Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor  (Okunma Sayısı: 270 Kere Okundu.)
« : Temmuz 28, 2016, 12:06:52 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Demokrasiye inanan Turkcell 2,8 milyarlık operasyonel yatırım planını 3,5 milyar liraya çıkardı
Türkiye’nin geleceğine güveniyor
yatırımı 700 milyon lira artırıyor

Yılın ilk altı ayında hem gelir hem de FAVÖK’te birinci yarıyıl bazında tüm zamanların en yüksek sonuçlarına ulaşan Turkcell data ve servislerle hızlı büyümesini sürdürdü. İkinci çeyrekte grup bazında son üç yılın en yüksek büyüme seviyesi olan yüzde 8,6’ya ulaşan Turkcell Grubu ikinci üç ayda 3 milyar 358 milyon TL gelir elde etti.

İkinci çeyrek sonuçlarını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell abonelerinin 4.5G’ye yoğun ilgisi nedeniyle grup operasyonel yatırım harcamalarının gelire oranı beklentisini yüzde 25’e çıkardıklarını söyledi. Terzioğlu, “2016 yılı için daha önce yüzde 20 olarak açıkladığımız grup operasyonel yatırım harcamalarımızın gelire oranı yılın ilk 6 ayında yüzde 23 olarak gerçekleşti. Yılsonu beklentimizi bu doğrultuda yüzde 25 olarak revize ettik. Bu karar ülkemize duyduğumuz güvenin ifadesidir” dedi.

İSTANBUL – Yılın ilk 6 ayını tüm zamanların rekorunu kırarak kapatan Turkcell, “Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz” diyerek operasyonel yatırım planını yüzde 20’den yüzde 25’e revize etti. Daha önce gelirinin yüzde 20’sini operasyonel yatırımlara ayırma kararı alan Turkcell’in, revize kararı fazladan yaklaşık 700 milyon lira daha yatırım yapması anlamına geliyor. Turkcell yatırımlarını yukarı yönlü revize etmeseydi, yaklaşık 2,8 milyar lira operasyonel yatırım yapacaktı. Revizenin ardından Turkcell’in 2016 operasyonel yatırımlarının yaklaşık 3,5 milyar lira olması bekleniyor.
2016 yılının ilk yarısında Turkcell Türkiye ve Turkcell Grubu, hem gelir hem de FAVÖK’te birinci yarıyıl bazında tüm zamanların en yüksek sonuçlarına ulaştı. Grup bazında her çeyrek artan bir performans sergileyen Turkcell yılın ikinci çeyreğinde son üç yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 8,6 büyüme sağlayarak 3 milyar 358 milyon gelir elde etti. Yılın ilk yarısında, Grup gelirlerinin yüzde 90’ını oluşturan Turkcell Türkiye’de yüzde 8,9 büyüme ve yüzde 31,0 FAVÖK marjı kaydedildi. Yılın ilk 6 ayında ise Turkcell Grubu yüzde 8,4 büyüme ile 6 milyar 584 milyon TL ciroya, yüzde 5,7 artışla 2 milyar 31 milyon TL faiz ve vergi öncesi kara (FAVÖK)  ve yüzde 30,8 FAVÖK marjına ulaştı. Turkcell’in 2016’nın ilk altı ayındaki Grup net kârı ise yüzde 14,7’lik artışla 979 milyon TL oldu.
“2016 hedeflerimizi koruyoruz”
Yılın ilk yarısında elde edilen sonuçları değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2016 yılı için yüzde 8-10 olan gelir büyümesi ve yüzde 31 -33 aralığında olan FAVÖK marjı beklentilerini koruduklarını söyledi. Terzioğlu, “2016 yılının ilk yarısında, Türkiye’de telekomünikasyon pazarını yeniden şekillendiren 4.5G yatırımlarına odaklandık. Turkcell olarak müşterilerimizin yoğun ilgisi ile birlikte yatırımlarımızı daha da hızlandırarak 4.5G’de Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık yüzde 82 nüfus kapsamasına ulaştık. Bugün itibarıyla 4.5G abone sayımız 16 milyona ulaşırken, 4.5G şebekemiz üzerinden taşınan data trafiği yüzde 23 oldu. Hızlanan 4.5G yatırımlarımızla birlikte ilk altı ayda operasyonel yatırım harcamalarımızın gelire oranı yüzde 23 olarak gerçekleşti. Yılın geri kalanında da yatırımlarımızı hız kesmeden yapmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda, 2016 yılı için daha önce yüzde 20 olarak açıkladığımız Turkcell Grup operasyonel yatırım harcamalarımızın gelire oranı beklentimizi yüzde 25 olarak güncelliyoruz” dedi.
Son günlerde ülkemizde yaşananların bir kez daha kesintisiz iletişimin ne denli önemli olduğunu açıkça ortaya koyduğunu dile getiren Terzioğlu, “Bu zor zamanlarda iletişim altyapımızı güçlü ve ayakta tutarak halkımızın doğru bilgiyi zamanlı almasını sağlayıp üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık” diye konuştu.
“Türkiye bize cesaret veriyor”
Türkiye’yi ve sektörü önümüzdeki dönemde daha aydınlık günlerin beklediğine yürekten inandıklarını ve piyasaların güçlü duracağını düşündüklerini ifade eden Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Turkcell olarak bu döneme tedbirli giriyoruz. Önümüzdeki üç yıl için yatırım ve genişleme amacıyla yeterli finansman kaynaklarımızın bulunması, kur riskine karşı aldığımız çeşitli aksiyonlar ve her daim disiplinli finansal politikalarımız neticesinde bu süreci iyi yönetiyoruz. Müşterilerimizin sunduğumuz hizmetlere olan taleplerinin de bu süreçten olumsuz etkilenmediğini gözlemliyoruz. Bir grup teröristin Silahlı Kuvvetlerin belirli unsurlarıyla işbirliği içerisinde yaptığı saldırılardan Türkiye’nin bu kadar hızlı bir şekilde kurtulması Türkiye’nin istikrarı açısından bize cesaret veriyor. Bu kapsamda, hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere bu zorlu süreçte Turkcell'e yakışır performansın sergilenmesinde gerekli özveri ve hassasiyeti sonuna kadar gösteren tüm ekip arkadaşlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
“2023 hedefleri için tarihi adım atıldı”
Türkiye’nin 2023 hedefleri kapsamında telekomünikasyon sektöründe tarihi bir adım atılmasına öncülük ettiklerini sözlerine ekleyen Terzioğlu, “Ülkemizde var olan iletişim altyapılarının en etkin şekilde kullanılması ve geliştirilmesi, kaynakların verimli kullanılması ve adil rekabet ortamının sağlanması için Vodafone, Türksat ve TELKODER üyesi operatörler ile birlikte ortak bir altyapı şirketi kurmak üzere somut adımlar attık. Bu yatırımlarla Türkiye’nin teknolojide tüketen değil üreten ülke olması yolunda üzerimize düşen görevi yerine getirerek ülkemize olan inancımızın tam olduğunu bir kez daha ortaya koyuyoruz” dedi.
956 bin yeni faturalı abone
Yılın ikinci çeyreğinde Turkcell’in faturalı, fiber ve dijital servislerde müşteri kazanımı devam etti. Faturalı müşteri sayısı geçen yıla göre 956 bin arttı ve müşteri bazının yüzde 52’sine ulaştı. Sabit tarafta fiber müşteri sayısı yıllık bazda 148 bin artışla 965 bine ulaşırken, toplam sabit müşteri sayısı 1,6 milyonu aştı.
Dijital servislere yoğun ilgi bu çeyrekte de devam etti. BiP, Turkcell TV+, Akıllı Depo, Goller Cepte, fizy, Hesabım, Dergilik ve Turkcell Akademi uygulamalarını indiren müşteri sayısı 12,5 milyondan 31,0 milyona yükselirken, kullanıcı sözleşmesini onaylayan abone sayısı 5,6 milyondan 16,7 milyona arttı.
Yakınsama stratejisi kapsamında mobil tarafta ses, data ve servislerden her üçünü kullanan müşteri oranı yılın 2. çeyreğinde 3 puan artarak yüzde 20’ye ulaşırken, sabit tarafta TV’li servis kullanan müşteri oranı 3 puanlık artışla yüzde 33 oldu.
8,9 milyonu aşan BİP 192 ülkede
Bugüne kadar başta Türkiye, Ukrayna, Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri ve İran olmak üzere toplam 192 ülkede 8,9 milyondan fazla indirilen BiP üzerinden artık her yöne arama yapılabiliyor.  Marka ve kurumlara özel resmi hesap kurgularını hayata geçirilmesiyle birlikte BiP kullanıcıları para transferi ve uçak seyahatlerinde online check-in gibi ihtiyaçlarını bu platform üzerinden gerçekleştirebiliyor.  Her geçen gün eklenen yeni özelliklerle giderek zenginleşen ve daha popüler hale gelen yeni nesil mesajlaşma platformu BiP kullanıcılarının %41’ini diğer operatör müşterilerini oluşturuyor.
Turkcell Finansman yaklaşık 1 milyon müşteriye ulaştı
Mart ayında tüm Türkiye’de faaliyetlerine başlayan Turkcell Finansman bugüne kadar akıllı cihazların finansmanı için yaklaşık 1 milyon müşteriye toplam 1,2 milyar TL tutarında kredi sağlayarak akıllı telefon penetrasyonundaki artışı destekledi. Şebekedeki akıllı telefon penetrasyonu yüzde 60’a yükseldi. Akıllı telefon sayısındaki artışın da etkisiyle data gelirleri geçen yıla göre yüzde 36,2 ve servis gelirleri yüzde 56,1 büyüdü.
Bu çeyrekte Shell, Zubizu ve Google gibi markalarla çeşitli kampanya ve işbirliklerine imza attan ödeme platformu Paycell’e olan ilgi daha da arttı. Paycell’in ödeme araçlarından Turkcell Mobil Ödeme ile yılın ilk yarısında, 375 milyon TL’ye ulaşan 11 milyondan fazla işlem gerçekleştirildi. Önümüzdeki dönemde de Paycell sayesinde birçok kurum mobil ödeme deneyimini kusursuz şekilde müşterilerine ulaştırabilecek.
Türkiye’nin en büyük veri merkezi hizmete açıldı
Haziran ayında toplam 33 bin metrekarelik alana sahip olan Türkiye’nin en büyük veri merkezini Gebze’de açan Turkcell, veri depolama konusunda bölgenin en güçlü şirketlerden birisi olmaya kararlı. Gebze’nin ardından Ankara ve İzmir’de açacağı yeni veri merkezleri ile birlikte Turkcell toplam 107 bin metrekarelik bir alana ulaşmayı planlıyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 11:07:07 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor e-book, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor programı, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor oyunları, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor e-kitap, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor download, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor hikayeleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor resimleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor haberleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor yükle, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor videosu, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor şarkı sözleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor msn, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor hileleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor scripti, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor filmi, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor ödevleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor yemek tarifleri, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor driverları, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor smf, Turkcell Türkiye’nin Geleceğine Güveniyor Yatırımı 700 Milyon Lira Artırıyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Gelecek Yıl 88.5 Milyar Lira Kamu Yatırımı Yapılacak
Güncel Haberler
imge34 0 246 Son Mesaj Ekim 11, 2014, 02:37:55 ÖS
Gönderen : imge34
Turkcell`den 141,5 Milyon Lira Kar
Genel
deltafx 0 612 Son Mesaj Nisan 30, 2015, 03:40:34 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell’den Kızılay’a 5 Milyon Lira
Güncel Haberler
deltafx 0 876 Son Mesaj Mayıs 31, 2016, 04:03:51 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell - Türkiye Ve Piyasalar Turkcell’e Güveniyor
Güncel Haberler
demirdoven 0 512 Son Mesaj Nisan 20, 2017, 09:42:48 ÖS
Gönderen : demirdoven
"kadınların Geleceğine Yatırım, Ülkenin Geleceğine Yatırımdır"
Genel Kültür.
uglygirl 0 241 Son Mesaj Mart 06, 2018, 01:52:43 ÖS
Gönderen : uglygirl


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular