Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Toki'den Hücum Ettiren Kampanya  (Okunma Sayısı: 284 Kere Okundu.)
« : Mart 23, 2015, 11:45:19 ÖÖ »

Bendis
*
Üye No : 140261
Yaş : 30
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 3309
Mesaj Sayısı : 8.500
Karizma = 14451
539 liradan başlayan taksitlerle satışa sunulacak olan konutlara başvuru süreci başlamamasına rağmen her gün ortalama 1.500 kişi TOKİ’yi arayarak bilgi alıyor.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan “Alt ve orta gelir grubu için inşa edilen konutlarımıza yoğun talep var. 10 binlerce insanın hayatına dokunuyoruz. Sosyal devletin en önemli kurumuyuz. Felsefemizde nitelikli sosyal konut üretimi var. Modern ve geleneksel yapıyı birleştirerek Türkiye’nin ihtiyacı olan konut yapımını sürdürüceceğiz” dedi.

2002’den bu yana Türkiye’de konut üretiminin yüzde 9 oranında TOKi tarafından yapıldığını ve 81 ilde faaliyet yürüttüklerini belirten Turan, ülkede konut balonu söylentileri hakkında TOKİ konutlarında ciddi bir talep patlaması oduğunu ifade ederek “Nitelikli, sağlıklı konut açığı olduğunu düşünüyorum. Bizimle ilgili olan alanda talep patlaması var. İstanbul’da sosyal konut konusunda ciddi talep var. Biz hiçbir satış sıkıntısı çekmiyoruz” diye konuştu.

HEDEF 1 MİLYON KONUT
TOKi’nin son 12 yılda 650 bin konuta ulaştığını vurgulayan Turan “2023 hedefleri arasında 1 milyon konuta ulaşmak var. Bu hedefimizi yerine getirebilir hatta hedeflerimizi geçebiliriz” diye konuştu. Artık vatandaşların sadece barınma ihtyaçlarını karşılamayı değil aynı zamanda yapılan konutlarla birlikte onlara bir yaşam alanı sunmayı öncelikleri arasına aldıklarını kaydeden TOKİ Başkanı “Sosyal yaşam alanları da oluştarak mahalle kültürünü yaşatmaya yönelik alanlar ile konut projelerine öncelik verimeyi prensip haline getiriyoruz” dedi.

BÖLGE MİMARİSİNE UYGUN
TOKİ’nin Anadolu’nun farklı illerinde yapacağı konutlarda o ilin ve bölgenin mimari yapısına kesinlikle bağlı kalınacağını ve bunun kendileri için bir felsefi bakış açısı olduğunu kaydeden Turan “Anadolu gibi kadim bir coğrafyada yapılacak olan konutların o bölgenin mimarisine sadık kalınarak yapılması konusunda önceliğimiz var. Hızlı şehirleşmeye geçene kadar toplum buna dikkat etmiş. Biz de bölgenin dokusuna uyan yapılar yapacağız. Nevşehirde farklı, Adıyaman’da farklı, Muğla’da, Mardin’de başka yapıyoruz” dedi.

Son aylarda özellikle iş çevrelerinde tartışma konusu olan ve inşaat sektörü ile sanayi sektörü arasında süregelen tartışmaya da değinen Turan “Bir ülkenin sanayisi, gelişmişlik derecesi için tabii ki önemli ama kişi başı milli gelirin 20 bin dolara gelmesi hedeflenen 2023’te bu amaca ulaşmak için inşaat sektörünün de şimdiki durumundan daha etkin olması gerekiyor. Sanayi ve inşaat birbiriyle rekabet içindeki sektörler gibi algılanmamalı. Sanayi atılımı da olmazsa olmaz bir sektör” diye konuştu.

MAHALLE KONSEPTİNE YÖNELİYOR
TOKİ Başkanı Turan’ın en önem verdiği konuların başında da mahalle kültürünün yaşatılması geliyor. Turan, TOKİ olarak yaptıkları konutlarda mahalle kültürü ve konseptini yaşatmayı hedeflediklerini belirterek “İstanbul’da mahalleler inşa edeceğiz. Önceliğimiz nitelikli konutlarla birlikte bu mahalle kültürüne hizmet edecek bir üretim. Geleneksel sokak yapısını yaşatacak bir yapılaşma. Bu felsefe ile konut yapımını sürdürüyoruz” diye konuştu.

‘YATAY YAPILAŞMADAN YANAYIZ’
Turan, yeni ürettikleri konutlarda yatay mimariyi dikkate aldıklarını da belirterek “Kesinlikle yatay mimariden yanayız” dedi. TOKİ’nin konut yaptığı ilde kesinlikle en yüksek binaya sahip olmayacağını vurgulayan Turan “Uzun binalar, gökdelenler de şehrin içinde yer alır ancak, tarihi yerlerde ve bizim yapacağımız yerlerde bunlara yer yok. Şehrin bir bölümünde uzun binalara yer verilebilir, bunun dünyada örneklerini bulmak da mümkün” dedi.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Toki'den Hücum Ettiren Kampanya
« Posted on: Aralık 07, 2019, 10:19:14 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Toki'den Hücum Ettiren Kampanya e-book, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya programı, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya oyunları, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya e-kitap, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya download, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya hikayeleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya resimleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya haberleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya yükle, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya videosu, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya şarkı sözleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya msn, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya hileleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya scripti, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya filmi, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya ödevleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya yemek tarifleri, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya driverları, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya smf, Toki'den Hücum Ettiren Kampanya gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Toki'den 552 Tl Taksitle Ev! Kura Yok!
Güncel Haberler
By.TuRuT 1 684 Son Mesaj Nisan 25, 2009, 11:26:38 ÖÖ
Gönderen : [-By*FoR1cİn-]
Tasarruf Ettiren Işbirliği!
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
By.CeZa 0 454 Son Mesaj Mayıs 13, 2009, 12:01:19 ÖS
Gönderen : By.CeZa
Toki Sözleşmeyi Feshetti
Galatasaray
YalnızHayat53 1 623 Son Mesaj Temmuz 02, 2009, 01:34:33 ÖS
Gönderen : SeytaN
Toki'ye Sitem
Trabzonspor
SeytaN 3 683 Son Mesaj Temmuz 05, 2009, 12:50:56 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
Iltifat Ettiren Renkler
Moda & Güzellik
Violin 3 916 Son Mesaj Eylül 19, 2014, 08:16:42 ÖS
Gönderen : Elf99


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular