0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor  (Okunma Sayısı: 250 Kere Okundu.)
« : Aralık 16, 2018, 11:35:50 ÖÖ »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 32
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 830
Mesaj Sayısı : 831
Karizma = 11


Dünya Mobil Operatörler Birliği’nin (GSMA) Turkcell ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlediği İnsani Yardım Çalıştayı’nda (Humanitarian Workshop) mobil operatörlerin afet ve insani krizlerde sunduğu çözümler konuşuldu. 12-13 Aralık’ta MENA Bölgesi mobil operatörlerin, uluslararası ve ulusal yardım kuruluşunun katıldığı etkinlikte Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin afet ve acil durumlar için geliştirilen uçan baz istasyonu Dronecell’i tanıttı. Çalıştayda konuşan Akıllı Mekanlar ve İş Uygulamaları Direktörü Esat Sönmezer de, dijital dönüşümü insani yardım başlıklarıyla buluşturarak, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının en önemli ortaklarından biri haline geldiklerini söyledi.

Mobil iletişim sektörünün gelişimi için çalışan ve dünya çapında 800’den fazla iletişim operatörünü bünyesinde barındıran Dünya Mobil Operatörler Birliği (GSMA), Turkcell’in ev sahipliğinde Humanitarian Workshop'u (İnsani Yardım Çalıştayı) İstanbul’da düzenledi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Uluslararası Kızılhaç Örgütü, BM İnsani Yardım Örgütü (OCHA), AFAD ve Kızılay’ın katılımıyla gerçekleştirilen 2 günlük çalıştayda mobil operatörlerin afet ve insani kriz durumlarında sunduğu çözümler, insani yardım kuruluşları ile sektörün ilişkisinin işbirliğinin geliştirilmesi konuşularak, network iletişim ve mültecilerin desteklenmesi konusundaki iyi örnekler paylaşıldı.

Hayati ihtiyaçlara cevap veren teknoloji Dronecell

Çalıştay katılımcıları Turkcell'in teknoloji üssü Maltepe Plaza'yı da ziyaret etti ve insanlığa hizmet için geliştirilen en son teknolojileri yerinde inceledi. Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, hem merkezde yapılan çalışmaları anlattı hem de güçlü bir baz istasyonu olarak istenen yerden havalanıp, ses ve data hizmeti sağlamak üzere Turkcell mühendisleri tarafından tasarlanan Dronecell'i tanıttı. Ziyaret sırasında konuşan Sezgin, “Hayat kurtarmak için geliştirilen uçan baz istasyonunu yerli teknolojiyle ürettik. Dronecell özellikle deprem, sel, heyelan gibi doğal afetlerde ve acil durumlarda arama kurtarma ekiplerine iletişim desteği sağlamak için dizayn edildi. Turkcell olarak yine güçlü altyapımızı ve teknolojik üstünlüğümüzü yansıttığımız bir ürün oldu. Dronecell ihtiyaç duyulan her an iletişim sağlamaya hazır olacak” dedi.

“Odağımızda insan var”

Çalıştayda bir sunum yapan Turkcell Akıllı Mekanlar ve İş Uygulamaları Direktörü Esat Sönmezer, ‘dijital operatör’ olarak tüm kullanıcıların günün 1440 dakikasına değer katmak için çalıştıklarını belirtti. Sönmezer, “Dünyanın ilk dijital operatörü olarak dijital yetkinliklerimizle topluma fayda sağlamayı hedefliyoruz. Turkcell’in dijital modeliyle insani konularda kamu ve sivil toplum kuruluşlarının en önemli ortaklarından biri haline geldik. Suriyeli misafirlerimiz için geliştirdiğimiz ‘Merhaba Umut’ uygulaması ve Türkiye’nin ilk uçan baz istasyonu Droncell ile ülkemizin ve toplumun en çok ihtiyaç duyacağı alanlarda hizmet üretiyoruz ve bunu da öncelikli hale getirdik. Turkcell olarak teknolojiyi insansızlaştırmak yerine ‘insan için teknoloji’ misyonuyla çalışıyoruz ve teknolojiyi sosyal inovasyon yaratmak için geliştiriyoruz. Biz, dijital teknolojimizden aldığımız güçle yarattığımız inovatif çözümlerle; tüm dezavantajlı gruplara fırsat eşitliği sağlamayı, girişimcilerin hayallerine ortak olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Teknolojinin insancıl yüzü Merhaba Umut

Teknolojinin insancıl yüzü olarak kabul edilen “Merhaba Umut” projesi, yaklaşık 1 milyon Suriyeli’ye hizmet ediyor. Merhaba Umut mobil uygulamasını hayata geçiren Turkcell, dil öğrenme, anlık sesli çeviri ve faydalı bilgiler sunan servislerle yaklaşık 1 milyon indirme rakamına ulaştı. Turkcell Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi’ndeki Teknoloji Merkezi’nde ise çocuk ve gençlere özel Khan Akademi’nin Arapça K-12 eğitimleri, yetişkinler için haber, sağlık ve günlük yaşama dair içeriklerle Türkçe öğrenme imkanı sunuluyor. Ayrıca fizy ve TV+ gibi Turkcell ürün ve servislerden ücretsiz yararlanma olanağı da sağlanıyor. Merkeze gelen çocuk ve gençler teknoloji ile buluşma imkanı yakalıyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor
« Posted on: Ekim 01, 2020, 08:32:33 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor e-book, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor programı, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor oyunları, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor e-kitap, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor download, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor hikayeleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor resimleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor haberleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor yükle, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor videosu, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor şarkı sözleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor msn, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor hileleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor scripti, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor filmi, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor ödevleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor yemek tarifleri, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor driverları, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor smf, Turkcell’in Dijital Dönüşümü Insanlığa Hizmet Için Teknoloji Üretiyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular