Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek  (Okunma Sayısı: 687 Kere Okundu.)
« : Eylül 24, 2014, 03:08:29 ÖS »
Avatar Yok

deltafx
*
Üye No : 155148
Yaş : 32
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 830
Mesaj Sayısı : 831
Karizma = 11


                                                                   

Turkcell, Samsunlu gazeteciler ile girişimci kadınları bir araya getirdi

Turkcell’den Samsunlu girişimci kadınlara tam destek

Kadınların güçlendirilmesine yönelik projeleriyle Birleşmiş Milletler tarafından dünyaya örnek gösterilen Turkcell, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle kadınların ekonomik üretime katılımını artırmak amacıyla hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Samsunlu gazetecilerle bir araya geldi. Projeyle ilgili bilgilerin aktarıldığı toplantıda Samsunlu girişimci kadınlarla buluşan gazetecilere Samsun’a özel bilgiler de verildi.
Turkcell, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle kadınların ekonomik üretime katılımını artırmak amacıyla hayata geçirdiği “Ekonomiye Kadın Gücü” projesi kapsamında Samsun’da bir basın sohbet toplantısı düzenledi. Samsunlu kadın gazetecilerin ve girişimci kadınların katılımıyla projeye dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen toplantıda Ekonomiye Kadın Gücü projesinde gelinen nokta ve Samsun iline özel bilgiler paylaşıldı.

Samsun’da kullanılan kredi miktarı yıllık 800 bin TL
Samsun Hampton Hilton Otel’de Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü’nün ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında, Samsun’da kadın girişimcilerin kendi ayakları üzerinde durmasına destek olmak amacıyla açılan şube sayısının 4, Ekonomiye Kadın Gücü Projesi’nden faydalan üye sayısının 1500, kullanılan mikrokredi miktarının yıllık ortalama 800 bin TL olduğu açıklandı. Turkcell’in mikrokredi desteğinin yanı sıra iletişim ve teknoloji gücünü dar gelirli girişimci kadınlarla buluşturmak için yola çıktığı projede Türkiye’nin dört bir tarafında 70 bin kadına destek veriliyor.

Aslı Ünlü: “Amacımız kadınlarımızı iletişim ve teknoloji gücümüzle desteklemek”
Toplantıda proje hakkında açıklamalar yapan Turkcell Kurumsal Sosyal Sorumluluklar Müdürü Aslı Ünlü, “Türkiye’de kadınların işgücüne katılımı ve toplumsal hayattaki rolünün daha etkin olması için fırsat eşitliğini her alanda önemsiyor, kadınlarımızın güçlenmesini destekleyen projeleri hem bizzat yürütmeye hem de içinde olmaya özen gösteriyoruz. Bu kapsamda Eylül 2012’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde, TİSVA işbirliğiyle Ekonomiye Kadın Gücü projemizi hayata geçirdik. Ekonomiye Kadın Gücü ile şu anda 70 bin kadınımıza destek sağlıyoruz” dedi.

Samsun’da projeye yoğun bir ilgi olduğunu vurgulayan Aslı Ünlü sözlerine şöyle devam etti: “Samsun’da 1500 kadın projemizden faydalanıyor. Girişimci kadınlarımız, el işinden takı tasarımına, dokumacılıktan terziliğe ve restoran işletmeciliğine örnek teşkil edecek pek çok çalışma ortaya koyuyor. Bugün sizleri el emeği, göz nuru ürünler yaratan girişimci kadınlarımızla bir araya getirmek ve bu kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için daha çok seslerini duyurmak istedik. Kısa sürede emeklerinin karşılığını alacağına yürekten inandığım, hem kendi hem de çevresindeki insanların hayatlarında önemli farklar yaratan girişimcilerimizi cesaretlerinden dolayı bir kez daha kutluyorum. Türkiye’nin WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.ekonomiyekadingucu.com
sitesi üzerinden daha fazla destekle bu projeyi büyüteceğine inancımız tam” dedi.

500 girişimci kadın eğitim aldı
Turkcell bugüne kadar İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Samsun, Sinop, Denizli, Şanlıurfa, Tokat ve Aydın olmak üzere 10 ilde 11 ayrı programla toplam 500 girişimci kadına Özyeğin Üniversitesi eğitmenlerinin katkılarıyla eğitimler verdi. Daha etkin ve başarılı bir iş hayatı için temel bilgiler içeren, girişimci kadınların kişisel gelişimlerine ve iş dünyasındaki vizyonlarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen yüz yüze eğitimlerin yanı sıra Turkcell’in Mobil Eğitim altyapısıyla da ek katkılar sağlandı.

Girişimci kadınların ürünleri N11.com’da
Projeden faydalanan girişimci kadınların el emeği göz nuru ürünleri n11.com’la yapılan işbirliği sayesinde milyonların beğenisine de sunulmuş durumda. Ekonomiye Kadın Gücü projesinden aldıkları mikrokrediler ile ürettikleri eşsiz güzellikteki ürünler N11.com’da açılan Turkcell El Emeği Mağazası’nda sahiplerini bekliyor.

Samsun’da örnek başarı öyküsü
Mikrokrediden faydalanarak iş sahibi olan ve işlerini büyüten Samsunlu Hatice Düdükçü, Nazike Aşık ve Nuran Güngör’ün hikayeleri mikrokredi sisteminden yararlanmak isteyen diğer kadın girişimcileri cesaretlendirecek ve onlar için örnek oluşturacak nitelikte...


Ahşaptan minyatürler üretiyor
Hatice Düdükçü:
“1968 Çilader kasabasında doğdum. Lise mezunu, evli ve üç çocuk annesiyim.
Eşim Salıpazarı ilçesine bağlı Cevizli köyünde 25 yıldır imam olarak görev yapıyor. Köyde camiinin lojmanında oturuyoruz. Lojmanın giriş kısmını atölye olarak kullanıyoruz. Mikrokredi ile 2012 yılında tanıştım. Aldığım 700 TL temel kredi ile yakma makinesi aldım. Aldığım yakma makinesi ile tablolar yapıyorum. Yaşadığımız köyde ceviz, kestane, kayın ve fındık ağacı bol miktarda bulunuyor. O sebeple köyde ahşap evlere yöre insanının kışlık kuru yiyeceklerini kemirgen hayvanlardan saklamak için serenderlere, hayvanlarının kışlık yiyeceklerini muhafaza ettikleri samanlıklara ve kağnı arabalarına rastlamanız mümkün.
Eşim ve ben köylümüzün yaşam tarzından esinlenerek yok olan değerlerimizi geleceğe taşımak için ahşaptan minyatürlerini yapmaya başladık. Ahşap evlerin çatılarını çam kozalağından, gövde kısmını kestane ağacından yapıyoruz. Serenderin ise gövde kısmında kestane ve fındık ağacı kullanıyor, çatı kısmını da sac ve çam kozalağından üretiyoruz. Samanlığı genelde fındık ağacı, kağnı arabasını da kestane ağacından yapıyoruz. Önceleri eşe dosta hediye olarak yapıyorduk tüm bunları. Şimdi ise mikrokredi sayesinde ticaretini yapıp para kazanıyoruz.”


Cecim kilim yapımını genç kuşaklara öğretmek istiyor
Nazike Aşık:
“1972 Ayvacık doğumluyum. İlkokul mezunu, evli ve beş çocuk annesiyim. Eşim inşaat işçisi olarak çalışıyordu. Geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı iş yapamaz hale geldi. Ev hanımı olduğum için bir gelirim yoktu ve çiftçilikle uğraşmak giderlerimizi karşılamaya yetmemeye başladı. Ben de çocuklarım ve ailemin ekonomisi için bir şeyler yapmaya karar verdim.  2004 yılında küçük bir sermaye ile kendime küçük bir tuhafiye dükkanı açtım.  Ayvacık merkezde böylelikle kendi işimi kurmuş oldum, oradan kazanmış olduğum parayla evimin ekonomisine katkıda bulundum. 2012 yılında mikro finansla da kardeşim aracılığıyla tanıştım. Bu krediyle cecim kilimi işine el attım ve evimde yapmaya başladım. Bu kilimleri insanlar kilim olarak da, dekoratif süs malzemesi olarak da evlerinde kullanabiliyor. Yörede bunu seccade hatta yöresel çanta olarak da kullananlar da var. Hedefim hem tuhafiye dükkanımda işlerimin ilerletmek hem de geleneksel el sanatımız olan cecim kilimini gençlere de öğreterek ilerlemek.”

Halk eğitim merkezinde engellilere zembil sanatını öğretiyor
Nuran Güngör:
“1969 Samsun Alaçam doğumluyum. Evimizin geçimi konusunda ve çocuklarımızın eğitimi için eşime destek olmak amacıyla çalışmaya karar verdim. Halk eğitim merkezinin açtığı zembil kursuna gittim ve başarıyla tamamladım. Halk eğitimde öğretmenlik düzeyine eriştim. Ürünlerimi daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyordum. Bu nedenle daha çok malzeme almaya ihtiyacım vardı. Bu süreçte arkadaşlarımdan kadınlara destek sağlayan Ekonomiye Kadın Gücü projesini duydum ve ilk defa 700 TL mikrokredi aldım. Şimdi yaptığım zembilleri halk eğitim merkezimizde, kermes ve etkinliklerde satıyorum. Bu sanatı engellilere de öğretmeye başladı. Hayalim birlikte daha çok üretip satabileceğimiz bir dükkanımızın olması.”


Ekonomiye Kadın Gücü hakkında:
Turkcell, 2012 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğinde dar gelirli, girişimci kadınlar için cepten kalkınma seferberliği başlattı. Ekonomiye Kadın Gücü adlı seferberlik sayesinde dünyada ilk defa bir mobil operatör, bir mikrofinans kuruluşuyla ortak ‘sosyal borçlanma’ modelini hayata geçirmiş oldu. Turkcell’in teknolojisiyle güçlendirilen sosyal borçlanma modeli sayesinde dileyen herkes dar gelirli kadınlara 1 yıl vadeli borç verebiliyor ya da bağış yapabiliyor. Turkcell projeye 400 bin TL katkı vererek başladı. Sosyal borçlanma modeli sayesinde gelen destek ise 1 milyon TL’yi geçmiş durumda ve 70 bin kadın mikrokrediden faydalanıyor.

Projeye destek vermek isteyenler WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.ekonomiyekadingucu.com
(havale/EFT, kredi kartı, Turkcell Cüzdan ) üzerinden dar gelirli girişimci kadınlara katkıda bulunabiliyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.166


View Profile
Re: Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek
« Posted on: Temmuz 13, 2020, 01:29:29 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek e-book, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek programı, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek oyunları, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek e-kitap, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek download, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek hikayeleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek resimleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek haberleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek yükle, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek videosu, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek şarkı sözleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek msn, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek hileleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek scripti, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek filmi, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek ödevleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek yemek tarifleri, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek driverları, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek smf, Turkcell’den Samsunlu Girişimci Kadınlara Tam Destek gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Turkcell Girişimci Kadınlara Işin Uzmanlarından Koçluk Fırsatı Sunuyor
Genel
deltafx 0 386 Son Mesaj Aralık 11, 2013, 10:14:42 ÖÖ
Gönderen : deltafx
Turkcell’den Gaziantepli Girişimci Kadınlara Tam Destek
Genel
deltafx 0 779 Son Mesaj Mart 18, 2014, 12:24:04 ÖÖ
Gönderen : deltafx
Turkcell’in Yeni Online Müşteri Destek Kanalı Turkcell Forum Açıldı
Genel
deltafx 0 487 Son Mesaj Temmuz 08, 2014, 03:38:47 ÖS
Gönderen : deltafx
Turkcell’den Bursalı Girişimci Kadınlara Tam Destek
Genel
deltafx 0 758 Son Mesaj Kasım 25, 2014, 05:13:12 ÖS
Gönderen : deltafx
Samsunlu Çocuklara Turkcell Gönüllüleri’nden Sürpriz Hediyeler
Genel
deltafx 0 979 Son Mesaj Nisan 15, 2015, 02:34:04 ÖS
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular