Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı  (Okunma Sayısı: 613 Kere Okundu.)
« : Ocak 06, 2014, 12:17:17 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11
Turkcell ve TİSVA iş birliği ile hayata geçirilen projeye IPRA’dan ödül yağdı

Ekonomiye Kadın Gücü tüm dünyada

2013’ün en başarılı sosyal sorumluluk projesi seçildi

Turkcell’in TİSVA iş birliğiyle dar gelirli, girişimci kadınlar için hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü”, IPRA Altın Küre Ödülleri’ne damgasını vurdu. Dünyanın dört bir yanından projelerin yarıştığı organizasyonda Ekonomiye Kadın Gücü, odağına aldığı sosyal problem ve uygulama başarısıyla öne çıkarak birinci oldu.
Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi dünyanın en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesi seçildi. Halkla ilişkiler alanında en prestijli organizasyonlardan biri olarak kabul edilen IPRA Altın Küre Ödülleri’nde Ekonomiye Kadın Gücü projesi iki ödüle layık görüldü. Proje öncelikle “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde birinci oldu. Ardından ödül alan diğer 29 kategori içinde de IPRA Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

Ödüller, IPRA 2014 Dünya Başkanı Dr. Zehra Güngör tarafından Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler’e takdim edildi. Ekonomiye Kadın Gücü kapsamında mikrokredi alarak Gaziantep taşı üzerine resim işleme sanatıyla uğraşan girişimci Müge Özdemir, törene katılarak el emeği göz nuru ürününü Dr. Güngör’e hediye etti.
Dr. Zehra Güngör, “Turkcell’in Ekonomiye Kadın Gücü projesi sadece yerele hizmet etmesiyle değil aynı zamanda uluslararası ayağa sahip olmasıyla da dikkat çeken bir çalışma oldu. Özellikle dünya çapında bilinen Nobel ödüllü Prof. Muhammed Yunus’un öncülüğünde hayata geçirilen mikrokredi sistemini Türkiye’de fırsat eşitliği sağlamak amacıyla kadın girişimcilere sunması önem arz etti. Bu sebepler projeye IPRA’da oybirliğiyle ödüller kazandırdı. Turkcell’i topluma katkı sağlayan bu değerli çalışması ve aldığı ödüller nedeniyle tebrik ediyorum” dedi.

Öztürkler: “Turkcell’in teknoloji gücüyle kadınlarımızın gücüne kattık”

IPRA ödüllerini teslim alan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler konuşmasında, “Turkcell olarak girişimci kadınlarımıza fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle yola çıktık. Projeyi başlatmamızın üzerinden henüz 1 yıl geçti. Hedefimiz hem daha çok girişimci kadına mikrokredi ulaştırmak hem de Turkcell’in teknoloji gücüyle kadınlarımızın gücüne güç katmaktı. Kısa süre içinde girişimci kadınlarımızın sayısı 55 binden 68 bine ulaştı. Onlara ekonomik desteğin yanı sıra eğitim, teknoloji ve pazarlama desteği de vermeye başladık. Bu kapsamda kadın girişimcilerimiz için e-ticaret kanalımız ‘Turkcell El Emeği Pazar Yeri’ni hayata geçirdik. Bu pazaryerinde mikrokredi desteğiyle üretilen binlerce ürün var. Ekonomik destek kapsamında ise 1 milyon TL mikrokredi oluştu. Çabalarımızın amacı kadınlarımızı yeni nesil girişimcilere dönüştürmekti. Projemiz meyvelerini şimdiden veriyor; Türkiye’nin dört bir yanındaki girişimci kadınlarımız iş kuruyor, işlerini büyütüyor. Onlar için fark yaratmanın verdiği mutluluk uluslararası arenada takdir görmenin gururuyla perçinleniyor. Ekim 2013’te mobil iletişim dünyasının en önemli ödülleri arasında yer alan Mobile Excellence Awards’ta yine ‘Ekonomiye Kadın Gücü’ projesiyle ‘Sosyal Farkındalık’ dalında birinci olmuştuk. Şimdi de Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği-IPRA, projemizi 2013’ün en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesi seçti. Motivasyonumuz çok yüksek, daha fazla girişimci kadınımıza ulaşacak, onlar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Amerika’dan Hindistan’a tüm dünyadan başvuru var
IPRA’nın “Altın Küre Ödülleri”ne Amerika’dan Hindistan’a Singapur’dan Almanya’ya pek çok ülkeden yüzlerce şirket başvuru yapıyor. 29 kategori altında yapılan başvurular, alanında uzman jüri üyeleri tarafından mercek altına alınan konu, projenin hedefleri ve bu hedeflere ulaşmadaki başarısı, projenin iletişimi gibi kriterler değerlendirilerek eleniyor. Son aşamada finalistler arasında uygulamada mükemmelliğe ulaşan öncü proje ve işler “Altın Küre Ödülü”ne layık bulunuyor.

Ekonomiye Kadın Gücü hakkında
Turkcell, Eylül 2012’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğinde dar gelirli, girişimci kadınlar için cepten kalkınma seferberliği başlattı. Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirmiş oldu.  Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Ekonomiye Kadın Gücü seferberliğinin hedefi 4 yılda 100 bin kadını ekonomiye kazandırmak. Turkcell projeye 400 bin TL katkı vererek başladı. Sosyal borçlanma modeli sayesinde gelen destek ise 1 milyon TL’ye ulaşmış durumda ve 68 bin kadın mikrokrediden faydalanıyor. Ekonomiye Kadın Gücü girişimcilerinin ürünlerini pazarlayabilmeleri, alıcılarla buluşturabilmeleri için e-ticaret sitesi ‘Turkcell El Emeği Pazar Yeri’ hayata geçirildi. Ayrıca girişimci kadınlara 11 ilde sınıfiçi eğitim ve mobil eğitim veriliyor.
Projeye destek vermek isteyen herkes operatörü ne olursa olsun, FON yazıp 5886’ya SMS göndererek proje havuzuna 5 TL bağış yapabiliyor. Ayrıca www. ekonomiyekadingucu .com  (havale/EFT, kredi kartı, Turkcell Cüzdan) üzerinden de dar gelirli girişimci kadınları desteklemek mümkün.

IPRA Hakkında
Uluslararası Halkla İlişkiler Birliği-IPRA 1955 yılında halkla ilişkiler sektöründeki standartları belirlemek, sektörü büyütmek ve uluslararası profesyonelleri bir araya getirerek diğer uygulayıcılara kaynak yaratmak amacıyla kuruldu. IPRA’nın verdiği ödüller, halkla ilişkiler sektöründeki en önemli ödüller arasında gösteriliyor.


WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı
« Posted on: Ağustos 24, 2019, 12:09:27 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı e-book, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı programı, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı oyunları, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı e-kitap, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı download, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı hikayeleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı resimleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı haberleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı yükle, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı videosu, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı şarkı sözleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı msn, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı hileleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı scripti, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı filmi, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı ödevleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı yemek tarifleri, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı driverları, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı smf, Turkcell Ve Tisva Iş Birliği Ile Hayata Geçirilen Projeye Ipra’dan Ödül Yağdı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Girişim Fabrikası Ile Turkcell Iş Birliği Yaptı
Genel
deltafx 0 384 Son Mesaj Nisan 08, 2015, 03:46:25 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Ve Tisva Işbirliği Ile Dar Gelirli Kadınlara 500 Milyon Tl Mikrokredi
Güncel Haberler
demirdoven 0 271 Son Mesaj Mart 08, 2016, 05:22:42 ÖS
Gönderen : demirdoven
Turkcell Hayata Değer Katan Projeleriyle Ipra’da Büyük Ödülü 5. Kez Aldı
Güncel Haberler
demirdoven 0 235 Son Mesaj Kasım 07, 2016, 01:53:32 ÖS
Gönderen : demirdoven
Genç Arıkovanı’nın Hayata Dokunan Liseli Girişimcilerine Ödül
Güncel Haberler
deltafx 0 150 Son Mesaj Temmuz 31, 2018, 03:08:55 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Ipra’dan ‘altın Ödüller’le Döndü
Güncel Haberler
deltafx 0 85 Son Mesaj Ekim 22, 2018, 02:37:30 ÖS
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular