Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Türk Mısırında Gdo Yok  (Okunma Sayısı: 288 Kere Okundu.)
« : Nisan 08, 2016, 08:22:18 ÖÖ »

-Trinity-
*
Üye No : 187663
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2715
Mesaj Sayısı : 3.661
Karizma = 12095
Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Nevzat Artık liderliğinde yapılan ve iki yıl süren ‘Türkiye’de üretilen mısırlarda aflatoksin ve GDO analizi’ başlıklı araştırmada, Türkiye’de yetiştirilen mısırın kalitesi incelendi

Aflatoksin düştü, GDO bulunmadı
 
Araştırmada Türkiye’de en fazla mısır yetiştirilen 22 ilin, birbirine komşu olmayan tarlalarından iki hasat döneminde alınan örnekler laboratuarda analiz edildi. Analizlerde 2013 yılında 538 tarladan alınan numunelerin 38’inin (yüzde 7,06) limitlerin üzerinde aflatoksin içerdiği belirlenirken, bunların 17’sinin birinci, 21’inin ise ikinci hasat döneminde toplanan numuneler olduğu gözlendi. Takip eden 2014’de ise limitlerin üzerinde aflatoksin görülen numune sayısı sadece 2 oldu. Böylece aflatoksinli mısır oranı yüzde 1’in altına düştü. İki yıl boyunca alınan tüm numunelerde yapılan yüksek hassasiyete sahip GDO analizlerinde ise hiçbir numunede GDO kalıntısına rastlanmadı.
 
‘İyi tarımın etkisi’
 
Prestijli bilimsel dergi FoodandNutritionSciences’ın (Gıda ve Beslenme Bilimleri) ‘Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı’ özel sayısında yayınlanan araştırmayı yapan Prof. Dr. Nevzat Artık, “İki yılda alınan numunelerde GDO izine rastlanmamasını ülkemizdeki biyogüvenlik uygulamalarının etkinliği sağlıyor. Bu sonuç, Türkiye’de GDO’lu mısır yetiştirildiği ve gıdalarda kullanıldığı iddialarına bilimsel bir cevap oldu” dedi.Kitap bir limandı benim için.
Kitaplarda yaşadım ve kitaplardaki insanları sokaktakilerden daha çok sevdim.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Türk Mısırında Gdo Yok
« Posted on: Nisan 05, 2020, 09:12:44 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Türk Mısırında Gdo Yok e-book, Türk Mısırında Gdo Yok programı, Türk Mısırında Gdo Yok oyunları, Türk Mısırında Gdo Yok e-kitap, Türk Mısırında Gdo Yok download, Türk Mısırında Gdo Yok hikayeleri, Türk Mısırında Gdo Yok resimleri, Türk Mısırında Gdo Yok haberleri, Türk Mısırında Gdo Yok yükle, Türk Mısırında Gdo Yok videosu, Türk Mısırında Gdo Yok şarkı sözleri, Türk Mısırında Gdo Yok msn, Türk Mısırında Gdo Yok hileleri, Türk Mısırında Gdo Yok scripti, Türk Mısırında Gdo Yok filmi, Türk Mısırında Gdo Yok ödevleri, Türk Mısırında Gdo Yok yemek tarifleri, Türk Mısırında Gdo Yok driverları, Türk Mısırında Gdo Yok smf, Türk Mısırında Gdo Yok gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular