0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin  (Okunma Sayısı: 411 Kere Okundu.)
« : Ocak 26, 2013, 02:12:08 ÖÖ »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36677
Viva Beyin ve Kalp Sağlığı’ndan Prof. Dr. Ali Serdar Fak, hipertansiyon tedavisinde kullanılan ilacın, hastaya uygun seçilmesi gerektiğinin çok önemli olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Ali Serdar Fak, New England Journal of Medicine dergisinde yayınlanan bir araştırmanın, hipertansiyon tedavisiyle ilgili olarak çok önemli sonuçlar ortaya koyduğunu ifade etti.

Yayınlanan bu çalışmaya göre hipertansiyon tedavisi için ilaç seçiminde çeşitli faktörlerin göz önüne alınmasının gerekebileceğinin ortaya çıktığını anlatan Prof. Dr. Fak, "11 binden fazla hasta üzerinde yapılan araştırma ve takip sonucunda hipertansiyon tedavisiyle kalp hastalığı ve ölüm riskinin azaldığı bir kez daha gösterildi. Ancak ilaçların koruyucu etkilerinin hastaların kilolarına göre farklılık gösterebileceği ortaya çıktı. Araştırmada idrar söktürücü özelliği olan ilaçların koruyucu etkilerinin fazla kilolu hastalarda daha belirgin olduğu; normal kilolu hipertansiyon hastalarında ise bu ilaç grubunun daha az etkili görüldü" diye konuştu.

SESSİZ VE SİNSİ İLERLER
Hipertansiyonun dünyada ve ülkemizde en önemli sağlık sorunlarından birisi olduğunu belirten Prof. Dr. Fak, "Erişkinlerde en çok ölüme neden kalp krizi, felç ve böbrek yetmezliği gibi hastalıkların en önemli nedeni hipertansiyondur. Hipertansiyon yıllarca sessiz seyreder ve işaret vermez; ancak bu sırada kalbe, damarlara zarar vererek kalp hastalığına ve ölüme sebep olur. Hipertansiyon tedavisinde kullanılan onlarca farklı ilaç vardır. Hastaya en uygun hastanın yaşı, kalp krizi ve şeker hastalığı başta olmak üzere başka hastalıkların varlığı veya yokluğuna göre ilaç ancak doktor tarafından belirlenebilir. Çünkü bir hastaya iyi gelen ilaç bir başka hastaya iyi gelmeyebilir; hatta yan etkisi nedeniyle zarar verebilir" dedi.

3 ERİŞKİNDEN 1'İ HİPERTANSİYON
Prof. Dr. Fak sözlerine şöyle devam etti: "Bu sonuçlar yüksek tansiyon tedavisinde önemli bir bilgi çünkü hastanın bünyesine göre farklı ilaçların seçilmesi ve zaman içinde değişen bünye özelliklerine göre ilaçların da değiştirilmesi gerekebilir. Hipertansiyon ülkemizde çok yaygındır; farkında olsun olmasın her üç erişkinden birisinde hipertansiyon mevcut. 75 yaş üzerindeki ise her iki kişiden birisinde hipertansiyon var. Bir önemli yanılgı, hipertansiyonun bazen "asabi tansiyon" adı altında anılmasıdır. Bilimsel olarak böyle bir "asabi tansiyon" tanımı yoktur. Uygun şartlarda ölçülen kan basıncına göre kişide hipertansiyon vardır veya yoktur. Varsa mutlaka tedavi edilmelidir."

İLAÇLAR SÜREKLİ VE DÜZENLİ KULLANILMALI
Bir başka yanılgının da bir süre ilaç kullandıktan sonra hipertansiyonun ortadan kalktığı yönünde olduğunu söyleyen Prof. Dr. Fak, "Ülkemizde çok sayıda kişi hipertansiyon tedavisinin sürekli olması gerektiğinin farkında değil ve düzensiz ilaç kullanarak riskli halde yaşamaya devam ediyor. Oysa düzenli egzersizin, az tuzlu ve sağlıklı beslenmenin bir yaşam biçimi olması ve doktor tavsiyesine göre ilaçların sürekli ve düzenli kullanılması gereklidir. Hipertansiyon tedavisinde kullanılan ilaçların hastanın bünyesine göre belirlenmelidir. Araştırmanın sonuçlarının da gösterdiği gibi; aynı ilaç farklı kişilerde farklı etkilere neden olabilir. Bir hastaya "iyi gelen" bir ilaç başka bir hastaya zarar verebilir. Her hastanın bünyesine ve eşlik eden diğer hastalıklara göre ilaç seçiminin doktor tarafından yapılması ve belirli aralıklarla ilaçların etkisinin kontrol edilmesi gereklidir" şeklinde konuştu.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin
« Posted on: Eylül 23, 2020, 11:36:33 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin e-book, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin programı, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin oyunları, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin e-kitap, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin download, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin hikayeleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin resimleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin haberleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin yükle, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin videosu, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin şarkı sözleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin msn, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin hileleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin scripti, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin filmi, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin ödevleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin yemek tarifleri, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin driverları, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin smf, Tansiyonu Düzelteyim Derken Kalpten Ölmeyin gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Göz Tansiyonu (Glokom)
Göz Sağlığı
mEkansIz_qEnc 5 1228 Son Mesaj Ekim 28, 2010, 05:41:39 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Minik Betül Kalpten Öldü!
Güncel Haberler
Mavi_Kiyamet 2 833 Son Mesaj Ekim 18, 2009, 08:15:24 ÖÖ
Gönderen : Furkan
Yalın Kalpten Dudağa
Türkçe Sözler
Liza 1 653 Son Mesaj Haziran 25, 2012, 09:55:59 ÖS
Gönderen : Perseus23
Çin Malı Kalpten Vuruyor!
Kalp ve Damar Hastalıkları
Asortik Hatun 0 422 Son Mesaj Mart 05, 2013, 03:08:25 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Akıl Hastaları Kalpten Ölüyor
Kalp ve Damar Hastalıkları
Asortik Hatun 0 367 Son Mesaj Mart 12, 2013, 08:21:18 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular