Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı  (Okunma Sayısı: 788 Kere Okundu.)
« : Mayıs 06, 2014, 07:09:28 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 32
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11Turkcell Superonline fiber ağı 1,8 milyon haneye, fiber il sayısı 14’e ulaştı

Turkcell Superonline gelirlerinde yüzde 38 artış sağladı

Turkcell Superonline, 2008 yılında başladığı hem Türkiye’ye hem de müşterilerine değer katan fiber yatırımlarına paralel olarak sürdürdüğü başarılı performansının sonucunda, 2014 yılı ilk çeyrek sonunda gelirlerinde yüzde 38; AVFÖK’ünde ise yüzde 34 artış kaydetti. Grup dışı gelirlerin payının yüzde 77’ye yükselmesiyle birlikte sağlıklı gelir kompozisyonunu daha da güçlendirdi.
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, “Işık hızında ilerlemeye devam ettiğimiz 6’ncı yılımızda iyiden mükemmele bir yolculuk olarak tanımladığımız yeni bir dönemin içerisindeyiz. Bu yolculukta güçlü ve sürdürülebilir finansal yapımız en önemli değerlerimiz arasında yer alıyor” dedi.
Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, 2014 yılı ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2013 yılındaki güçlü finansal yapısını sürdüren Turkcell Superonline, 2014 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artışla 280 milyon TL gelir elde etti.

Amortisman, vergi ve faiz öncesi kârını (AVFÖK) yüzde 34 oranında yükselten Turkcell Superonline’ın AVFÖK marjı ise yüzde 27 seviyesinde gerçekleşti. AVFÖK marjındaki artışta, bireysel ve kurumsal segmentlerin gelir içindeki payının artmasının yanı sıra şirketin tüm süreçlerinin elden geçirildiği operasyonel mükemmellik programının getirdiği verimlilik önemli rol oynadı.

614 bin evde ışık hızında internet
Fiber optik altyapı yatırımlarına 2008 yılında başlayan ve Türkiye’yi fiber teknoloji ile tanıştıran ilk operatör olan Turkcell Superonline’ın bu süre içindeki toplam yatırım miktarı 2,3 milyar TL oldu. İlk çeyrekte de hızla devam eden fiber yatırımlar sonucunda fiber optik şebeke 14 ilde 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar ulaştı. Abone sayısı ise 614 bin olarak gerçekleşti.

Hane ve kurumsal segmentin payı yüzde 65’e ulaştı
Yılın ilk çeyreğinin sonunda Turkcell Superonline’ın hane segmenti gelirleri, artan abone sayısına paralel olarak yıllık bazda yüzde 51 artış gösterdi. Grup sinerjisinin yanı sıra zenginleşen entegre çözümlerin katkısıyla kurumsal segment gelirlerinde yüzde 34 artış sağlandı. Hane segmenti ve kurumsal segmentin toplam gelir içerisindeki payı yüzde 65’e yükseldi.

Turkcell Superonline bu dönemde grup dışı gelirlerin payını artırarak gelir kompozisyonunu daha da güçlü hale getirdi. Geçen yılın aynı döneminde yüzde 74 olan grup dışı gelirlerin payı yüzde 77’ye yükseldi.

“İyiden mükemmele yolculuk zamanı…”
Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, 2008’de başladıkları fiber yatırımların ardından, ışık hızında ilerlemeye devam ettikleri 6’ncı yılda iyiden mükemmele ilerlediklerini belirterek, “Şimdi 2014 yılının ilk çeyrek sonuçlarına baktığımızda aynı istikrarlı büyümeyi ve Türkiye’yi de kendimizle birlikte büyütmeyi sürdürdüğümüzü görüyoruz. İlk yıllarda altyapı yatırımları işimizin büyük kısmını oluşturuyordu. Bugün ise son Metronet satın almasının da katkısıyla 14 ilde 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps hızında internet hizmeti götürüyoruz. Turkcell Superonline ismi artık hızlı ve kaliteli internet ile birlikte anılıyor. Şimdi bu başarımızı yeni ürün ve hizmetlerle sürdürmeye odaklandığımız bir dönemdeyiz. İyiden mükemmele bir yolculuk olarak tanımladığımız bir beş yıllık strateji oluşturduk. Bu yolculukta güçlü ve sürdürülebilir finansal yapımız en önemli değerlerimiz arasında yer alıyor” diye konuştu.

“Güçlü ve dünyada merkez olacak altyapı için çalışıyoruz”
Abone ağlarının hızla büyüdüğüne işaret eden Erkan, bugüne kadar toplam 614 bin fiber müşteriye ulaştıklarını kaydetti. Erkan, yatırımları ile Türkiye’nin geleceğine katkı sağladıklarının altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğru bir zamanda yaptığımız yatırımlar sayesinde Türkiye’yi dünya fiber liginin en önde gelen oyuncularından biri haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yükselen bir ekonomi olarak Türkiye’nin sadece güçlü bir fiber altyapıya sahip olmasının yanısıra, bu altyapı ile dünyada fiber ağların kesişim noktalarından biri olması büyük önem taşıyor. Biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Örneğin son dönemdeki Tata Communications işbirliğimiz, dünyada internetin birincil oyuncularının ülkemizi merkez olarak görmesi açısından kritik önem taşıyor. Ayrıca akıllı şehirler konusunda rekabet gücü kazanıyoruz. Ülkemizi geleceğe taşımak adına yerel düzeyde işbirliklerimizle belediyelerin akıllı şehircilik uygulamaları geliştirmesini sağlıyoruz.”

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı
« Posted on: Mart 31, 2020, 11:25:04 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı e-book, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı programı, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı oyunları, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı e-kitap, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı download, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı hikayeleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı resimleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı haberleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı yükle, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı videosu, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı şarkı sözleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı msn, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı hileleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı scripti, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı filmi, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı ödevleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı yemek tarifleri, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı driverları, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı smf, Turkcell Superonline Gelirlerinde Yüzde 38 Artış Sağladı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Ve Turkcell Superonline Enerjide 1 Yılda 26,7 Milyon Tl Tasarruf Sağlad
Genel
deltafx 0 602 Son Mesaj Ocak 09, 2014, 12:06:56 ÖS
Gönderen : deltafx
Makineler Konuştu, Turkcell 1,5 Milyar Tl Tasarruf Sağladı
Genel
deltafx 0 327 Son Mesaj Nisan 27, 2014, 10:17:39 ÖÖ
Gönderen : deltafx
Ios 8, Turkcell Superonline Trafiğini Yüzde 15 Artırdı
Genel
deltafx 0 567 Son Mesaj Eylül 19, 2014, 09:36:05 ÖÖ
Gönderen : deltafx
Turkcell Superonline Üçüncü Çeyrekte Yüzde 38 Büyüdü
Genel
deltafx 0 328 Son Mesaj Kasım 04, 2014, 05:27:21 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Ve Turkcell Superonline 30,7 Milyon Tl’lik Tasarruf Sağladı
Genel
deltafx 0 610 Son Mesaj Ocak 10, 2015, 10:07:18 ÖS
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular