Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir  (Okunma Sayısı: 429 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2013, 02:31:05 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Sosyapat kelimesi açılımında psikopat tanımına yakındır. pat eklentisi fizyolojik olarak anormal seyreden hastalık bulgusu anlamındadır.

Toplumun temel kuralları ile uyuşamazlık şiddet yoluyla çözme şeklinde kendisini gösteren kişilik bozukluğu, psikolojik bir hastalıktır. olarak tanımlanabileceği gibi temel dürtülerine göre hareket eden. tanımadığı biri ile bile sadece zevk için cinsel ilişkiye girmekten tutunda toplum içince hoş karşılanmayacak dahası toplumsal antipatiyi sağlayacakgiyim tarzı giyim , vücudun fiziki görselliğini bozacak şekilde aşırı abartılı dövme veya deriye takılı piyersing benzeri. Yada alışılagelmişin ötesine çıkmaktan ziyade anormalite ile olumlu veya olumsuz ilgi çekmeye çalışma düşüncesi..

Bireyin başkalarının haklarına ve kurallarına sürekli olarak saygısızlık etmesi, saldırıda bulunması ve buna bağlı olarak gelişen davranışlara verilen isimdir. Genelde erkekler arasında daha fazla görülür. Araştırmalar bu hastalığın temelinde genetik etkenler olduğunu göstermektedir. Fakat aynı zamanda sürekli uyuşturucu kullanımı ve kötü aile ortamı (karışık, ihmalkar, sert ve saldırgan aileler) bu hastalığın oluşması riskini arttırmaktadır. Sosyopat kişiler genelde hastalıkları olduğuna inanmaz ve sorunun ya başka insanların kendisini kabul etmeyi becerememelerinde ya da başkalarının özgürlüğünü kıstılamayı istiyor olmalarında arar. Sadece kendilerine inanırlar ve çevrelerinde küçümseyecek insanlar olduğunda, kendilerini en rahat hissederler. Dünyayı tehlike ve hayal kırıklığı ile dolu bir yer olarak görürler. Dolayısıyla sürekli kötü niyetli insanların kendisini kullanmasına ve suistimal etmesine karşı korunmak zorunda hissederler. Sosyopat insanlar başka insanlardan guclu olduklarina inanır, böylece hiç kimse bu gücü kendisine zarar vermek için kullanamaz. Diğer taraftan kendi gibi olmayan ve çevresini kontrol etmeyen insanları kullanılmaya açık, zayıf ve savunmasız olarak düşünürler.

Yaşamak için başkalarını manipüle etmek (akil karistirmak), aldatmak ve başarmak için gereken her şeyi yapmak onlar için çok normaldir. Sonuç olarak sosyopat kişiler şüpheli, gizli kapaklı ve hatta kanunlara aykırı davranışlarda bulunurlar, çünkü kuralların kendileri için geçerli olmadığına inanırlar. Sosyopat kişiler genelde diğer insanları tehditlerle ya da saldırgan yaklaşımlarla korkuturlar. Her hangi bir baskı, otorite karşısında, ya da finansal problemler karşısında fazlaca öfkelenirler. Genelde başkalarına verdikleri zarar karşısında duygusuz ve umursamazdırlar. Bu acımasızlık, insanlarla ve hatta sevdiklerini söyledikleri kişilerle olan ilişkilerinde bile esası oluşturur. Çevrelerindeki kişilere sürekli ve düzenli olarak üstünlük ispatlama ihtiyacı duyarlar. Herkesin kendilerini kullandığını düşünürler, bu gerekçeyle sömürüldüklerine inanırlar. İlişkilerine sadık kalmak, başkalarına karşı duyarlı olmak ve dürüst olmak konusunda zorluk yaşarlar. ...

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.024


View Profile
Re: Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir
« Posted on: Nisan 09, 2020, 04:13:32 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir e-book, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir programı, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir oyunları, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir e-kitap, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir download, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir hikayeleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir resimleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir haberleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir yükle, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir videosu, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir şarkı sözleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir msn, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir hileleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir scripti, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir filmi, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir ödevleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir yemek tarifleri, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir driverları, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir smf, Sosyopat Nedir - Sosyopatinin Özellikleri Nelerdir gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Çikolata Nedir, Özellikleri Nelerdir, Kalitesi Nasıl Anlaşılır?
Çeşitli Makaleler
[B]a[R]a[N] 0 2103 Son Mesaj Ekim 07, 2009, 03:58:18 ÖS
Gönderen : [B]a[R]a[N]
Kerkede Bitkisi Özellikleri Nelerdir
Şifalı Bitkiler
elze 3 1692 Son Mesaj Ekim 11, 2014, 02:01:34 ÖÖ
Gönderen : yasmins
Babako Bitkisi Özellikleri Nelerdir
Şifalı Bitkiler
elze 0 777 Son Mesaj Ekim 21, 2011, 02:51:41 ÖS
Gönderen : elze
Alyuvarların Özellikleri Nelerdir
Biyoloji
Anqel* 0 499 Son Mesaj Ocak 13, 2012, 01:51:22 ÖS
Gönderen : Anqel*
Tek Hücreli Canlıların Özellikleri Nelerdir
Biyoloji
Anqel* 1 720 Son Mesaj Nisan 06, 2012, 01:50:17 ÖS
Gönderen : ecre


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular