Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor  (Okunma Sayısı: 228 Kere Okundu.)
« : Mart 17, 2017, 12:23:22 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Çanakkale’ye asırlık mektuplar 10.000 ağaçla hayat buldu

Çanakkale’nin cevapsız mektupları, 100 yıl sonra yanıtlanıyor

Turkcell’in hayata geçirdiği “Çanakkale’ye Mektuplar” projesi bir yıl içinde büyük ilgi gördü ve WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.canakkaleyemektuplar.com
platformunda tam 4 bin 300 mektup yazıldı. Türk ve Anzak askerlerinin savaş zamanında sevdiklerine yazdığı, cevapsız kalan mektupları web sitesinden okunabiliyor ve cevaplanabiliyor. Aynı zamanda platforma ulaşan her mektup, Çanakkale’deki Turkcell Barış Ormanı’nda bir ağaca dönüşüyor.


Türk ve Anzak askerlerinin centilmenliğine sahne olan ve 18 Mart’ta bir zafere dönüşen Çanakkale Savaşı, diğer taraftan dünya tarihinde bir neslin tükendiği, dünyanın en kanlı savaşı olarak anılır. Sadece bizim için değil tüm dünya için büyük öneme sahip böyle çetin bir savaşta vatanları ve gelecek nesiller uğruna dünyaya veda eden askerlerin anısına Turkcell, 102 yıl öncesi ile bugün arasında dijital zaman köprüsü kuran bir proje imza attı:
Çanakkale’ye Mektuplar WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.canakkaleyemektuplar.com


Çanakkale’ye Mektuplar projesi ile geçmişle günümüz arasında bir bağ kurmayı ve bir asırdan fazladır kesintiye uğrayan iletişimi devam ettirmeyi amaçlayan Turkcell, Turkcell Barış Ormanı’na gelen yanıtlar kadar ağaç dikilmesini de sağlıyor. Geçmişle iletişim kurmayı sağlayan WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.canakkaleyemektuplar.com
platformu sayesinde, sevdiklerine cephelerinden mektup gönderen ve cevap alamayan askerlere, dileyen herkes mektup yazabiliyor.

Barış Ormanı büyüyor

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.canakkaleyemektuplar.com
adresine girildiğinde görülen Gelibolu haritasında pek çok askerin ismi bulunuyor ve isimlerin üzerine tıklandığında memleketi, doğum tarihi gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Menü içerisinden askerlerin mektupları okunabiliyor, istenilen kişiye mektup yazılabiliyor. Proje kapsamında cevaplanan her bir mektup için Çanakkale’de bir fidan dikiliyor. Çanakkale’de barışa uzanan Turkcell Barış Ormanı’na şimdiye dek dikilen ağaç sayısı ise 10 bin.


PLATFORM ÜZERİNDEN YAZILAN ÖRNEK MEKTUPLAR (Türklere yazılan mektuplar):

Bu mektubu sana bir asır sonradan yaşanmış gelecekten yazıyorum. Doğum tarihin yazmıyor, sadece ölüm tarihin var. Belki de hala aynı yaştayız. Ne söyleyebilirim ki sana? Nasıl teşekkür edebilirim? Söylemek istediğim çok şey var ama kelimeler bunları ifade etmekte yetersiz kalıyor. Okuman var mıydı bilmiyorum, yine de yazıyorum sana Kahraman Hacı Yusuf. Unutulmadığını bil diye, akıttığın kanının boşa gitmediğini, vatanın için verdiğin kıymetli canının bugün benim yaşamama sebep olduğunu bil diye. Teşekkür ederim. Hayatımı kurtardın.
Damla

Şu an aldığımız nefesi, annemin ve babamın hayatını, sana yazarken kullandığımı harfleri bile sana borçluyum. Sana öyle minnettarım ki... Biliyorum benden bu mektup sana bir asır geç geldi, ama senin bana bıraktığın, kanınla, canınla bana emanet ettiğin koruyup kolladığın bu vatan toprağını elimden geldiğince senin gibi koruyup kollayacağıma tüm kalbimle söz veriyorum.
Neşe

İkimiz de aynı yerde doğmuşuz, ikimizin de Conkbayırı’nda ayak izi var. Ama ikimizin de çok farklı hayatları var. Biliyor musun? Benim babamın adı da Mehmet. Ne çok ortak yönümüz var, değil mi? Sana bizim oraları anlatmak istiyorum, belki özlemişsindir. Artık Andırın’da posta var ama kimse mektup yazmıyor. Bir telefon icat ettiler, dünyanın öbür ucundaki adamla konuşabiliyorsun anında. Bir de internet var ki sorma. Keşiş’in suyu gibi hızla akıp geçiyor zaman. Her gün yeni bir şey icat ediyorlar. Ama kara şalvar, naylon ayakkabı hala değişmedi. Sizin zamanınızda da “dırın dırın Andırın, iki bakkal bir fırın” derler miydi? Bir de tirşik yapar mıydınız? Evinizin arkasında nergisler çıkar mıydı? Ya da çarşı ekmeği yedin mi hiç? Fark ettim de çok şey değişmiş. Çok uzattım lafı kusura bakma. Sana teşekkür etmek istiyorum. Bu vatan uğruna akıttığın kan için. Hakkını helal et. Ruhun şad, mekanın cennet olsun hemşerim.
Sümeyra C.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.857


View Profile
Re: Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor
« Posted on: Haziran 21, 2018, 08:01:59 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor e-book, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor programı, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor oyunları, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor e-kitap, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor download, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor hikayeleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor resimleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor haberleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor yükle, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor videosu, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor şarkı sözleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor msn, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor hileleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor scripti, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor filmi, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor ödevleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor yemek tarifleri, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor driverları, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor smf, Turkcell - Çanakkale'nin Cevapsız Mektupları, 100 Yıl Sonra Yanıtlanıyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Çanakkale’de Şehit Mektupları
Tarih
xxRuzqaRxx 1 474 Son Mesaj Temmuz 09, 2009, 08:14:40 ÖÖ
Gönderen : x[BLack RoSe]x
Çanakkale Cephesinden Asker Mektupları
Tarih
xxRuzqaRxx 1 677 Son Mesaj Temmuz 09, 2009, 07:57:19 ÖÖ
Gönderen : x[BLack RoSe]x
Çanakkale'de Yılbaşı Kutlaması Bir Gün Sonra Yapıldı
Güncel Haberler
Bendis 0 284 Son Mesaj Ocak 02, 2015, 03:05:54 ÖS
Gönderen : Bendis
Çanakkale’nin Cevapsız Kalan Mektupları Bir Asır Sonra Yanıtlanıyor
Güncel Haberler
demirdoven 1 329 Son Mesaj Mart 18, 2016, 01:31:11 ÖS
Gönderen : FLORİS
Anzakların 101 Yıl Boyunca Cevapsız Kalan Mektupları Türklerden Barış Dolu Yanı
Güncel Haberler
demirdoven 0 253 Son Mesaj Nisan 25, 2016, 02:05:39 ÖS
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular