Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak  (Okunma Sayısı: 55 Kere Okundu.)
« : Haziran 06, 2018, 10:41:06 ÖÖ »
Avatar Yok

BaRaNwEb
*
Üye No : 243769
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 74
Karizma = 0


18 Nisan 2018
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş 
Tanrı kavramına getirdiği bakış açısıyla çok ilgi çekici bir kitap yazan Mehmet Ozan Toprak Tanrıların kostümü kitap özeti ile Tanrı bakışına yeni bir soluk getiriyor. Yazar bulunan bir kil tabletin Şeytanın eline geçmesi halinde yaşanacak olumsuzlukları Jack’e anlatıyor. Din tarafından insanlara empoze edilen Tanrı kavramını irdeliyor ve Tanrı’nın bambaşka bir anlatımını yapıyor. Tanrı’nın insandan beklentisinin ne olduğu, din ve ibadet konularını sorguluyor.

Dinler, Tanrı kavramını bir yere oturtur ve insanların bu konuyu sorgulamasını yasaklar. Tanrı insanların değil dinlerin tanrısı haline getirilir. Gelen dinler sayesinde, din adamları insanlara nasıl davranmaları gerektiği hakkında bilgiler verir. Din adamları Tanrı’yı kendi tekellerinde tutmak için, dini konuların insanlar tarafından sorgulanmasını yasaklamıştır. Dinler Tanrı’yı kendilerine göre tasvir eder ve kendi kalıplarının içine sokar. Bu nedenle Tanrı farklı dinlerde farklı yorumlansa da hepsinde ortak bir özellik vardır. Tanrı kendisine riayet etmeyenleri cezalandırır. Mehmet Ozan Toprak Tanrıların kostümü kitap özeti ile insanlara dayatılan bu Tanrı kavramını değiştirmeyi amaçlamıştır. Yazar, roman kahramanının Jack ile birlikte buldukları tabletin ne kadar önemli olduğunu Jack’e yapılan anlatımlarla okuyucuya ulaştırmaktadır.
 
Bulunan kadim tablet Tanrı hakkında çok özel bilgiler içermektedir ve insanlara dayatılan Tanrı kavramının ne kadar yanlış olduğunu anlatmaktadır. Bu nedenle tabletin kötü niyetli insanların eline geçmemesi için çok iyi korunması gerekmektedir. Bu öykü ağı içinde yazar Tanrıların kostümü kitap özeti ile aslında Tanrı’nın ne olduğuna dair düşüncelerini Jack’e anlatarak okuyucuya ulaştırmaktadır. Yazar insanoğlunun Tanrı’yı çeşitli kalıpların içine sokarak ona nasıl farklı kostümler giydirdiklerinden bahseder. Tanrı yaratıcıdır. Evreni yaratmıştır, gezegenleri yaratmıştır, yıldızları yaratmıştır, güneşleri yaratmıştır, dünyayı yaratmıştır, hayvanları yaratmıştır, bitkileri yaratmıştır, insanları yaratmıştır. Dünyada yarattığı her şeyi de insanın hizmetine sunmuştur. Tanrı’nın insandan istediği tek bir şey vardır. O da insanın emanetine sahip çıkmasıdır. Dünyayı koruması ve dolayısıyla yarattığı yaşamı korumasıdır.

Yazara göre Tanrının insanların kendisine ibadet etmesine ihtiyacı yoktur. Kendisinden korkmalarına ise asla ihtiyacı yoktur. Dinlerin Tanrı’nın sorgulanmasını yasaklamasına karşı çıkan yazar tam aksi sorgulamak gerektiğini vurguluyor. Tanrı insanları zeki varlıklar olarak yaratmıştır ve zeki varlıklar sorgulayıcı olmalıdır. Din tarafından uyuşturulan insanın gerçekleri görmesi için sorgulaması gerekir. Tanrı insanların sorgulamasını ve emanetine sahip çıkmasını istemektedir.
 
Günümüzde din adına yaşananlar, aynı dine mensup olan insanların birbirini acımasızca yok etmesi Tanrı kavramının ne kadar yanlış anlatıldığının ve gelen dinlerin nasıl kötü anaçlara alet edildiğinin kanıtıdır. Birbirini sevmesi için yaratılan insanoğlu sadece düşmanlık taşır hale gelmiştir. Yazar Tanrı’nın gerçek beklentisini insanlara tekrar hatırlatmak ve Tanrı’ya giydirilen kostümleri çıkartarak gerçek Tanrı algısına ulaştırmak istemektedir. Yazar Tanrı’nın da korktuğunu ve en büyük korkusunun da çocuklarının yani insanların zarar görmesi olduğunu ifade etmektedir.

WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.094


View Profile
Re: Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak
« Posted on: Şubat 21, 2019, 04:59:29 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak e-book, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak programı, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak oyunları, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak e-kitap, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak download, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak hikayeleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak resimleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak haberleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak yükle, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak videosu, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak şarkı sözleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak msn, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak hileleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak scripti, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak filmi, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak ödevleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak yemek tarifleri, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak driverları, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak smf, Tanrıların Kostümü Kitap Özeti – Mehmet Ozan Toprak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
70 Kitap Özeti ( Önbilgi )
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
iBRaHiMiNe 5 1585 Son Mesaj Ağustos 01, 2010, 02:03:51 ÖS
Gönderen : Anqel*
Filler De Hatırlar Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
Musty* 0 679 Son Mesaj Temmuz 25, 2008, 10:29:24 ÖÖ
Gönderen : Musty*
Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 672 Son Mesaj Eylül 03, 2010, 03:10:24 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Kar - Orhan Pamuk Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 799 Son Mesaj Temmuz 01, 2010, 02:06:31 ÖS
Gönderen : Anqel*
Yerel Yönetimler Tüm Kitap Özeti
AÖF 4. Sınıf Ders Notları
Asortik Hatun 0 518 Son Mesaj Temmuz 29, 2013, 02:44:52 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular