Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava  (Okunma Sayısı: 430 Kere Okundu.)
« : Aralık 23, 2014, 10:41:09 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676

168 kişilik kontenjanı dolmuş olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı ile 169’uncu öğrenciyi kaydeden Üsküdar Amerikan Lisesi’nden bir grup veli, kaydın iptali istemiyle dava açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okul puanı ile değil de TEOG puanıyla bir öğrenciyi Üsküdar Amerikan Lisesi’ne  (ÜAL) ‘özel yerleştirme’sine velilerin tepkisi sürüyor. Okulun 168 kişilik kontenjanı dolduktan sonra, bakanlık talimatıyla 169’uncu öğrenciyi kaydeden okulun kaydı iptal etmesi için veliler dava açtı. Açılan davaların gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:
“ÜAL’in hazırlık ve üst sınıflarında öğrenim gören müvekkiller gerekli başarıyı göstererek, yasa ve düzenlemelere uygun olarak Üsküdar Amerikan Lisesi’ne kayıt hakkı kazanmış iken, söz konusu öğrencinin aynı başarıyı göstermeden ve yasal düzenlemelere uygun olarak bu hakkı elde etmeden sahip olması eğitim çağındaki müvekkilleri olumsuz etkiliyor, eğitimin temelinde olması gereken hak ve adalet bilinci zarar görüyor”.

Geçen kasım ayında olayın ortaya çıkmasının ardından hem okulun velileri, hem de puanı tutmadığı için çocuğunu başka liselere gönderen veliler tepki gösterdi. Okula 490 puanlı bir öğrencinin velisi noter kanalıyla bir tebligat göndererek, çocuğunun alınması için ihtar çekti. Aynı şekilde SEV (Sağlık Eğitim Vakfı)’nın ilköğretiminden mezun olan ve Üsküdar Amerikan Lisesi’ni 0,1 puanla kaçıran başka bir öğrenci velisi daha noter kanalıyla okula çocuğunun alınması için tebligat gönderdi. Okul da gelen yazıyı Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdi.  Daha yüksek puanlı diğer öğrencilerin okula başvuruları sürerken TEOG puanıyla ‘özel yerleştirme’ yapılmasının ardından diğer kolejlere de veliler benzer başvurularda bulundu.

Okul da dava açtı

Üsküdar Amerikan Lisesi yetkilileri de Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet dilekçesi yazdı.

Okul ayrıca, bakanlık talimatıyla 169’uncu öğrencinin kaydını yapmak zorunda kaldığı için konuyu mahkemeye taşımıştı. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden yapılan açıklamada şöyle denilmişti:
“Okulumuz hazırlık sınıfının 168 kişilik kontenjanı dolmuş olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgi yazısı gereğince kaydını yapmak zorunda kaldığımız 169’uncu öğrencinin kaydına dair Milli Eğitim Bakanlığı işlemlerinin iptali için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi eliyle  Danıştay nezdinde 7 Kasım 2014 tarihinde dava açıldı. Dosya Danıştay’a muhabere yoluyla intikal edecek. Ayrıca yürütmeyi durdurma da istendi.”

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava
« Posted on: Ağustos 25, 2019, 06:56:24 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava e-book, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava programı, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava oyunları, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava e-kitap, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava download, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava hikayeleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava resimleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava haberleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava yükle, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava videosu, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava şarkı sözleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava msn, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava hileleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava scripti, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava filmi, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava ödevleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava yemek tarifleri, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava driverları, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava smf, Teog Puanıyla ‘ Özel Yerleştirme ’ye Velilerden Dava gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Teog Sınavı Nedeniyle 2 Gün Tatil
Güncel Haberler
imge34 0 257 Son Mesaj Nisan 27, 2014, 11:47:35 ÖÖ
Gönderen : imge34
Üniversiteye Geçişte Teog Sistemi Kullanılacak
Güncel Haberler
Bendis 0 220 Son Mesaj Eylül 19, 2014, 08:54:27 ÖÖ
Gönderen : Bendis
Nabi Avcı'dan Teog Açıklaması
Güncel Haberler
Bendis 0 482 Son Mesaj Kasım 26, 2014, 03:31:33 ÖS
Gönderen : Bendis
Meb Teog Sınavı Soru Ve Cevapları Açıklandı
İlköğretim
imge34 0 503 Son Mesaj Kasım 29, 2014, 04:12:17 ÖS
Gönderen : imge34
Teog Sınavında Çıkan ' Selfie ' Sorusu Öğrencileri Şaşırttı!
İlköğretim
imge34 0 471 Son Mesaj Kasım 29, 2014, 04:16:57 ÖS
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular