Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı  (Okunma Sayısı: 121 Kere Okundu.)
« : Mart 31, 2017, 02:16:57 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco’da yeni dünyayı anlattı
Turkcell dördüncü sanayi devriminin kalbinde

Dünya Ekonomik Forumu tarafından San Francisco’da Endüstri 4.0 için açılan merkezin ilk zirvesinde, açılış konuşmalarından birini Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gerçekleştirdi. Konuşmasında Endüstri 4.0’ın dünyada yeni bir çağın başlangıcı olacağını anlatan Terzioğlu, “Sanayi Devrimi’nden itibaren gelişmeler hep insansız teknolojiler üzerine oldu. Endüstri 4.0’ın odağında ise insan unsuru olacak” dedi.

Dünyada güç dengelerini değiştirmesi ve yeni bir dönemin başlangıcı olması beklenen Endüstri 4.0’ın (Dördüncü Sanayi Devrimi) tartışıldığı zirveye Turkcell damga vurdu. Dünya Ekonomik Forumu tarafından San Francisco’da kurulan “Sanayi 4.0 Merkezi” ilk zirvesini gerçekleştirdi. Turkcell’in de destekçileri arasında yer aldığı merkezdeki zirvenin açılış panelinde konuşmasını yapan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Dördüncü Sanayi Devriminin dünyanın geleceğini değiştireceğini ifade ederek, “İlk Sanayi Devrimi’nden itibaren bugüne dek teknoloji alanında gerçekleşen sıçramaları düşündüğümüzde, genellikle insansız arabalar, insansız araçlar, insan emeğine olan ihtiyacı en aza indiren fabrika makineleri, insanlar olmadan çalışan akıllı evler gibi ‘insansız teknolojiler’den söz ediyoruz. Bundan sonra yapmamız gereken ise bütün bunların içindeki ‘insan unsuru’nun farkına varılmasıdır” dedi.

Kaan Terzioğlu, katılımcıları arasında San Francisco Belediye Başkanı Edwin M. Lee, teknoloji şirketlerinin yöneticileri, akademisyenler, araştırmacılar, uluslararası örgütlerin (UNHCR, UNOCHA) inovasyon departmanlarının yöneticileri ve start-upların temsilcilerinin yer aldığı zirvedeki konuşmasında, liderliğe ulaşmak ve onu korumak için çağı ve çağın şartlarını iyi anlamak ve geleceği ona göre planlamak gerektiğini anlattı.

Turkcell olarak Endüstri 4.0 Devrimi’nin önemini çok iyi bildiklerini ve buna göre kendilerini konumladıklarını ifade eden Terzioğlu, “Geliştirdiğimiz teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmalı; eğitim, iş, sağlık ve diğer tüm alanlarda insan kapasitesini artırmaya çalışmalıyız. Bu vizyonla hareket edersek Endüstri 4.0’ın gerçek değerini tüm topluma gösterebilir, geleceğe uzanabiliriz. Dünyanın geleceği için büyük öneme sahip bu gelişmede öncü bir rol üstlenen mobil iletişim endüstrisinin bir parçası olmaktan dolayı kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Bu konuları dünyanın önde gelen küresel paydaşlarıyla tartışmamız için iyi bir platform olacak WEF Endüstri 4.0 Merkezi’nin ortakları arasında yer almaktan da gurur duyuyoruz” diye konuştu.


MERKEZDE KRİTİK ÇALIŞMALAR YAPILACAK
Endüstri 4.0, teknolojideki mevcut evrimlerin hayatlarımızı daha önceden deneyimlemediğimiz alanlarda dönüştürdüğü, bilişim ve endüstrinin bir araya getirildiği bir süreç. Merkez, Dördüncü Sanayi Devrimi’nin küresel alandaki çalışmalarının toplumlara bilimsel, teknolojik alanlarda sağlayacağı faydaların gelişimini sağlamak için kuruldu. Silikon Vadisi’nin de içerisinde olduğu teknoloji merkezi, San Francisco’da, aktif olacak ve uluslararası seviyede, küresel ekonomiyi etkileyecek bilim ve teknoloji  gibi kritik konulardaki çalışmalara imza atacak, özel sektör-toplum birlikteliğinin hayata geçirildiği tek merkez olma özelliği taşıyor. Merkez Big Data ve nesnelerin interneti gibi alanlardaki yeni teknolojiler, konseptler, bilimsel gelişmeler ve yapay zeka, robotik, insansız araçlar, 3D yazıcılar gibi teknolojilerin oluşturacağı yeni iş modellerine odaklanacak.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.853


View Profile
Re: Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı
« Posted on: Haziran 18, 2018, 03:45:09 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı e-book, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı programı, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı oyunları, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı e-kitap, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı download, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı hikayeleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı resimleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı haberleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı yükle, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı videosu, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı şarkı sözleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı msn, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı hileleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı scripti, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı filmi, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı ödevleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı yemek tarifleri, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı driverları, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı smf, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, San Francisco'da Yeni Dünyayı Anlattı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular