Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi  (Okunma Sayısı: 417 Kere Okundu.)
« : Mayıs 15, 2010, 07:50:59 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


su terapisi nedir - su terapisi hakkında - su terapisi tedavi listesi

Su tüketimi doğru metotla insan vücudunu temizler. Yeni kan oluşumuna yardımcı olur. Bu terapiyle bağırsakların mukoza kıvrımları çalışmaktadır. Kandaki gıdalar daha iyi bir şekilde emilir. Yine kan haline dönüşür. Kan rahatsızlıkların tedavisinde ve sağlığın korunmasında en önemli unsurdur.

Su terapisi bağırsakları çalıştırır. Kan oluşumunda su çok önemli bir faktördür. Kanın % 60′ından daha fazlası sudur. Suyun kanda bulunan gıdaların emilmesine yardımcı olur. Yeni kan oluşumuna etki etmesi bir teoride olsa bağırsakları çalıştırıp dolaşım sistemini rahatlattığı kanıtlanmıştır


Terapi İşlemi

Sabah, yataktan kalktıktan hemen sonra (dişlerini bile fırçalamadan), 1,5 litre (5-6 bardak) su iç. Bilin ki bu “Usha Paana Chikitsa” diye anılan eski bir Hint terapisidir. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Burada en önemli nokta, 1,5 litre su içildikten sonra takip eden bir saat içinde hiçbir şekilde bir şey içilmeyecek ve yenmeyecektir. Bir gece önce alkol içeren içki alınmaması da çok titizlikle uyulması gereken bir husustur. İstenirse, bu amaçla içilecek su kaynamış ve süzülmüş kullanılabilir.

1,5 litre suyun bir kerede içilmesi zor olduğundan derece derece uygulayabilirsiniz. İlk başta dört bardağı bir dikişte, kalanı iki dakika içinde aralıklarla içerek kendinizi alıştırabilirsiniz. Bir saat içinde 2 ya da 3 kere idrar çıkma ihtiyacı hissedebilirsiniz, ancak bir süre sonra bu normal olacaktır.

Araştırma ve Deneylerle
Aşağıda belirtilen hastalıkların, yanlarında gösterilen sürelerde iyileştikleri gözlemlenmiştir.

Kabızlık - 1 gün

Ekşime - 2 gün

Şeker - 7 gün

Kanser - 4 hafta

Ak. Veremi - 3 ay

Y. Tansiyon - 4 hafta

Not:

Artirit (Eklem Kireçlenmesi) ve Romatizma ağrıları çekenler bu terapiyi günde üç kere; yani ilk hafta sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 1 saat önce; ve sonra hastalık geçinceye kadar günde iki kere uygulamaları önerilir.

Sadece Su Nasıl Etki Eder?
Sıradan bir su tüketimi, doğru metotla insan vücudunu temizler. Tıpta “Haematopaises” de denilen yeni kan oluşması, kolonun daha tesirli olmasına yardımcı olur. Kolon ve bağırsaklarda bu şekilde yeni kan oluşması tartışmasız bir gerçektir. Bu terapi ile kolon ve bağırsakların mukoza kıvrımları çalışır.

Eğer kolon temizlenirse, günde birkaç kere alınan kandaki gıdalar emilecek ve mukoza kıvrımlarının çalışmasıyla yeni kan haline dönüşeceklerdir. Kan, rahatsızlıkların tedavisinde ve sağlığın korunmasında en önemli unsurdur ve bunun için de su düzenli olarak alınmalıdır.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 01:45:13 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi e-book, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi programı, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi oyunları, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi e-kitap, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi download, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi hikayeleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi resimleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi haberleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi yükle, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi videosu, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi şarkı sözleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi msn, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi hileleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi scripti, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi filmi, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi ödevleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi yemek tarifleri, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi driverları, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi smf, Su Terapisi - Su Terapisi Ile Tedavi Edilen Hastalıkların Listesi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular