Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak  (Okunma Sayısı: 342 Kere Okundu.)
« : Aralık 02, 2014, 04:13:33 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 31
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 831
Mesaj Sayısı : 832
Karizma = 11


Görme engelliler alışverişlerini kimseden yardım almadan yapabilecek
Turkcell Hayal Ortağım servisiyle görme engellilere yol arkadaşlığı yapacak

•   Turkcell, YGA ile birlikte hayata geçirdiği engelli dostu “Hayal Ortağım” servisine yeni bir kategori ekledi. Böylece görme engelli vatandaşların evlerinden çıkıp hayata daha çok dâhil olmaları hedefleniyor.
•   İlk olarak İstinyePark’ta hayata geçirilen sistem, görme engellilerin tüm alışveriş merkezini rahatlıkla kendi başlarına gezebilmesini sağlıyor. Alışveriş merkezindeki mağazalara, sinema, yeme-içme bölümü, tuvalet, acil çıkış veya asansör gibi alanlara sesli komutlarla kolayca ulaşabiliyorlar.
•   Akıllı telefonlarından bluetooth özelliğini açtıktan sonra “Hayal Ortağım” uygulaması içerisindeki “Yol Arkadaşım” kategorisinden  “İstinyePark”  menüsüne giriyor ve istedikleri yere sesli komutlarla varabiliyorlar.
•   Turkcell Hayal Ortağım kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan bu yeni sistem için Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül şunları söyledi:
“Engelleri ortadan kaldıracak bir paket haline getirdiğimiz bu sistem için; tüm toplu yaşam merkezlerine ‘gelin, siz de yol arkadaşımız olun’ diyoruz.”

Bugüne kadar istihdam, sosyal sorumluluk, ürün ve çözümler gibi alanlarda engellilerin hayatını kolaylaştırmak adına pek çok projeye imza atan Turkcell, Young Guru Academy (YGA) iş birliğiyle geliştirdiği ve engelli aboneleri hayata bağlamayı hedeflediği servisi “Hayal Ortağım”a yeni bir hizmet daha ekledi. Turkcell, görme engellilere yol arkadaşlığı yapacağı bu yeni hizmetle toplu yaşam merkezlerinde onların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.
Türkiye’ye getirdiği dünyaca ünlü markalar ve sunduğu ayrıcalıklı hizmetle sektörün geleceğine yön veren markalardan olan İstinyePark iş birliğiyle hayata geçirilen sistem, görme engellilerin herhangi birinden yardım almadan, tüm alışveriş merkezini rahatlıkla kendi başlarına gezmesini sağlıyor. “Hayal Ortağım” uygulaması içinde yer alan bu sistem sayesinde görme engelli kişi, alışveriş merkezindeki mağazalar, sinema, yeme-içme bölümü, tuvalet, acil çıkış veya asansör gibi alanlara sesli komutlar ile kolayca ulaşabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliği ise; görme engelli kullanıcının bu teknoloji sayesinde başka birinden yardım almasına gerek kalmadan kendi bulunduğu lokasyonu öğrenip, gitmek istediği yere rahatça ulaşmasını sağlaması.
“Yol Arkadaşım” nasıl işliyor?
Genel sistem bluetooth teknolojisi ile POI tarafından üretilen yol gösterici cihazlar (beaconlar) sayesinde çalışıyor. Bu yol göstericilerden dış alan ve İstinye Pazarı hariç, İstinye Park’taki tüm mağaza, sinema, yeme-içme bölümü, asansör, acil çıkış ve tuvaletlere olmak üzere 320 adet yerleştirildi. Bu sayede görme engelli aboneler, akıllı telefonlarından bluetooth özelliğini açtıktan sonra “Hayal Ortağım” uygulaması içerisindeki Yol Arkadaşım kategorisinden İstinye Park menüsüne giriyor ve istedikleri yere sesli komutlar ile varabiliyorlar. Turkcell Hayal Ortağım kullanıcıları, internet bağlantı ücreti ödemedikleri için, bu uygulama içerisinde tüketilen data için de ücretlendirilmiyorlar.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve Hayal Ortağım’ın yeni özelliği konusunda şunları söyledi:
“Böyle özel bir günde bu özel sistemi uygulamaya geçirdiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Turkcell olarak şimdiye kadar engelliler için geliştirdiğimiz ürün, servis, istihdam ve sosyal sorumluluk gibi alanlarda pek çok projeye imza attık. Kurum kültürümüz gereği fırsat eşitliği sağladığımız takdirde insanların ufuklarını çok ötelere taşıyabileceklerini, imkânsızı başarabileceklerini biliyoruz. Bu felsefeden hareketle istihdamda, bilgiye erişimde, sosyal hayata katılımda mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu fırsatlarla engelli vatandaşlarımızın önündeki pek çok engeli ortadan kaldırıyoruz. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımızı hayata katabilmek, evlerinden çıkmalarını sağlamak adına ne yapabileceğimizi sadece özel günlerde değil, her gün düşünüyoruz. Birlikte, her gün daha iyiye ulaşacağımızı biliyor, engelli vatandaşlarımızı iş yaşamına ve sosyal hayata dâhil edecek her adımı önemsiyoruz.  İstinyePark’la yaptığımız iş birliği kapsamında kurulumu ve cihaz donanımıyla engelleri ortadan kaldıracak bir paket haline getirdiğimiz bu sistem için; diğer toplu yaşam merkezlerine ‘gelin, siz de yol arkadaşımız olun’ diyoruz.”
Mağaza ismini söylemek yeterli
Sistem, İstinyePark’ta yer alan mağazaların yer bilgisine ulaşmak için, sesli komut ile mağaza ismini söyleyerek veya mağaza ismini yazarak arama yapmayı mümkün kılıyor. Sesli arama yapılmak istenirse “Sesli Ara” butonuna tıklamak ve dilenen mağazanın adını veya kategorisini söylemek yeterli oluyor. Arama sonunda tüm mağazalar isimlerine göre A’dan Z’ye sıralı bir şekilde listeleniyor. Listelenen mağazaların kat bilgisi ve kategori bilgisine de ulaşılabiliyor. Mağaza, restoran ve ortak alanlar butonu tıklandığında ise İstinyePark’ta bulunan mağazaların, tuvalet, acil çıkış, asansör gibi hizmet ve ihtiyaç alanlarının bilgisi dinlenebiliyor.
Gidilmek istenen mağaza hakkında bilgi almak için; arama alanını tıklayarak, kat, kategori, mağaza adı ya da aranılan ürünü yazarak aratmak da mümkün. Örneğin İstinyePark’ın dünya mutfağından birçok seçenek sunan restoranlarını öğrenmek için, yiyecek yazıp aratmak yeterli oluyor.
Mağazaların yanından geçerken sesli bilgi al
Kullanıcılar İstinyePark içinde dolaşırken “Serbest Dolaşım” butonunu tıkladıklarında, yanından geçtikleri mağaza, restoran ya da hizmetlerle ilgili sesli olarak anlık bilgilendiriliyorlar. Bunun için “Serbest Dolaşım” butonuna tıklamak ve yürümeye başlamak yeterli. Bilgi almaya devam etmek için uygulamayı sonlandırmamak gerekiyor. Serbest Dolaşım’dan Geri butonu tıklanarak çıkılabiliyor.
Akıllı telefonu olmayana da kullanma fırsatı
Görme engelliye yol arkadaşı olan sistem, iOS ve Android işlemciler üzerinden yönetiliyor. Bu nedenle, sistemi kullanacak kişinin akıllı telefonu olması gerekiyor. Turkcell ve İstinyePark, akıllı telefona sahip olmayan görme engellilere de bu hizmetten faydalanmaları için olanak sağlıyor. Akıllı telefona sahip olmayanlar, İstinyePark ana giriş kapısındaki danışma masasından kimliğini ve engelli belgesini verip geçici olarak kullanabilecekleri Hayal Ortağım yüklü akıllı telefonları teslim alabiliyor.
Görme engelliler test etti onayladı
Görme engellilerin herhangi birinden yardım almadan, tüm alışveriş merkezini rahatlıkla kendi başlarına gezmelerini sağlayacak sistemi; hem Turkcell bünyesinde çalışan hem de Young Guru Academy’den katılan görme engelliler test etti. Böylece sisteme katılımcılardan alınan geri dönüşlere yenilikler eklendi ve geliştirildi.

Turkcell Engel Tanımayanlar Hareketi hakkında:
•   Turkcell engellilere yönelik hizmetlerini; engelli istihdamı, ürün ve çözümler ile sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere üç ana başlık altında topluyor.
•   Turkcell Grup Şirketleri, Turkcell Çağrı Merkezleri bünyesinde toplam 500 engelli istihdam ediliyor. Turkcell Global Bilgi Karaman ve Van-Erciş Çağrı Merkezlerinde çalışanların %50’sini engelli personel oluşturuyor.
•   Engelli abonelerin bilgiye erişimini kolaylaştırmak için Young Guru Academy (YGA) işbirliğiyle geliştirilen “Turkcell Hayal Ortağım” servisi sayesinde engelli aboneler Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberleri, köşe yazarlarını, dünya klasiklerinden kişisel eğitime, masallara kadar binlerce kitabı, astroloji, döviz kuru, hava durumu, Goller Cepte gibi bilgi servislerini, sosyal hayata entegrasyonları için vazgeçilmez olan birçok eğitimi sesli olarak dinleyebiliyorlar.
•   Sadece engelli abonelerin faydalanabildiği “Turkcell Hayal Ortağım” servisi ücretsiz. Servisi GSMA 2014 Mobil Dünya Kongresi’nde önemli bir başarıya imza attı. Her yıl Kongre kapsamında gerçekleşen Global Mobil Ödülleri’nde “Toplumsal ve Ekonomik Gelişme” kategorisi “En iyi Mobil Ürün-Uygulama” başlığında dünya birincisi oldu.
•   Yine işitme engellilere işaret diliyle hizmet verebilmek için geliştirilen “Görüntülü Müşteri Hizmeti” servisi bulunuyor.
•   Görme engelli aboneler  “Neredeyim Destek Servisi” ile bulundukları noktayla ilgili bilgileri sesli olarak dinleyebiliyor, bir yakınını kendi konumunu sorgulayabilmesi için tanımlayabiliyor veya yakınıyla konumunu paylaşabiliyor.
•   Turkcell’in Çalarken Dinlet servisini engelli müşteriler için farklılaştırıldı. Kendilerini arayan kişilere, “Aradığınız kişi işitme engellidir. Kendisine ulaşmak için SMS ya da MMS atabilirsiniz” mesajını dinletebiliyorlar.
•   Görme Engelli aboneler Sesli Fatura ve Sesli Sözleşme Hizmetleriyle fatura tutarı, son ödeme tarihi ve fatura içeriği ile ilgili ücretsiz olarak bilgilendiriliyor. Bunun yanı sıra görme engelli aboneler kendilerinden imzalamaları istenen müşteri sözleşmesi hakkında fikir edinebilmek istediklerinde hem Çağrı Merkezi hem de WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.turkcell.com.tr
üzerinden sözleşmeyi dinleyebiliyor.
•   Engellilerin ihtiyaçlarına göre ayrıştırılmış indirimli ve çok avantajlı Engel Tanımayanlar ve Destek tarifeleri bulunuyor.
•   Turkcell’e yeni gelen görme engelli aboneler Turkcell Mağazalarına (flagship) geldiğinde Braille alfabesi ile yazılı SIM kart zarfları sayesinde numaralarını kendileri istedikleri gibi seçebilecek ve tüm detayları okuyabilecek. 
•   Turkcell Akademi bünyesinde “Engel Tanımayan Akademi” hayata geçirildi ve işitme engelliler için teknolojiden kişisel gelişime, iş dünyasından liderliğe, inovasyondan girişimciliğe işaret dili ve altyazıyla eğitimler hazırlandı. Bu sayede Akademi engel tanımayan müşteriler için de bilgi kaynağı halini almış oldu.
•   Görme engelliler için ise Turkcell Akademi eğitimlerine “Hayal Ortağım” da dahil edildi. Böylece Turkcell Akademi ile hem görme engellilere hem de işitme engellilere eğitim fırsatı sunuluyor. Ek olarak, İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle “Türk İşaret Dili” eğitimlerini Turkcell Akademi üzerinden verilmeye başlandı. İşitme engellilerle iletişim kurmak isteyen herkes Turkcell Akademi üzerinden işaret dilini öğrenebiliyor.
•   Turkcell, Görme Engelli Futbol Milli Takımı’nın yanı sıra Görme Engelliler Ligi’ne de adını vererek Turkcell Sesi Görenler Ligi’ne ana sponsor oldu.
•   Turkcell Mağazaları’nda Türkiye’de bir ilk olan “Turkcell’in Parmakları Konuşuyor” projesini Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle hayata geçirdi. 127 Turkcell İletişim Merkezi’nde 200’den fazla çalışana eğitim verildi.
•   Turkcell Kardelenler projesi kapsamında TESYEV işbirliğinde maddi durumu yetersiz olan 100 engelli Kardelenin eğitimine destek oluyor. Kardelenler arasında işitme, görme ve ortopedik engelli öğrenciler var.
 
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.136


View Profile
Re: Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak
« Posted on: Ekim 20, 2019, 06:25:34 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak e-book, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak programı, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak oyunları, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak e-kitap, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak download, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak hikayeleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak resimleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak haberleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak yükle, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak videosu, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak şarkı sözleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak msn, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak hileleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak scripti, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak filmi, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak ödevleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak yemek tarifleri, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak driverları, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak smf, Turkcell Hayal Ortağım Servisiyle Görme Engellilere Yol Arkadaşlığı Yapacak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Hayal Ortağım
Android
sanane_61 0 413 Son Mesaj Aralık 11, 2013, 01:52:00 ÖS
Gönderen : sanane_61
Turkcell’in “hayal Ortağım” Servisi Görme Engelli Çocuklara Işık Oldu
Genel
deltafx 0 710 Son Mesaj Ekim 21, 2014, 02:17:37 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Hayal Ortağım’a Mıt’den Ödül
Genel
deltafx 0 896 Son Mesaj Ağustos 28, 2015, 04:29:43 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell Hayal Ortağım “cepten Sesli Betimleme”ye Dünya Birinciliği
Güncel Haberler
demirdoven 0 357 Son Mesaj Şubat 23, 2016, 05:43:12 ÖS
Gönderen : demirdoven
Görme Engelliler Müslüm’ü Turkcell Hayal Ortağım’ın Sesli Betimlemesiyle Izleyec
Güncel Haberler
deltafx 0 121 Son Mesaj Kasım 07, 2018, 11:18:22 ÖÖ
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular