Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit  (Okunma Sayısı: 249 Kere Okundu.)
« : Ağustos 29, 2013, 01:06:38 ÖS »

naberpravda
*
Üye No : 53755
Yaş : Yok
Nerden : Diyarbakır
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 914
Mesaj Sayısı : 3.588
Karizma = 20831


 Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar Kitap Özet - Avishai Margalit Kitapları - Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar Kitap Tanıtım - Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar Kitap Fiyatı - Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar Ön Okuma

Kitap
Uzlaşma ve Kokuşmuş Uzlaşmalar
Orjinal isim: On Compromise and Rotten Compromises
Avishai Margalit
İthaki Yayınları / Siyaset - Yakın Tarih Dizisi

Etiket Fiyatı   : 18,00 TL (KDV Dahil)

Siyasal uzlaşma ne zaman kabul edilebilir? Ve ne zaman, temelden kokuşmuş, sonu nereye varırsa varsın asla kabul etmememiz gereken bir şeydir? Peki ya kokuşmuş uzlaşma siyaseten gerekliyse? Uzlaşma büyük bir siyasal erdemdir, özellikle de barış uğrunaysa. Fakat Avishai Margalit'in ileri sürdüğü gibi, kabul edilebilir uzlaşmanın barış için bile ahlaki sınırları vardır. Ama işte nedir bu sınırlar? Uzlaşmayla sağlanmış barış hangi noktada adaletsiz olur? Şaşırtıcı derecede az dikkat çekmiş hayati önemdeki sorular üzerine odaklanan Margalit, sadece savaşı adil kılan şeyle değil, ne tür bir uzlaşmanın adil bir barışa olanak sağladığıyla da ilgilenmemiz gerektiğini ileri sürüyor.

Münih Anlaşması, Yalta Konferansı ve Arap-İsrail barış müzakereleri de dahil geniş bir örnek yelpazesini inceleyen İsrail solunun en etkili ismi Margalit, çeşitli biçimleriyle siyasal uzlaşmanın doğasını didik didik ediyor. Felsefeyi, siyaseti ve tarihi birleştiren, canlı ve kolay anlaşılır bir üslupla yazılmış Uzlaşma ve Kokuşmuş Uzlaşmalar, savaş, barış, adalet ve mezhepçilik hakkında şaşırtıcı yeni içgörülerle dolu.

"Türkiye'nin kadim Kürt Sorunu'nun -yani demokratikleşme sorununun- şiddetten arındırılarak siyasal ve yasal yöntemlerle -eşitlik ve özgürlük temelinde- çözümünün tartışıldığı bugünlerde Margalit, sadece barış, uzlaşma ve onur siyaseti üzerine düşünceleriyle değil demokrasi, muhafazakarlık ve din üzerine çarpıcı görüşleriyle de dikkatle okunmayı gerektiren, ufuk açıcı bir düşünür. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim, Margalit'in etik, ahlak, din, mezhepçilik ve siyaset ilişkilerine dair somut analizleri ve yeni bir siyaset inşa etmeye dönük pratik önerileri Türkiye üzerine düşünen tüm insanların ufkunu genişletecek ve kendi siyasal bakış açılarını eleştirel bir biçimde ele almalarına neden olacak güçte, elverir ki dikkatle okunsun."

"Avishai Margalit etiğin ihmal edilmiş fakat önemli bir alanına, uzlaşmaların ahlaki olarak kabul edilebilir olduğu zamana, güçlü bir ışık tutuyor. Yeni ve ikna edici ayrımlar ortaya koyup hem çağdaş hem de yakın geçmişteki tarihsel olayların birtakım ana meselelerini aydınlatıyor."
-Kenneth J. Arrow, Nobel İktisat Ödülü Sahibi-

"Bu kitap geniş tartışmalar yaratacak, çünkü uzlaşma -yapıldığı zaman, karşı konulduğu zaman- siyasal hayatta can alıcı bir konu, ve Avishai Margalit de analitik becerileri ve ahlaki sezgisiyle evrensel saygı kazanmış biri. Margalit'in verdiği örnekler kitaba tarihsel derinlik ve önem katıyor. Metin canlı, kolay anlaşılır ve akılda kalıcı. Bu kitap beni içine çekti ve sonuna kadar da ilgimi canlı tuttu."
-Michael Ignatief-

"Bu kitap siyaset felsefesindeki temel fakat ihmal edilmiş bir konunun ortaya çıkarılması ve ele alınışı bakımından son derece önemlidir. Kaleme alınış tarzı da, anlatım akışını hiçbir şekilde kesmeden özenli ve ayrıntılı argümantasyonlar ortaya koyan örnek ve anekdotlarla öne çıkıyor."
-Arthur Ripstein, Toronto Üniversitesi-

Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
224 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2013, 1. Basım
ISBN : 9786053752912
Yayına Hazırlayan : Ahmet Öz, Emine Sarıkartal
Kapak Tasarımı : Şükrü Karakoç
Çeviri : Nedim Çatlı

Link
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2013, 12:58:22 ÖS Gönderen : naberpravda »

Hayatını kesintisiz bir ziyafete çevirmek varken, sen onu günlere bölüp tıpkı hap gibi düzenli olarak yutuyorsun.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit
« Posted on: Aralık 13, 2019, 11:28:02 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit e-book, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit programı, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit oyunları, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit e-kitap, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit download, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit hikayeleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit resimleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit haberleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit yükle, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit videosu, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit şarkı sözleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit msn, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit hileleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit scripti, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit filmi, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit ödevleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit yemek tarifleri, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit driverları, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit smf, Uzlaşma Ve Kokuşmuş Uzlaşmalar - Avishai Margalit gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular