Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Turgun Almas - Uygurlar  (Okunma Sayısı: 634 Kere Okundu.)
« : Aralık 10, 2010, 09:26:06 ÖS »

Yıldızım
*
Üye No : 31517
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2958
Mesaj Sayısı : 11.566
Karizma = 20131      

Turgun Almas
SELENGE YAYINLARI

Bizim deyişimizle Doğu Türkistan, Çinlilerin ve Batılıların ifadesiyle Sincan (veya Şincan) özerk bölgesi, dünyanın umrunda değil, ama Türk dünyasının da adeta yetim çocuğu!

Hunların doğrudan torunları olan Uygurlar, tarihte belli bir dönem Göktürklerin hakimiyeti altında yaşadıktan ve Göktürk Devleti yıkıldıktan sonra Orhon Uygur Hakanlığı, daha sonra Karahanlılar Devleti, Uygur İdikut Hanlığı, Gan-chou Uygur Hanlığı ve daha sonra Saidiye Hanlığı adıyla beş devlet kurmuş, 1944-48 yılları arasında Doğu Türkistan2da ancak dört yıl varlığını sürdürebilen bir cumhuriyet tesis etmiş, ama ne yazık ki Rusya’nın peşkeşi sebebiyle Çinlilere yem edilmişlerdir. Bugün itibariyle Uygurlar tam 63 yıldır Çinlilerin esareti altındadır ve maruz kalmadıkları mezalim kalmamıştır.

Orta Asya Türk Cumhuriyetlerindeki liderler kendi dertleriyle uğraşmaktan Doğu Türkistan’ın varlığını dahi hatırlamak istemiyorlar. Türkiye’ye gelince, Batı’nın Türklere karşı hep çifte standart uygulamasından şikayet edenler, ne yazık ki, aynı çifte standardı Uygarlara karşı uygulamaktadırlar. Filistin’le yatıp, Filistin’le kalkan, Filistinliler için sokaklara dökülüp, nümayişler tertipleyen, köşe başlarında sandıkları kurup para toplayanlar, ne yazık ki Uygurlar için kıllarını kıpırdatmadılar. Eğer Filistin davasıyla bu kadar iç içe olmanın sebebi, onların müslüman ve Sünni olması ise, unutmamak gerekir ki, Uygurlar da Müslüman, Sünni ve Hanefidirler.

Acaba Uygarların suçları, Müslüman olmalarının yanı sıra bir de Türk olmaları mıdır?


 

Yayın Yılı: 2010
Kitap Kağıdı
455 sayfa
15,5x21,5 cm
Ciltli
ISBN:9758839711
Dili: TÜRKÇE

Orta Asya
Tarih ve Uygarlık
V. V. Bartold
22,84  TL.

Kıpçaklar
Türk Halklarının Katalizör Boyu
Sercan M. Ahincanov
13,05  TL.

Türkler ve Kızılderililer

6,93  TL.

Türk Halklarının Kökeni

7,83  TL.

Oğuzlar

16,31  TL.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.


      
      
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2010, 09:27:41 ÖS Gönderen : TwiLight »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.117


View Profile
Re: Turgun Almas - Uygurlar
« Posted on: Temmuz 23, 2019, 01:24:57 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Turgun Almas - Uygurlar e-book, Turgun Almas - Uygurlar programı, Turgun Almas - Uygurlar oyunları, Turgun Almas - Uygurlar e-kitap, Turgun Almas - Uygurlar download, Turgun Almas - Uygurlar hikayeleri, Turgun Almas - Uygurlar resimleri, Turgun Almas - Uygurlar haberleri, Turgun Almas - Uygurlar yükle, Turgun Almas - Uygurlar videosu, Turgun Almas - Uygurlar şarkı sözleri, Turgun Almas - Uygurlar msn, Turgun Almas - Uygurlar hileleri, Turgun Almas - Uygurlar scripti, Turgun Almas - Uygurlar filmi, Turgun Almas - Uygurlar ödevleri, Turgun Almas - Uygurlar yemek tarifleri, Turgun Almas - Uygurlar driverları, Turgun Almas - Uygurlar smf, Turgun Almas - Uygurlar gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular