Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Uyuz Keçi Etkisi  (Okunma Sayısı: 566 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 09:40:00 ÖS »
Avatar Yok

.By.pisLick.*
*
Üye No : 28021
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1669
Mesaj Sayısı : 4.572
Karizma = 23663


Uyuz keçi etkisi (the black sheep effect) terimi, gruplar arası ilişkiler bağlamında, eş zamanlı olarak iç grubun, sosyal olarak arzulanır üyeleri yüceltilirken sosyal olarak itici, antipatik (ya da arzu edilmeyen) üyelerinin ('uyuz keçi') aşağılanması olgusunu belirtmek için kullanılmıştır (Marques, Yzerbyt, Leyens, 1988).

Antipatik grup üyeleri, grubun kimliğini, tıpkı dış grup üyeleri gibi olumsuz olarak etkilemektedir ve bu nedenle, tıpkı dış grup üyeleri gibi, olumsuz olarak yargılanmaktadır. Bu anlamda söz konusu kavram, sosyal kimlik çalışmalarında üzerinde durulmayan grup içi farklılaşmalara işaret etmektedir.

YALAN !  
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Uyuz Keçi Etkisi
« Posted on: Aralık 09, 2019, 10:11:13 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Uyuz Keçi Etkisi e-book, Uyuz Keçi Etkisi programı, Uyuz Keçi Etkisi oyunları, Uyuz Keçi Etkisi e-kitap, Uyuz Keçi Etkisi download, Uyuz Keçi Etkisi hikayeleri, Uyuz Keçi Etkisi resimleri, Uyuz Keçi Etkisi haberleri, Uyuz Keçi Etkisi yükle, Uyuz Keçi Etkisi videosu, Uyuz Keçi Etkisi şarkı sözleri, Uyuz Keçi Etkisi msn, Uyuz Keçi Etkisi hileleri, Uyuz Keçi Etkisi scripti, Uyuz Keçi Etkisi filmi, Uyuz Keçi Etkisi ödevleri, Uyuz Keçi Etkisi yemek tarifleri, Uyuz Keçi Etkisi driverları, Uyuz Keçi Etkisi smf, Uyuz Keçi Etkisi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular