Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak  (Okunma Sayısı: 157 Kere Okundu.)
« : Mart 09, 2017, 03:09:11 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Turkcell 5G çalışmalarında hız kesmiyor
Turkcell ve ZTE, 5G ürün ve
servislerini birlikte tasarlayacak

Turkcell, 5G teknolojilerinin geliştirilmesi sürecinde dünyanın önde gelen teknoloji şirketleriyle gerçekleştirdiği stratejik işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Mobil Dünya Kongresi’nde düzenlenen toplantıda Turkcell ve ZTE, birlikte 5G çalışmaları yapmak amacıyla bir işbirliği imzaladı. Anlaşma kapsamında Turkcell, ZTE’nin Türkiye’de kuracağı 5G Deneme Sistemi (testbed) üzerinde çalışarak, 5G servis ve ürünlerini bugünden geliştiren operatörler arasına katılacak.

Türkiye’nin 4.5G’ye geçişinin ardından neredeyse bir yıl geride kalırken, Turkcell 5G teknolojilerinin geliştirilme sürecindeki çalışmalarına da ağırlık veriyor. Son iki yıldır hem uluslararası hem de ulusal arenada önde gelen teknoloji şirketleri ve üniversiteler ile 5G teknolojileri geliştirebilmek amacıyla stratejik işbirlikleri başlatan Turkcell, GSMA tarafından Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde ise ZTE ile 5G’de ortak çalışma yapmak amacıyla bir işbirliğine gittiğini duyurdu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve ZTE Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Dr. Zhao Xianming arasında imzalanan anlaşmaya göre Turkcell, ZTE’nin Türkiye’de kuracağı 5G Deneme Sistemi (testbed) üzerinde 5G servis ve ürünlerini bugünden geliştiren operatörler arasına katılacak. 5G’deki standartlaştırma çalışmalarını da Turkcell ve ZTE birlikte yürütecekler.

5G teknolojileri geliştirilmesi sürecinde ZTE ile imzalanan işbirliği ile ilgili konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu “Endüstri 4.0 dediğimiz yepyeni bir çağa giriyoruz. Önümüzdeki dönemde mobil teknolojilerin etkilemediği sektör kalmayacak. Endüstri 4.0 dönemi 5G olmadan gerçekleşemez. Akıllı arabalardan evlere ve akıllı şehirlere, uzaktan ameliyatlardan inşaat ve maden sektörüne, alışverişten ulaşıma kadar her alanda 5G teknolojisine ihtiyaç duyulacak. O nedenle 5G teknolojilerini, Türkiye için önümüzdeki 10 yıldaki en önemli sıçrama fırsatlarından birisi olduğunu düşünüyorum. Turkcell olarak ülkemizin teknoloji üreten, kendi datasını kendi saklayan ve işleyen bir ülke olması için hem global arenada hem de ülkemizde en iyi şirketler ve üniversitelerle işbirliği yapıyoruz. Amacımız 5G standartlarının belirlenmesinde ve ülkemizde kullanılmaya başlanmasında öncü olabilmek. Bu nedenle bugün ZTE ile imzaladığımız bu anlaşma da büyük önem arzediyor” şeklinde konuştu.

ZTE Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi Dr. Zhao Xianming ise Turkcell ile imzalanan 5G işbirliği sözleşmesi ile ilgili şunları söyledi: “Turkcell ile imzaladığımız işbirliği anlaşması kapsamında önümüzdeki dönemde iki şirket özellikle 5G tarafında daha yakın çalışacak. Turkcell’in ürün servislerinin 5G altyapısına taşınması için yakından çalışacağız ve ZTE’nin küresel 5G standartlaştırma çalışmalarında da Turkcell ile işbirliğimizi genişleteceğiz.”

Türkiye’de 5G teknolojisi üzerine telekomünikasyon ekipmanı ve şebeke çözümleriyle ilgili projeler için birlikte çalışmayı planlayan iki şirket, halihazırda Turkcell’in T serisi cihazlarının geliştirilmesi konusunda iki yıldır beraber çalışıyor. Her iki taraf akıllı cihaz tarafındaki bu başarılı işbirliğini, ağ çözümleri ve 5G teknolojisi de dahil olmak üzere diğer alanlara doğru genişletmeyi amaçlıyor.

Turkcell ve ZTE’nin yürüteceği ortak çalışmalarda, Turkcell geri bildirimlerine göre gerekli geliştirmeler yapılarak ürün ve yazılımlar, Turkcell şebekesinde kullanılmaya hazır hale getirilecek. Bu geliştirmelerden sonra ise ürünler, satışa sunulacak nihai hallerini alacak.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.735


View Profile
Re: Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak
« Posted on: Nisan 26, 2018, 02:17:42 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak e-book, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak programı, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak oyunları, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak e-kitap, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak download, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak hikayeleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak resimleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak haberleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak yükle, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak videosu, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak şarkı sözleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak msn, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak hileleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak scripti, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak filmi, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak ödevleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak yemek tarifleri, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak driverları, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak smf, Turkcell Ve Zte, 5g Ürün Ve Servislerini Birlikte Tasarlayacak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  




Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular