Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Tenox 20 Mg  (Okunma Sayısı: 320 Kere Okundu.)
« : Şubat 05, 2013, 08:56:54 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Bir kapsülde ;
Tenoksikam..............................20 mg
Kapsül boyası : Titandioksit ve tartrazin
Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Romatoid artrit, dejeneratif artrozlar, osteoartrit, ankilozan spondilit, ekstra artiküler romatizmalar : Bursit, tendinit ve eklem travmaları , akut gut.
Kontrendikasyonları:

Tenoksikam aşağıdaki hastalıkları olanlarda kullanılmamalıdır. Tenoksikam ve nonsteroid antiinflamatuvar ajanlara (NSAİD) karşı aşırı hassasiyeti olanlar, aktif veya geçirilmiş gastrit, gastrik veya duodenal ülseri olanlar, akut renal yetmezlik veya kanama riski taşıyan ve ameliyat öncesi yaşlı hastalarda, gastrointestinal yan etkileri arttıracağından diğer non-steroid antiinflamatuvar ajanlarla birlikte, oral antidiabetik ve antidiabetik alan hastalarda (yakından izlenmedikçe).
Uyarılar/Önlemler:

Böbrek yetmezliği gelişme riski taşıyan hastalarda BUN, kreatinin, ödem, kilo alma v.s. gibi parametreler dikkatle izlenmelidir. Bunlar : Diabetik nefropati, konjestif kalp yetmezliği, önceden nefropati geçirenler, karaciğer yetmezliği, hipovolemi, diüretik ve nefrotoksik ilaç alanlardır.

Gebelerle emzirenlerde emniyetle kullanılabileceği konusunda yeterli bilgi mevcut değildir. 15 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
Yan etkiler/Advers etkiler:

Yan etkiler çoğunlukla geçici olup genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez. Başlıca yan etkiler : Gastrointestinal sistem; mide ağrısı, yanma, bulantı, diare, kabızlık. Merkezi sinir sistemi : Baş dönmesi, baş ağrısı. Deri kaşıntı, döküntü, ürtiker, eritem. Diğer NSAİD'lerde olduğu gibi Stevens-Johnson ve Lyell sendromu olabileceği göz önünde tutulmalıdır. Üriner sistem : BUN ve kreatinin artışı. Karaciğer : SGOT, SGPT ve bilirubin artışı. Nadiren : Ödem, fotosensibilite, anemi, nötropeni.
İlaç etkileşimleri:

Yoktur.
Kullanım şekli ve dozu:

Romatizmal hastalıklarda mutad doz günde 1 defa 1 kapsül (20 mg)'dır. Terapötik etki ilk günlerde görülürse de maksimum etki 10-15 günde teessüs eder. Günde 20 mg'ın üstüne çıkılmamalıdır. Bu halde terapötik etki artmadığı gibi yan tesirler çoğalır. Hastalık belirtileri kontrol altına alındıktan sonra günde 10 mg ile idame tedavisi denenebilir. Akut gutta ilk 40 mg'lık dozu müteakip (2 kapsül) 5 gün süre ile günde 1 kapsül (20 mg) alınır.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Tenox 20 Mg
« Posted on: Mayıs 28, 2020, 02:18:53 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Tenox 20 Mg e-book, Tenox 20 Mg programı, Tenox 20 Mg oyunları, Tenox 20 Mg e-kitap, Tenox 20 Mg download, Tenox 20 Mg hikayeleri, Tenox 20 Mg resimleri, Tenox 20 Mg haberleri, Tenox 20 Mg yükle, Tenox 20 Mg videosu, Tenox 20 Mg şarkı sözleri, Tenox 20 Mg msn, Tenox 20 Mg hileleri, Tenox 20 Mg scripti, Tenox 20 Mg filmi, Tenox 20 Mg ödevleri, Tenox 20 Mg yemek tarifleri, Tenox 20 Mg driverları, Tenox 20 Mg smf, Tenox 20 Mg gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular