cinsel hayatında mutsuz olan çiftlerin, hiç çekinmeden hekime başvurmalarını öneririm. Çünkü kısa süren bir operasyonla hem fiziksel hem de cinsel sağlıklarına kısa sürede yeniden kavuşuyorlar. Bu operasyonu geçiren kişiler, hem idrar ve gaz kaçırma gibi sorunlardan kurtuluyorlar hem de vajen hijyeni sağlandığı için akıntı, kötü koku gibi şikayetleri de sona eriyor.

Fazla doğum etkili diyorsunuz... Genellikle kaç doğumdan sonra bu tip rahatsızlıklar ortaya çıkıyor?
Doğum sayısından çok doğumun zor ve müdahaleli olması önemli. Ancak dördüncü ve beşinci doğumdan sonra mutlaka bir genişleme olduğunun altını çizebilirim.

SORUNU OLAN YAPTIRSIN!
Cinsel organı çirkin diye operasyon yaptıran oluyor mu?
Bunlar, kozmetik amaçlı cerrahi kapsamına giriyor ve yaptıranlar da oluyordur. Ancak biz jinekolog olarak sadece tıbbi endikasyonu olan hastaların cerrahi ameliyatlarını yapıyoruz.

Daha önce görev yaptığınız illere göre Ordu'daki çiftler bu konuda daha mı bilinçli? Bu operasyona nasıl yaklaşıyorlar?
Karadeniz Bölgesi'ndeki hastalar daha bilinçli ve bu konunun çözülmesi gereken bir sorun olduğunun farkındalar... Sağlık açısından tedavi gerekiyorsa, bundan çekinmiyorlar ve tıbbi endikasyonlar yönünden daha sorgulayıcı oluyorlar.

AMELİYAT SAĞLIK İÇİN ÖNEMLİ!
Vajendeki sorun enfeksiyonu nasıl tetikler?
Bazı hastalar senelerdir akıntısı olduğunu ve defalarca tedavi denedikleri halde iyileşmediklerini söylüyorlar. İncelediğimizde vajen ağzında, yırtık olduğunu fark ediyoruz. Yırtık olan bölüm enfeksiyona açık oluyor ve ilaç tedavisi yapılsa bile tekrarlanabiliyor. Operasyondan sonra ise hasta sık sık enfekte olmuyor. Sonuçta bu operasyon sadece cinsel sağlık için değil, genel sağlık için de büyük önem taşıyor. Vajen, kadının dışa açılan organı olmasından dolayı çok önemli... Arkasında rahim ve tüpler var. Vajinadan bakterinin içeri girmesiyle tüpler tıkanabilir. Biz hastaya durumunu anlatıp, o bölgenin onarılması gerektiğini söylüyoruz.

HASTAYA 40 GÜN CİNSEL İLİŞKİ YASAĞI KOYUYORUZ
'Vajen estetiği' nasıl yapılıyor?
Hastanın şikayetlerinden yola çıkarak gerekiyorsa, ameliyatı planlıyoruz. Ameliyat ortalama bir saat sürüyor. Biz bu işlemde hasarlı dokuyu çıkararak mesanenin ve kalın bağırsağın vajene doğru fıtıklaşan bölümlerini temizliyoruz. Sonuçta vajeni hiç doğum yapmamış, orijinal haline döndürüyoruz.

BİR GÜN İSTİRAHAT YETERLİ
Bu operasyondan sonra kişi gündelik yaşamına ne zaman dönebilir?
Ameliyattan sonra sadece bir gece hastanede kalınır ve kişi bir hafta dinlendikten sonra gündelik hayatına dönebilir. Ameliyattan sonra dokunun tamamen orijinal hale gelebilmesi için 40 gün cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Ayrıca bu süreç içerisinde kadının hijyen kurallarına özen göstermesi, yani tuvalet sonrası temizliğine de dikkat etmesi büyük önem taşıyor.

Utandığı için kocasından gizli gelen oluyor mu?
Genelde hastalarımız eşlerine söyleyerek bu operasyonu yaptırıyor. Hastaların sorunu çözmek için eşleriyle girişimde bulunduklarını görüyorum.

OPERASYONU YAPTIRANLARDA YÜZDE 30 ARTIŞ OLDU
'Vajen estetiği' yaptıranlar genelde hangi yaş grubundan?
Diğer yaş aralıklarından hastalarımız olsa da 35-45 yaş grubu çoğunluğu oluşturuyor. Bunun nedeni de bu yaş grubundaki hastalar, evliliklerinde yaşadıkları cinsel sorunu aşmak istiyorlar.

Size bu sorunuyla ilgili gelen kadınların yanında eşleri de oluyor mu?
Evet, hastaları genellikle eşleriyle görüyoruz. Bizim hastamızın yüzde 90'ı eşiyle beraber geliyor.

Operasyondan sonra bu işlemin yapıldığı belli oluyor mu?
Hayır. Vajen için yapılan estetik ameliyat dışarıdan fark edilmez.

Bu operasyonu yaptıran hasta sayısında artış var mı?
Geçmiş yıllara göre yaklaşık yüzde 30 civarında bir artış olduğunu söyleyebilirim. Bu durumu da günümüz hastalarının daha eğitimli olmasına bağlıyorum.

Zamanının Fenomeni.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler.
« Posted on: Ekim 30, 2020, 10:32:35 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. e-book, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. programı, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. oyunları, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. e-kitap, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. download, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. hikayeleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. resimleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. haberleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. yükle, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. videosu, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. şarkı sözleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. msn, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. hileleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. scripti, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. filmi, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. ödevleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. yemek tarifleri, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. driverları, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. smf, Vajen Estetiği Hakkında Bilgiler. gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Cinler Hakkında Bilgiler
Korku Odası
SomonKeys 7 1943 Son Mesaj Nisan 26, 2009, 01:00:29 ÖS
Gönderen : Salvatore
Reflü Hakkında Bilgiler
Kadın Hastalıkları
HaYaL 0 1328 Son Mesaj Temmuz 16, 2008, 07:25:46 ÖS
Gönderen : HaYaL
Türkler Hakkında Öz Bilgiler
Türk Kültürü
rapçi_kiz_019 2 1847 Son Mesaj Kasım 05, 2011, 10:22:42 ÖÖ
Gönderen : Lynda Eve Rosser
At Hakkında Ansiklopedik Bilgiler
Hayvanlar Alemi
elze 1 6041 Son Mesaj Aralık 22, 2011, 01:23:43 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Vajinoplasti: Vajina Estetiği Hakkında Bilgi
Kadın Hastalıkları
Honey_Face 0 427 Son Mesaj Ocak 14, 2013, 01:19:07 ÖÖ
Gönderen : Honey_Face


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular