Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı  (Okunma Sayısı: 126 Kere Okundu.)
« : Ekim 04, 2018, 01:36:42 ÖS »
Avatar Yok

Manifest0
*
Üye No : 257097
Nerden : Batman
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 72
Mesaj Sayısı : 72
Karizma = 1


Turkcell dünyayı “BiP”le tanıştırmak için
küresel iletişim kampanyası başlattı

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Tüm dünyada BİP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in yurtdışındaki ilk reklamları New York’ta, ünlü Times Meydanı’nda dijital ekranlarda yayınlandı.

BiP’in yanı sıra fizy, TV+, Dergilik, Yaani, Lifebox ve diğer tüm uygulamalarıyla da Türkiye’nin dijital ihracat çıkarmasına imza atacaklarını söyleyen Terzioğlu, “Yerli ve milli uygulamalarımızla bugün tüm dünyada 120 milyon kez indirilme rakamını yakaladık. Hedefimiz 3 yıl içinde, bu rakamı 1 milyara çıkarmak” diye vurguladı.

Dünyanın ilk dijital operatörü Turkcell’in çeyrek asırlık tecrübesiyle hayata geçirdiği iletişim ve yaşam platformu BiP, Türkiye’nin ardından yurtdışındaki iletişimi için de gaza bastı. Geride bıraktığımız bir yıllık sürede, kullanıcı sayısını küresel oranda yüzde 70 artıran BiP, pazar liderliğini ele geçirmek için yeni bir iletişim kampanyasına start veriyor.

Kampanya kapsamında, dünya medyasının en önemli mecralarında boy göstermeye hazırlanan uygulamanın ilk adresi, en yakın rakibinin çıktığı ülke olan Amerika Birleşik Devletleri. İçinde İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya’nın da bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde de kampanyaya başlayan BiP’in öncelikli hedefi, yurtdışında ilk aşamada 25 milyon kullanıcıya erişmek. 

Bu hamlenin aynı zamanda Türkiye’nin dijital ihracat potansiyeline büyük katkı yapacağını belirten Terzioğlu, “Türk mühendisleri müthiş işler ortaya çıkarıyor. Bu uygulamalarla birlikte gördük ki bu konuda hiçbir eksiğimiz yok. Sadece BiP değil, fizy, TV+, Dergilik, Lifebox, Yaani ve diğer tüm uygulamalarımızla birlikte bugün 120 milyon indirme rakamını yakaladık. Hedefimiz 3 yıl içinde bu rakamı 1 milyara çıkarmak,” dedi.   

Türkiye’nin Turkcell’i olarak yerli ve milli teknolojilere yatırım yapmaktan gurur duyduklarını vurgulayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Tüm dünyada BiP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in dijital reklamları ilk olarak New York’ta, ünlü Times Meydanı’ndaki dijital ekranlarda yayınlanmaya başladı.

Reklamın ana mesajını, “Diğerlerini bırakın; gelin BiP’i kullanın. Yeni teknolojileri deneyimleyin; sadece kullanmakla kalmayın kullandırtın” diye özetleyen Terzioğlu, bu global iletişim kampanyasının hedefini ise “ABD başta olmak üzere tüm dünyada BiP’in bir platform olarak yaygınlaşması” diyerek özetledi.

Dünya “BiP” kullanacak
Kullanıcı sayısı 5 kat artacak!
Kampanya kapsamında dünya medyasının en önemli mecralarında BiP konuşulacak. Amerika’nın ardında İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya’nın da bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde kampanyaya hazırlanan BiP’in öncelikli hedefi, yurtdışında 25 milyon kullanıcıya erişmek.
“Bugün Avrupa’da yaklaşık 5 milyon Türk yaşıyor. Türk vatandaşları o ülkelerde uygulamayı kullanıyor. Ancak tablo bundan ibaret değil. İran’dan Suudi Arabistan’a, Fas’tan Ukrayna ve Belarus’a, Japonya’dan Brezilya ve Antartika’ya kadar dünyanın dört bir yanında BiP kullanıcısı bulunuyor” diyen Terzioğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
 “BiP bugün dünyada bilinen en büyük rakipleri tarafından birçok kez taklit edilen özelliğiyle zaten gündemde. 6 kişiye kadar aynı anda görüntülü görüşebilme, çift hattı tek cihazda kullanma, para transferi gerçekleştirme, sabit ya da operatör fark etmeksizin bütün numaraları arayabilme gibi özellikleriyle BiP öne çıkmayı başardı. Şimdi BiP’in tüm dünyada yaygınlaşması için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Bu amaçla başlattığımız global iletişim kampanyasıyla BiP, tüm dünya basınının gündemine oturacak. Hedefimiz Türkiye’nin yerli ve milli uygulaması BiP’in uluslararası reklam kampanyasıyla tüm dünyadaki kullanıcı sayısını 5’e katlamak. Ayrıca Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisinin gücünü dünyaya tanıtacağımız bu kampanyayla teknoloji ihracatına eşsiz bir katma değer sağlamayı amaçlıyoruz.”

KUTU1:
BiP İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?
   Grup Görüntülü Görüşme: Mesajlaşma uygulamalarında bir ilk olan Grup Görüntülü Görüşme özelliği ile 6 kişi aynı anda HD kalitede görüntülü olarak görüşme yapabiliyor.
   Cepten Cebe Hızlı ve Kolay Para Transferi: Mesaj yazmak kadar kolay ve hızlı para transferi. iBAN ya da hesap numarasına gerek duymadan sadece telefon numarasıyla para gönderilebiliyor.
   İkinci Numaram BiP’te Servisi: BiP’e tanımlanan ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabiliyor, aramalar karşılanıp SMS’ler alınabiliyor. Böylece çift telefon taşıma derdi sona eriyor. Sabit numaralar da bu servisten yararlanabiliyor. Dileyen BiP üzerinden evdeki sabit hat numarası üzerinden arama yapabiliyor. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da yabancı operatör hattı ile Turkcell hattını aynı cihazda BiP üzerinden kullanamaya devam ediyor.
   BiP ’ten Her Yöne Arama: BiP üzerinden her yöne arama yapabiliyor, uçakta veya metroda bile Wi-Fi hattına bağlanarak Turkcell şebekesi üzerinden arama yapabiliyorsunuz.
   Anlık Karşılıklı Takip Etme: Takip Et özelliğiyle, takip isteği yollanan kişinin nerede olduğunu anlık olarak görüntüleyebilme olanağı sağlayan BiP sayesinde kafa karıştıran yol tarifleri tarihe karışıyor. Bu özellik, rakip uygulamalardan 1,5 yıl önce ilk olarak BiP’te hizmete sunuldu. Karşılıklı takip etme özelliği 4 saate kadar aktif halde tutulabiliyor. Ayrıca takip edilen kişinin kat ettiği rota da harita üzerinde görülebiliyor. Aynı zamanda BasKonuş özelliği ile de takip etme esnasında iletişim kurmaya devam etmek de mümkün.
   BiP Game ile Oyun Oyna: Çok sayıda eğlenceli oyunun yer aldığı bu platform üzerinde ayda 1,7 milyon kullanıcı oyun oynuyor.
   BiP Web: Bilgisayar klavyenizle web’den hızlı ve kolay mesajlaşma mümkün.
   Sürpriz Nokta: Kullanıcıların konumuna göre farklı faydalar sunan, yaklaşık 4,5 milyon kullanıcılı yepyeni eğlence platformu.
   Faks Gönder: Akıllı Faks özelliği sayesinde banka, kamu ya da özel kurumlara talimat veya dilekçe iletmek gerektiğinde ve imzalı doküman gönderilmesi durumunda faks göndermek çok daha kolay hale geliyor.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.116


View Profile
Re: Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı
« Posted on: Eylül 16, 2019, 11:17:07 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı e-book, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı programı, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı oyunları, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı e-kitap, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı download, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı hikayeleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı resimleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı haberleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı yükle, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı videosu, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı şarkı sözleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı msn, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı hileleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı scripti, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı filmi, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı ödevleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı yemek tarifleri, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı driverları, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı smf, Turkcell Dünyayı “bip”le Tanıştırmak Için Küresel Iletişim Kampanyası Başlattı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Konum Belirleme Servisini Başlattı
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
mEkansIz_qEnc 2 778 Son Mesaj Şubat 26, 2009, 03:37:30 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Laptop’lar 3g Için Çalışmayı Başlattı
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
By.CeZa 0 425 Son Mesaj Nisan 06, 2009, 01:54:49 ÖÖ
Gönderen : By.CeZa
Turkcell'den Müthiş Akıllı Telefon Kampanyası
Cep Telefonu Tanıtım
sanane_61 0 347 Son Mesaj Kasım 19, 2013, 10:19:46 ÖS
Gönderen : sanane_61
Turkcell Superonline’dan Bilgisayar Kampanyası
Genel
deltafx 0 551 Son Mesaj Haziran 27, 2014, 04:49:59 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell 5g’de Küresel Hedefleri Belirleyenler Arasında
Genel
deltafx 0 513 Son Mesaj Ekim 30, 2014, 04:39:47 ÖS
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular