Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı  (Okunma Sayısı: 129 Kere Okundu.)
« : Kasım 16, 2018, 06:52:49 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11


Gelirlerinin yüzde birini toplumsal fayda projelerine ayıran Turkcell bu alanda güçlü bir adım daha attı. Turkcell’in yürüttüğü toplumsal fayda projelerini çatısı altında toplayacak Turkcell Vakfı, ilk Mütevelli Heyeti toplantısını gerçekleştirerek faaliyetlerine başladı. Turkcell Vakfı’nın kuruluş kararı 30 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında hissedarların bilgisine sunulmuştu.

Dezavantajlı bireylere ve topluma yatırım odaklı kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerine her yıl gelirlerinin yüzde 1’ine tekabül edecek bir bütçe ayıran Turkcell, bu alandaki faaliyetlerini bir çatı altında toplamak üzere güçlü bir daha adım attı. Kuruluş kararı 30 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında hissedarların bilgisine sunulan Turkcell Vakfı ile ilgili Resmi Gazete kararı 28 Ekim 2018 tarihinde yayınlanmıştı. 16 Kasım 2018 tarihinde yapılan ilk Mütevelli Heyeti toplantısıyla birlikte Turkcell Vakfı resmi olarak faaliyetlerine başlamış oldu.

İlk Mütevelli Heyeti toplantısında vakfın Mütevelli Heyeti Başkanlığı’na aynı zamanda Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmekte olan Ahmet Akça seçilirken, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcılığı’na Atilla Koç seçildi.
Toplantı neticesinde oluşturulan Turkcell Vakfı Yönetim Kurulu’nda ise şu isimler yer aldı: “Ahmet Akça (Başkan), Muhterem Kaan Terzioğlu (Başkan Yardımcısı), Ali Türk, Osman Yılmaz ve Banu Şensivas (Genel Sekreter)”

“Hem ülkemize hem insanlığa hizmet edeceğiz”
Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça binlerce yıllık vakıf müessesesinin toplumsal refahın artırılması noktasında kamu-özel sektör işbirliğinin nasıl olması gerektiğine dair dünyaya bir model teşkil ettiğine dikkat çekerken şunları söyledi:
“Günümüz dünyası, yalnızca devletlerin sorumluluk almasıyla çözülemeyecek kadar karmaşık problemlerle mücadele ediyor. Bu anlamda tüm dünyadaki özel sektör temsilcilerine büyük görevler düşüyor. Biz de bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek projelerimizi daha güçlü, etkili, verimli, şeffaf ve daha yüksek fayda yaratacak bir noktaya taşımak adına Turkcell Vakfı’nı kurduk.  Bundan sonra her sene hissedarlarımızın da belirleyeceği çerçeve dahilinde diğer yardımlarımız gibi Turkcell Vakfı’na da bağışta bulunulacak. Biz marka olarak ana faaliyet odağımız olan teknoloji alanında her zaman daha iyisinin mümkün olduğu inancıyla, en son teknolojilerle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Aynı anlayışı kurumsal sosyal sorumluluk stratejilerimize de yansıtarak Turkcell markasının gücünü ve güvenini de arkasına alan Turkcell Vakfı ile hem ülkemize, hem de tüm insanlığa hizmet etmeye devam edeceğiz.”

“Türkiye’nin teknolojide üreten ülke olması için çalışmaya devam edeceğiz”
Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden bir marka olarak teknolojik hizmetlere erişimdeki uçurumun giderilmesine yönelik çalışmalar yapmak, dijital ürün ve hizmetlerin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve bu amaçlarla toplumun her kesiminin teknolojiden ve dijital imkanlardan faydalanması için projeler üretmek üzere yola çıktıklarını belirten Ahmet Akça sözlerini şöyle sürdürdü: “Turkcell Vakfı çatısı altında ülkenin ve toplumun her alanda ihtiyaç duyduğu bilim insanlarının ve vasıflı işgücünün yetiştirilmesini sağlayarak bu suretle ülkenin istihdam imkânlarını artırıcı eğitim çalışmalarında bulunmak istiyoruz. Türkiye’nin teknolojide tüketen değil üreten ülke olması yolunda rol alacak öğrenciler ve öğretim elemanlarının yetişebilmesi için ekonomik, sosyal ve kültürel destek sağlamak üzere çalışacağız. Teknolojik girişim ve projelerin desteklenmesi amacıyla gerekli platformları ve yapıları kurarak bu girişimlerin daha büyük kitlelere ulaşmasını temin edeceğimize ve ihtiyacı bulunan projelere gerekli desteği vererek Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında da önemli katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.”

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.139


View Profile
Re: Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı
« Posted on: Ekim 21, 2019, 03:23:44 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı e-book, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı programı, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı oyunları, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı e-kitap, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı download, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı hikayeleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı resimleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı haberleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı yükle, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı videosu, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı şarkı sözleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı msn, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı hileleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı scripti, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı filmi, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı ödevleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı yemek tarifleri, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı driverları, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı smf, Turkcell Vakfı Faaliyetlerine Resmen Başladı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Gta V Avı Resmen Başladı!
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
Violin 0 297 Son Mesaj Eylül 16, 2013, 09:50:38 ÖS
Gönderen : Violin
Gulinelli Dönemi Resmen Başladı
Galatasaray
Honey_Face 0 273 Son Mesaj Haziran 30, 2014, 10:17:03 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Turkcell Ve Maya Vakfı Işbirliği
Güncel Haberler
demirdoven 0 596 Son Mesaj Mart 06, 2016, 10:05:44 ÖS
Gönderen : demirdoven
Turkcell Gelibolu Maratonu Başladı
Güncel Haberler
Manifest0 0 122 Son Mesaj Ekim 14, 2018, 02:21:47 ÖS
Gönderen : Manifest0
5g Vadisi’nde 5g Testleri Turkcell Ile Başladı
Güncel Haberler
deltafx 0 134 Son Mesaj Kasım 07, 2018, 04:54:15 ÖS
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular