Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor  (Okunma Sayısı: 292 Kere Okundu.)
« : Nisan 20, 2017, 09:42:48 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Türkiye ve piyasalar Turkcell’e güveniyor
Kısa sürede tam 100 milyon TL’lik ihraç

Kurulduğu günden bu yana adından ilklerle söz ettiren Financell, Aktif Bank işbirliğiyle bir yeniliğe daha imza attı. İki güçlü şirketin işbirliğiyle Türkiye’de ilk defa banka dışı bir kurumun varlığa dayalı menkul kıymet ihracı gerçekleştirilmiş oldu.

Bireysel ve kurumsal müşterilerinin teknoloji ihtiyaçlarını finanse etmek üzere Turkcell’in iştiraki olarak kurulan Financell ve Aktif Bank güçlerini birleştirerek Türkiye’de bir ilke imza attı. Financell, Aktif Bank’tan aldığı aracılık hizmetiyle sermaye piyasalarında yeni bir dönemi başlattı. Türkiye’de ilk defa banka dışı bir kurum varlığa dayalı menkul kıymet (VDMK) ihracıyla sermaye piyasalarından kaynak temin etti. Farklı vadedeki dilimlerden oluşan ortalama 336 gün vadeli toplam 100 milyon TL’lik VDMK ihracı, piyasanın önde gelen kurumlarının talepleriyle başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Aksu: “Türkiye ve piyasalar her alanda Turkcell’e güveniyor”
Financell markası ile hizmet veren Turkcell Finansman A.Ş ile çok kısa sürede büyük başarıya ulaştıklarını belirten Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Aksu; “Turkcell olarak mobil iletişim alanında nüfusun tümünü kapsama başarımızı, finansal hizmetler alanına da taşımayı hedeflediğimiz Financell ile yılsonunda 2 milyona yakın müşteriye ulaştık. Finansman sektörüne en yüksek ödenmiş sermayeli şirket olarak girdik ve 2016 yılı sonunda 2 milyona yakın müşterimize yaklaşık 3 milyar TL finansman desteği sağladık. Finansal Kurumlar Birliği’nin 2016 verilerine göre de finansman sektöründeki toplam kredi adedinin yüzde 85’ini Financell verdi. Şimdi Aktif Bank ile yaptığımız işbirliği sayesinde sektörde yine bir ilke daha imza atmanın ve çok kısa sürede büyük bir başarıya ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’de ilk defa banka dışı bir kurum olarak varlığa dayalı menkul kıymet ihracı gerçekleştirdik. İhracını gerçekleştirdiğimiz bu sermaye piyasası aracı sayesinde, Turkcell Grubu olarak bilanço yönetimi stratejimizle uyumlu ve şirketimizin nakit yaratma gücünü artıracak bir ürünü hayata geçirmiş bulunuyoruz. Bu ürün aynı zamanda aktif bilanço yönetimi stratejimiz paralelinde, şirketimizin işletme sermayesi yükünün hafifletilmesi yönünde de önemli bir değer yaratacaktır. Piyasanın önde gelen kurumlarının bize olan güveniyle oluşan talepler sayesinde başarıya ulaştığımız ihraç ile faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda Türkiye’nin ve piyasaların Turkcell’e olan güvenini de bir kez daha göstermiş olduk. Hem Turkcell hem de iştirakimiz Financell bu güvenden aldığı cesaretle yoluna daha emin adımlarla devam edecek, ülkemize her anlamda katkıda bulunan böyle işbirlikleri yapmayı sürdüreceğiz” dedi. 

İhracın kısa sürede gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Aktif Bank Hazine Genel Müdür Yardımcısı Ömer Ünveren; “Aktif Bank olarak bugüne kadar çıkardığımız yenilikçi ürünler ile Türk sermaye piyasalarının zenginleşmesinde önemli katkı sağladık. Bu ihraç ile sektörünün öncülerinden Financell gibi değerli bir kurum ile VDMK ihraçları konusunda uzmanlaşmış Aktif Bank'ın deneyimleri buluşmuş ve sermaye piyasaları açısından bir ilke imza atılmış oldu. Bu ihraç ile Aktif Bank, ilk defa kendi dışında bir kuruma VDMK yoluyla kaynak sağlayarak varlıklarına likidite kazandırmak isteyen şirketler için finansman alanında yeni bir dönemin başlamasına da öncülük etti. Önümüzdeki dönemde de yenilikçi ürün yelpazemizi çeşitlendirmeye devam ederek hem sektöre katkımızı artırmayı, hem de yatırımcılarımızı karlı finansal enstrümanlarla buluşturmayı hedefliyoruz” dedi. 

Aktif Bank Hakkında; Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası konumundaki Aktif Bank, perakende bankacılık, kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı ve özel bankacılık alanlarında faaliyet göstermektedir. Şubesiz bankacılık iş modeli çerçevesinde faaliyetlerini alternatif dağıtım kanalları üzerinden sürdüren Aktif Bank ve İştirakleri bugün yılda 50 milyonluk bir nüfusa akıllı şehir hizmetleri sunan, yaklaşık 2 milyon akıllı ulaşım kart satışı ile toplam 9 milyona yakın akıllı kart yönetimi sağlayan, 1 milyar kez kartlı ulaşım işlemine aracılık eden, 1 milyon yeni banka kartı üretimi yapan, yaklaşık 1,5 milyon para transferi, 68 milyon fatura tahsilatı, 90 milyon TL prim üretimi sağlayan, 350 binin üzerinde bireysel kredi ve 200 bin sigorta poliçesi satışı yapan bir kurum konumuna ulaşmıştır.  Aktif Bank’ın başarılarının bir yansıması olarak son 6 yılda aralarında “Dünyanın En Yenilikçi Bankası Ödülü” de bulunan 107 adet uluslararası ödülü bulunmaktadır.

Financell Hakkında: Financell markasıyla faaliyet gösteren Turkcell Finansman A.Ş.,”6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu” kapsamında BDDK tarafından verilen faaliyet iznini takiben 2016 yılı Ocak ayında faaliyete geçmiştir. Turkcell grup şirketlerinden olup, ödenmiş sermayesi 575 milyon TL’dir. Bugün itibarıyla bireysel müşterilerin Turkcell satış kanallarında satılan her türlü teknolojik ürünlerin satın alınmasında finansman desteği vermektedir.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.769


View Profile
Re: Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor
« Posted on: Mayıs 24, 2018, 12:32:17 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor e-book, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor programı, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor oyunları, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor e-kitap, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor download, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor hikayeleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor resimleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor haberleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor yükle, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor videosu, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor şarkı sözleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor msn, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor hileleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor scripti, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor filmi, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor ödevleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor yemek tarifleri, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor driverları, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor smf, Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell’den Türkiye’nin Ilk 4g’li Akıllı Telefonu: Turkcell T50
Genel
deltafx 0 1202 Son Mesaj Haziran 01, 2014, 05:27:32 ÖS
Gönderen : deltafx
3 Büyükler Turkcell’e Güveniyor
Güncel Haberler
deltafx 0 213 Son Mesaj Eylül 19, 2015, 02:50:58 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor
Güncel Haberler
demirdoven 0 203 Son Mesaj Temmuz 28, 2016, 12:06:52 ÖS
Gönderen : demirdoven
Turkcell - Türkiye'nin Ilk 5g Testinde Turkcell Hız Rekoru Kırdı
Güncel Haberler
demirdoven 0 217 Son Mesaj Ocak 11, 2017, 03:35:32 ÖS
Gönderen : demirdoven
Turkcell - Türkiye'nin Megastarı Tarkan Ve Turkcell'in Müzik Platformu Fizy Güçl
Güncel Haberler
demirdoven 0 229 Son Mesaj Haziran 02, 2017, 12:07:31 ÖS
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular