Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları  (Okunma Sayısı: 479 Kere Okundu.)
« : Aralık 24, 2011, 04:55:48 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


Onu deli divane sevmiş aşkına inanmıştınız ama terk edildiniz... Yakıcı bir özlem yıkıcı bir acı karşı konulmaz bir görme arzusu bastırılamayan öfke sevgi... Peki doğru yolda mısınız? Uzmanlar şöyle diyor: "Sevmenin insana yakışır taraflarından birisi de; yitirdikten sonra bunun yasını tutabilmek hatta doya doya ağlayabilmektir." Aşkı yaşamak ne kadar güzel olursa olsun onu kaybetmek de mümkün terk edilmek de... Şöyle bir etrafınıza baktığınızda gözü yaşlı birçok kadın ve gözyaşlarını içine akıtan birçok erkek göreceksiniz. Hepsi de aradıkları aşkı bulup ona tutunmuşlar ama 'elde var sıfır' ile yüzleşmişler. Terk edilen kişinin yaşadıkları Ayrılıktan sonra geçirilen psikolojik evreler bir yakınımızın kaybından sonra
yaşanan durumlara benzetilebilir. Terk edilen kişi az çok aynı "kayıp duygusu" ve aynı "yas" sürecini yaşar. Kişi önceleri olanlara inanamaz ve bir şaşkınlık hali içindedir. Sonraları bu duygu öfkeye dönüşür ve kendiyle pazarlık devresi başlar. Terk eden kişinin adını duymaya bile tahammül edemez. O kişinin beğenmediği yanlarını abartır büyütür. O kişiye karşı yaşadığı eski kırgınlıkları hatırlar. "Acaba şöyle davransam ayrılmaz mıydık?" gibi sorularla zihni sürekli meşguldür. O kişiyle tekrar bir araya gelme olasılığının olmadığını anladıkça acısı derinleşir hissedilen yalnızlık ve çaresizlik duyguları artar. İlişkilerin bitme nedeni Ayrılıktan sonra yaşanan bu dönem aslında her iki taraf için de zorlu bir süreçtir.

Uzun süreli ilişkiler tarafların ileriye yönelik olarak birbirlerine ruhsal yatırımlar yaptıkları belki de evlilik planlarının yapıldığı ilişkilerdir. Ayrıca uzun süreli ilişkilerde günlük hayatın bütün alışkanlıkları paylaşılır iki aşık aynı zamanda iyi iki dost ve birer yol arkadaşı olmuştur. Böyle bir ilişkinin kaybı hem sevgilinin hem de yegane yol arkadaşının kaybıdır ve kişide onarılması zor bir yara bırakır.

Bu türden ayrılıklarda "kayıp duygusu" daha derin şekilde yaşanır. Kişi kendini bu dünyada hiç olmadığı kadar yalnız hisseder. Unutmamalı ki; hiçbir ilişki sevgi tamamen tükendiği için bitmez. Sevgi devam ettiği halde terk edilmek ayrılık acısını daha da artırır. Ayrılık acısını dindirmek için Nasıl iyi bir ilişkiden söz ediyorsak iyi bir ayrılıktan da söz etmek mümkündür. İlişkiye ait hesaplaşmaların yapıldığı ayrılık nedeninin her iki tarafça da açıkça konuşulabildiği durumlarda iyi bir ayrılığın da adımları atılmış demektir. Bu dönemde yukarıda sözünü ettiğimiz evreler herkeste birebir aynı sırayla olmasa bile yaşanmaya başlar.


Bu dönemlerde ayrılık acısını artırmamak gerekir. Bu nedenle ayrılınan kişiyle karşılaşma ona ulaşma iletişim kurma gayreti aslında bu yarayı tekrar kanatmanın dışında bir işe yaramaz. Ayrılık sonrası dönemde alkolden uyuşturucu veya uyarıcı gibi keyif vericiler kullanmaktan veya uzman bir hekime danışmadan kendi kendine çeşitli ilaçlar kullanmaktan kaçınmak gerekir. Bunların yerine yakın dostlarla dertleşmek iş veya hobilere daha fazla zaman ayırmak günlük hayata geri dönmeyi kolaylaştırır. Arkadaş kalmak mümkün mü? Genelde birçok ilişkinin bitişinde neredeyse bir klişe olarak arkadaş kalma isteği dile getirilir. Bu isteği yaşanacak "kayıp" duygusunu ve dolayısıyla karşılaşılacak ayrılık acısını azaltmaya yönelik olumlu bir temenni olarak yorumlamak gerekir.

Ancak daha önce de belirttiğim gibi taze bir ayrılıktan sonra o kişiyle sık sık görüşmeye devam etmek ve ona karşı arkadaş gibi davranmaya çalışmak taze ayrılık yarasını tekrar kanatmaktan başka bir işe yaramaz. Bu davranış bazen kişilerin daha da öfkelenmesine ve karşısındakine karşı kırıcı olmasına yol açar. Ruhsal dünyamızda o kişinin "sevgili" hayali tamamen soluklaşmadan bunun yerine arkadaş hayalini oluşturmamız mümkün değildir. Ayrılık ve sonrasındaki evreler tamamlandıktan sonra elbette kişiler hâlâ istiyorlarsa arkadaş olmaya çalışabilirler. Yeni bir ilişki Ayrılık acısını yeni bir ilişkinin azaltacağını sanmak aslında bir yanılgıdır. Yani "aşk"ta çivi çiviyi sökemez. Genellikle yalnız kalmaktan korkan kişilerin başka biriyle avunma isteğiyle veya karşısındaki ve çevresindekilere terk edenden daha iyisini bulabileceğini göstermek gibi bahanelerle hemen yeni bir ilişkiye başlanır. Ancak bir sevgilinin yasını tutmadan yerine bir başka sevgiliyi koyabilmek aşkın doğasına aykırıdır.

Eğer böyle bir yerine koyma mümkün olabiliyorsa zaten önceki aşkın gerçekliğinden de şüphe edilebilir. Birisini sevmenin insana yakışır taraflarından biri de; yitirdikten sonra bunun yasını tutabilmek hatta doya doya ağlayabilmektir. Ayrılıklar hakkını vererek yaşanmalıdır ki bir sonraki ilişki daha iyi yaşansın. Ayrılıktan gerekli ders ve olgunluğu çıkaramadan kurulacak yeni bir ilişki arkada bırakılan ilişkinin tüm zaaflarını da üzerinde taşımak zorunda kalacaktır.
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2011, 04:57:49 ÖS Gönderen : Mavi_Kiyamet »

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları
« Posted on: Şubat 28, 2020, 08:30:48 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları e-book, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları programı, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları oyunları, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları e-kitap, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları download, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları hikayeleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları resimleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları haberleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları yükle, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları videosu, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları şarkı sözleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları msn, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları hileleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları scripti, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları filmi, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları ödevleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları yemek tarifleri, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları driverları, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları smf, Terk Edilen Kişinin Yaşadıkları gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Terk Edilen 3 Aylık Bebeğe Hemşireler Sahip Çıktı
Güncel Haberler
Mavi_Kiyamet 2 602 Son Mesaj Eylül 16, 2009, 11:47:20 ÖÖ
Gönderen : Salvatore
Terk Edilen Koca Dehşeti!
Güncel Haberler
||TeXaS|| 0 389 Son Mesaj Ocak 19, 2012, 09:30:42 ÖS
Gönderen : ||TeXaS||
Ölüme Terk Edilen Kedi..
Masal ve Hikayeler
ecre 0 592 Son Mesaj Şubat 16, 2012, 10:59:43 ÖÖ
Gönderen : ecre
Terk Edilen Burçlar Nasıl Davranır.
Kadınca
Honey_Face 0 722 Son Mesaj Mayıs 02, 2012, 12:48:09 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Terk Edilen Burçlar Ne Yapar ?
Burçlar
Asortik Hatun 1 741 Son Mesaj Kasım 10, 2012, 11:49:51 ÖS
Gönderen : Violin


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular