0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı  (Okunma Sayısı: 403 Kere Okundu.)
« : Şubat 19, 2016, 04:08:50 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Turkcell Grubu ve Turkcell Türkiye 2015’i tüm zamanların en yüksek sonuçlarına imza atarak tamamladı. Grubun 12,8 milyar TL’yi bulan rekor gelirinde, data ve dijital servislerin katkısıyla % 9,5 büyüyen Turkcell Türkiye’nin performansı etkili oldu.
 
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu: “Yönetim Kurulumuz, üst yönetimimiz ve çalışanlarımız arasındaki uyumlu ekip çalışması sayesinde Turkcell tarihinde ilk kez 3 yıllık hedeflerimizi ortaya koyabildiğimiz ve bu hedeflere ulaşmak için cesur adımlar attığımız bir yılı geride bıraktık. 2016, 4.5G ile entegre bir oyuncu olarak Türkiye telekomünikasyon pazarındaki konumumuzu daha da güçlendireceğimiz, üstün şebeke altyapımıza yatırım yapmaya devam edeceğimiz ve uluslararası alandaki fırsatlarla büyüme stratejimizi destekleyeceğimiz bir yıl olacak.”
 
“2015’te yatırımlarımızın gelirlere oranı %20 oldu. Önümüzdeki 3 senede yatırımlarımızı hızlandırarak 4.5G lisansına ilişkin ödemeler dahil olmak üzere 13 milyar TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz.”
 
Turkcell Türkiye ve Turkcell Grubu 2015 yılı sonu itibarıyle hem gelir hem de FAVÖK’te, tüm zamanların en yüksek sonuçlarına imza attı. Grup gelirlerinin %90’ını oluşturan Turkcell Türkiye, %9,5 büyüyerek 11 milyar 481 milyon TL’lik gelire ulaştı ve yılı %32,7 FAVÖK marjı ile tamamladı. Turkcell Grubu ise %6,0 büyüme ile 12 milyar 769 milyon TL ciroya, FAVÖK’ü %10,1 artışla 4 milyar 141 milyon TL’ye, FAVÖK marjı ise 1,2 puanlık kayda değer bir yükselişle %32,4’e ulaştı. Proforma Grup net kârı ise %18,3 yükselerek 2 milyar 590 milyon TL’ye ulaşırken, UFRS’ye göre 2 milyar 68 milyon TL olarak gerçekleşti.
Bu başarılı sonuçlarda Turkcell’in üstün şebeke deneyiminin etkisiyle artan data ve dijital servis gelirleri itici güç oldu. 2015 yılında data gelirleri %38,1 büyüyerek 3,5 milyar TL’ye, servis gelirleri ise %38,5 büyüyerek 659 milyon TL’ye ulaştı. Yılın son çeyreğinde aylık abone başına data kullanımı 1,7 GB oldu ve Turkcell şebekesindeki akıllı telefon penetrasyonu %52’ye çıkarak data kullanımındaki bu artışı destekledi.
Kaan Terzioğlu: “Her çeyrek artan performans ile tüm hedeflerimize ulaştık ”
Turkcell Grubu’nun finansal sonuçlarını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu şunları kaydetti: “2015 Turkcell tarihinde ilk kez 3 yıllık hedeflerimizi ortaya koyduğumuz ve bu hedeflere ulaşmak için cesur adımlar attığımız bir yıl oldu. Yılı her çeyrek artan bir performans ile tüm hedeflerimize ulaşarak başarıyla tamamladık.
Hissedarlarımıza daha fazla değer yaratmak için öncelikle Turkcell’i entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketi olarak konumlayacak organizasyonel dönüşümü tamamladık. Daha verimli bir bilanço yapısına geçmek amacıyla Ukrayna’daki iştirakimiz lifecell’deki hissedarlık oranımızı %100’e çıkarttık; iştiraklerimizin borçlarını yeniden yapılandırdık; tüketici finansman şirketimizi kurduk ve aldığımız 3 yatırım yapılabilir seviyede kredi derecelendirme notu ile çok iyi koşullarla yaklaşık 2,9 milyar ABD Doları fon temin ettik. Ayrıca, 4.5G ihalesinde en fazla sayıda frekansı alarak şebeke üstünlüğümüzü pekiştirdik.”
“2016’da 4.5G Hızıyla Fark Atarak Büyümeyi Sürdüreceğiz”
Sektörün Nisan ayında 4.5G altyapısını hayata geçirmeye odaklandığına dikkat çeken Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2016 yılında sektörümüzün en önemli gündemi 4.5G altyapısını hayata geçirmek olacak. 4.5G’de Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisi ile önümüzdeki yıllarda mobil cihazlarda 1000 Mbps’nin üzerindeki hızları yine ilk kez ve sadece Turkcell sunacak.
2016, 4.5G ile entegre bir oyuncu olarak Türkiye telekomünikasyon pazarındaki konumumuzu daha da güçlendireceğimiz, üstün şebeke altyapımıza yatırım yapmaya devam edeceğimiz ve uluslararası alandaki fırsatlarla büyüme stratejimizi destekleyeceğimiz bir yıl olacak.
2015’te yatırımlarımızın gelirlere oranı %20 oldu. Önümüzdeki 3 senede yatırımlarımızı hızlandırarak 4.5G lisansına ilişkin ödemeler dahil olmak üzere 13 milyar TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz.
Başarılarımızdaki katkılarından dolayı tüm takım arkadaşlarımı ve paydaşlarımızı tebrik eder, bu süreçte desteklerinden dolayı Yönetim Kurulu’muza teşekkür ederim. Bu başarı hikâyemizde daima bizimle birlikte olan müşterilerimize de bir kez daha şükranlarımı sunarım.”
 
Müşteri Sayısı ve ARPU’da Güçlü Artış
Turkcell’in 2015 yılında konsolide ettiği operasyonlarının faaliyet gösterdiği 5 ülkedeki toplam müşteri sayısı 51,4 milyona ulaştı. Türkiye’deki toplam müşteri sayısı ise 35,8 milyon oldu. Sektörde yıl içerisinde faturalı, fiber ve IPTV’de en fazla müşteriyi Turkcell kazandı.  Faturalı müşteri sayısı 1,4 milyon artarken, sabit tarafta fiber müşteri sayısı ise 164 bin artışla 899 bine ulaştı. Turkcell’in toplam sabit müşteri sayısı ise 1,5 milyonu aştı. Hızla büyümeye devam eden Turkcell TV+ ise 2015’te IPTV’de 224 bin olmak üzere toplamda 558 bin müşteriye ulaştı.
Turkcell’in üçlü oyun odağı kapsamında mobil tarafta ses, data ve servislerden her üçünü kullanan müşteri oranı %14 olurken, sabit tarafta ses, data ve TV kullanan müşteri oranı ise çeyrekte 4 puan artışla %23 oldu.
Yeni iş modelinin kısa zamandaki olumlu etkisiyle artan üçlü teklif oranı ve faturalı bazı sayesinde mobil ARPU geçen yıla göre %9,1 artarak 25,1 TL olurken, sabit bireysel ARPU dördüncü çeyrekte %4,6 büyüme ile 50,3 TL’ye ulaştı.
 
6 milyonu aşan BİP 189 Ülkede
Turkcell’in bölgesel genişleme ve küresel ürün ve çözümler sunma hedefleri doğrultusunda stratejik öneme sahip yenilikçi servislerine yönelik talep hızla artmaya devam etti.
Sesli ve görüntülü konuşma hizmeti ile fark yaratan yeni nesil iletişim platformumu BİP’in indirilme sayısı 6,2 milyona ulaştı. Türkiye’nin ardından Almanya, Ukrayna, Belarus ve Kuzey Kıbrıs’ta da lanse edilen BİP, toplamda 189 ülkede indirildi.
Türkiye’nin en çok kullanılan bireysel bulut hizmeti olan Akıllı Depo’nun aktif kullanıcı sayısı 1,7 milyonu aşarken, Turkcell Müzik’in indirme sayısı ise yaklaşık 5,4 milyona ulaştı. Goller Cepte takımlarının gollerine ve haberlerine anında ulaşabildikleri servis GollerCepte’yi indirenlerin sayısı ise 1,8 milyona ulaştı.
 
4.5G uyumlu akıllı projektörle her yerde TV dönemi Turkcell’de
 
Turkcell TV Plus ile televizyon izleme deneyimini yeniden tanımlayan Turkcell, şimdi de 4.5G teknolojisini destekleyen taşınabilir projektör ile TV izleme keyfini yeni bir boyuta taşıyor. Bir tablet büyüklüğünde olan ZTE Spro 2 Akıllı Projektör ile artık istenilen yerde üstelik dev ekranda televizyon izlenebiliyor. Sadece Turkcell’lilere özel cihazı alanlar aylık 15GB’lık mobil internet paketinin de sahibi oluyor. 5 inçlik ekranı olan akıllı ve 1280x720 çözünürlükte görüntü yansıtabilen cihaz 4.5G teknolojisini de destekliyor. Turkcell TV Plus, Turkcell Müzik, BiP, Akıllı Depo ve Goller Cepte uygulamaları yüklü halde gelen ZTE Spro 2 Akıllı Projektör 36 aya kadar varan kontrat seçenekleri ile Turkcell İletişim Merkezleri ve WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.turkcell.com.tr
’den satın alınabiliyor.
Turkcell’in finansman şirketi pilot uygulama döneminde günde 1000 krediye dayandı
Turkcell’in Tüketici Finansman şirketi Turkcell Finansman A.Ş. , 2015’in Ağustos ayındaki Yönetim Kurulu kararının ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Ocak ayı sonunda verdiği izinle İstanbul’daki Bağdat Caddesi, Capitol AVM ve İstiklal Caddesi Pera Turkcell mağazalarında pilot uygulama ile faaliyetlerine başladı. Bu ay içerisinde İzmir ve Bursa’daki   Turkcell mağazalarında esnek ödeme imkânları sunmaya başlayan şirket, 1 Mart itibariyle tüm Türkiye çapındaki Turkcell mağazalarında hizmet vermeye hazırlanıyor. Turkcell Finansman A.Ş. şu ana kadar pilot uygulama aşamasında 16 günde toplam 6 bin 320 kredi ile 8,2 milyon TL’lik bir portföye ulaştı.
3 yıllık plana 3 yıllık prim
Turkcell yeni yıl ile birlikte çalışanları için yepyeni bir yaklaşımla ele aldığı uzun vadeli bir teşvik planını hayata geçirerek, sektördeki ilkler arasında yerini alıyor. “Turkcell Uzun Vadeli Teşvik Planı” uygulaması, Turkcell’in hissedarları ile ortak menfaat oluşturmak, 3 yıllık stratejik hedeflerine odaklanarak sürdürülebilir başarısını desteklemek ve yetenekli çalışanları elde tutmak amacı ile geliştirildi. Bu teşvik planı ile toplam hissedar getirisine ve BİST ve gelişen pazarlarda benzer şirketlerin performansına göre Turkcell’in göreceli performansına odaklanılacak ve bu performans göstergelerine göre başarı ödüllendirilecek. Uzun Vadeli Teşvik Planı tüm Turkcell Grup Şirketleri üst yönetim, direktör ve potansiyeli yüksek yöneticileri kapsayacak. Turkcell yıllık performans primine ek olarak sürdürülebilir başarıyı desteklemek amacı ile uzun vadeli teşvik planından elde edilecek ödül tutarını 3 yıllık ödeme planı ile çalışanlarına dağıtacak.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.165


View Profile
Re: Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı
« Posted on: Ocak 15, 2021, 08:23:06 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı e-book, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı programı, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı oyunları, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı e-kitap, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı download, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı hikayeleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı resimleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı haberleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı yükle, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı videosu, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı şarkı sözleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı msn, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı hileleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı scripti, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı filmi, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı ödevleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı yemek tarifleri, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı driverları, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı smf, Turkcell Data Ve Dijital Servislerle Büyüdü Tüm Zamanların Gelir Rekorunu Kırdı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Borsa Yılın Rekorunu Kırdı
Güncel Haberler
-LoSS AnGeL- 3 684 Son Mesaj Haziran 26, 2009, 02:37:49 ÖS
Gönderen : SeytaN
Güneş 7 Yılın Rekorunu Kırdı
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
||TeXaS|| 1 541 Son Mesaj Ocak 24, 2012, 04:59:28 ÖS
Gönderen : pinkoloji001
Fındık Cumhuriyet Tarihinin Rekorunu Kırdı
Güncel Haberler
imge34 0 354 Son Mesaj Ocak 04, 2015, 07:23:35 ÖS
Gönderen : imge34
Turkcell Ilk 9 Ayda Gelir Ve Faaliyet Kârında Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı
Güncel Haberler
demirdoven 0 342 Son Mesaj Kasım 03, 2016, 10:55:15 ÖÖ
Gönderen : demirdoven
Turkcell - Türkiye'nin Ilk 5g Testinde Turkcell Hız Rekoru Kırdı
Güncel Haberler
demirdoven 0 412 Son Mesaj Ocak 11, 2017, 03:35:32 ÖS
Gönderen : demirdovenTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright 2011 Simple Machines SiteMap | Arsiv | Wap | imode | Konular