Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği  (Okunma Sayısı: 104 Kere Okundu.)
« : Eylül 20, 2018, 10:11:00 ÖÖ »
Avatar Yok

Manifest0
*
Üye No : 257097
Nerden : Batman
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 72
Mesaj Sayısı : 72
Karizma = 1


Saatlik kirala, istediğin noktadan al ve bırak

Turkcell ve Garenta’dan MOOV İşbirliği

  Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell, Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Çelik Motor’un araç kiralama şirketi Garenta ile yaptığı iş birliğinin kapsamını genişletti. Garenta, saatlik araç kiralama modeli MOOV by Garenta projesi kapsamında, teknolojik altyapı sağlayıcısı olarak Turkcell’i seçti. Turkcell ve Garenta’nın işbirliğiyle birlikte artık saatlik olarak araç kiralamak mümkün olacak. Ayrıca müşteri aracını istediği noktadan alıp, bırakabilecek.

Garenta ve Turkcell’in ortak yürüttüğü MOOV by Garenta projesi ile tüketiciler, araç kiralamanın ilk adımından ödemeye kadar tüm süreçleri, akıllı telefonlarından Turkcell’in dijital servisleri ile yönetecekler. Kullanıcılar ilk olarak Turkcell Mobile Connect ile uygulamaya güvenli giriş yapabilecekler. Süreçte kullanılacak diğer Turkcell servisleri ise BiP, fizy ve Paycell olacak.

Tüketicilerin cep telefonlarından araç kiralamalarını sağlayan bir mobil uygulamanın geliştirilmesiyle başlayan MOOV by Garenta projesinin en önemli özelliği araçların istenilen lokasyondan alınıp yine istenilen lokasyona bırakılabilmesi. Bunun için araçları teslim alacak valelere ‘saha uygulaması’ yapılarak operasyon ekibinin kullanabileceği, araçların ve kiralama detaylarının yönetimini sağlayan kapalı devre bir internet sitesi geliştirildi.

Bu proje kapsamında Garenta, araçların uzaktan yönetimini sağlayan IoT cihazları Turkcell’den temin ederek entegrasyonunu sağladı. Bu IoT donanımla, araçların uzaktan takibi, kapıların açılması, yakıt ve diğer araçla ilgili tüm bilgilerin alınabilmesini gibi işlemler yapılabiliyor. Garenta müşterileri için hazırlanan tüm yazılım ve donanım altyapısı önümüzdeki 3 yıl boyunca, uçtan uca yönetimi Turkcell tarafından yapılacak.

Projenin ilk fazı yaz dönemi olması sebebiyle öncelikli olarak Çeşme, Bodrum ve İstanbul’da başlatıldı. Projenin ikinci fazına ise başta Ankara ve Bursa olmak üzere diğer illerle de devam edilecek.

Garenta Genel Müdürü Özgür Maraş, Turkcell ile yaptıkları iş birliği hakkında şunları söyledi: “Garenta olarak müşterilere araç kiralamada birçok farklı hizmet sunarak onların hayatını kolaylaştıran çözümler geliştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projelerimizle amacımız her zaman kullanıcılarımıza daha iyisini ve daha kaliteli hizmeti ulaştırmak. Bu misyonla kendi sektöründe öncü firmalarla iş birlikleri yapıyoruz. Son olarak geliştirdiğimiz MOOV by Garenta projemizle Turkcell’in teknolojik altyapısını kullanarak müşterilerimizin araçlarını istediği lokasyondan teslim alıp istediği lokasyona bırakabilme imkânı veriyoruz. Her sektörde dijitalleşmenin önem kazandığı bu dönemde MOOV by Garenta projesi kapsamında Turkcell ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde müşterilerimiz her zaman bir adım önde olacak”

“Dijitalleşme  tecrübelerimizi birleştirdik”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan ise iş birliğine dair görüşlerini şöyle dile getirdi: “Garenta ile iş birliğimiz Turkcell’li bireysel müşterilerimize sağlanan fayda ile başladı. Bireysel müşterilerimizin bu iş birliğinden memnuniyeti, küçük ve orta ölçekli müşterilerimize de %30  indirim faydasını getirdi. MOOV by Garenta projesinde, dijitalleşme tecrübelerimizi birleştirmekten ve karşılıklı sağlanan katkıdan dolayı mutluyuz. Hem Garenta hem de Turkcell müşterilerinin memnuniyeti bizim için çok değerli.”

Tüketiciler nasıl araç kiralayacaklar?

MOOV by Garenta’dan araç kiralamak isteyen tüketicinin adım adım yapacakları:
MOOV by Garenta mobil applikasyonu indirilir ve giriş yapılır.
Müşteri Mobil Uygulamadan kendisine en yakın aracı seçer.
Müşterinin talebi ilgili araçla ilişkili valeye atanır.
Müşteri kiralamak istediği aracı harita üzerinde kendisine gelişini takip eder.
Vale aracı müşteriye teslim eder.
Müşteri aracı kullanır. Ücretini saatlik olarak öder.
Müşteri kiralamayı istediği noktada bitirir. Ödeme yapılır. ikinci fazda ödeme Turkcell Paycell ile de yapılabilecektir.
Kiralamanın sonlandığı bilgisi en yakın valeye düşer.
Vale aracı almaya gider. Aracı uzaktan açar ve bir sonraki kiralama için en yakın anlaşmalı otopark’a götürür.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.116


View Profile
Re: Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği
« Posted on: Eylül 16, 2019, 11:07:09 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği e-book, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği programı, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği oyunları, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği e-kitap, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği download, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği hikayeleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği resimleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği haberleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği yükle, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği videosu, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği şarkı sözleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği msn, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği hileleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği scripti, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği filmi, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği ödevleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği yemek tarifleri, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği driverları, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği smf, Turkcell Ve Garenta’dan Moov Işbirliği gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Akademi Ve Coursera Işbirliği Ile Dünyanın Bilgisi Türkçe
Genel
deltafx 0 326 Son Mesaj Haziran 01, 2014, 05:11:39 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Ve Microsoft’tan Eğitimde Işbirliği
Genel
deltafx 0 563 Son Mesaj Aralık 23, 2014, 03:17:45 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Ve Maya Vakfı Işbirliği
Güncel Haberler
demirdoven 0 593 Son Mesaj Mart 06, 2016, 10:05:44 ÖS
Gönderen : demirdoven
Turkcell Ve Tisva Işbirliği Ile Dar Gelirli Kadınlara 500 Milyon Tl Mikrokredi
Güncel Haberler
demirdoven 0 271 Son Mesaj Mart 08, 2016, 05:22:42 ÖS
Gönderen : demirdoven
Zubizu, Turkcell Ve Shell'den Hayatı Kolaylaştıran Işbirliği
Güncel Haberler
demirdoven 0 195 Son Mesaj Kasım 08, 2016, 02:48:38 ÖS
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular