Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...'  (Okunma Sayısı: 487 Kere Okundu.)
« : Ağustos 26, 2009, 01:46:10 ÖS »

Sairfilmenam
*
Üye No : 19810
Yaş : 25
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 316
Mesaj Sayısı : 3.655
Karizma = 30895


Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevini törenle Orgeneral Hasan Aksay'a devretti.

Orgeneral Babaoğlu, törendeki konuşmasında, ''Bugün Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevimi devrederken 30 Eylül 1959'dan beri 50 yıldır giydiğim mavi üniformaya ve Türk Hava Kuvvetleri'ndeki görevime de veda ediyorum'' dedi.

Orgeneral Hasan Aksay da, ''Bu ulvi görevi, uzun yıllar birlikte filo ve kader arkadaşlığı yaptığım, uçuş liderim, üs komutanım, kurmay başkanım Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'ndan, iki yıl önce Harp Akademileri Komutanlığımda olduğu gibi devralmanın büyük şeref ve gururunu yaşamaktayım'' dedi.

Napolyon'un ''Devletlerin politikaları coğrafyalarında yazılıdır'' sözünü hatırlatan Orgeneral Aksay, ''Yurdumuzun konumlandığı coğrafyada meydana gelen ve bitmesi hiçbir zaman düşünülmeyen sorunlar, bu sorunlarla birlikte bölgedeki uzun tarihi geçmişimiz bu özdeyişi en açık şekilde doğrulamaktadır.

Bir taraftan süregelen etnik, dinsel ve mezhep çatışmalarının sebep olduğu terörizm ve aşırıcılık, bölgemizde varlığını yoğun olarak sürdürürken diğer taraftan, gelişen dünyadaki yaşlanan nüfus, tükenmeye yüz tutmuş kaynaklara rağmen giderek artan enerji ihtiyacı, iklim değişikliğinin neden olduğu yiyecek ve su sıkıntısının refah çağını kısıtlayacağına ve yeni sorunların çıkışına neden olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.

21'inci yüzyılda karşılaşacağımız problemlerin üstesinden gelebilmek için, ülkemizin tüm etki odaklarının ve milli güç unsurlarının çok iyi şekilde kullanılması, dengelenmesi ve birbiri ile entegre edilmesinin gerekli olduğuna inanmaktayım. Ülke olarak, üstesinden gelmek için büyük çaba sarf ettiğimiz ekonomik-politik-sosyal gelişmeyi, birlik beraberlik içinde, ülkenin yüksek menfaatlerine odaklanarak sağlamanın ve caydırıcılığı içeren güvenlik ortamını yaratmanın bahse konu bölgesel konjonktürde hayati derecede önemli olduğu değerlendirilmektedir.

Bunun için, iyi eğitilmiş, hareket kabiliyeti ve ateş gücü yüksek gelişmiş teknoloji ürünü silah sistemlerine sahip Silahlı Kuvvetler bulundurmak elzemdir'' dedi.

"SON TERÖRİST ORTADAN KALDIRILINCAYA KADAR''
Orgeneral Aksay, ''Türk Silahlı Kuvvetleri 1984 yılından bu yana yasaları hiçe sayarak dağa çıkan kanlı terör örgütüne karşı silahlı mücadelesini kararlılıkla, taviz vermeden, artan şiddetle devam ettirmektedir. Hava Kuvvetleri olarak bu mücadeledeki başarılı hava operasyonlarımız eskiden olduğu gibi kararlılıkla son terörist ortadan kaldırılıncaya kadar sürdürülecektir.

Bölücülerin hayallerini bir an evvel söndürmek için, güvenliğin yanında, ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik harekat ve uluslararası alanlardaki çalışmaların bir an evvel sonuçlandırılmasının, sorunun en kısa sürede çözümü için en uygun hareket tarzı olduğu değerlendirilmektedir'' şeklinde konuştu.

Sairfilmenam
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...'
« Posted on: Ekim 27, 2020, 04:20:16 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' e-book, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' programı, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' oyunları, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' e-kitap, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' download, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' hikayeleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' resimleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' haberleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' yükle, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' videosu, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' şarkı sözleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' msn, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' hileleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' scripti, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' filmi, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' ödevleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' yemek tarifleri, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' driverları, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' smf, 'son Terörist Ortadan Kalkıncaya Kadar...' gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Terörist Canlı Yayın. ( Neden Terörist Oldunuz? )
Komik Videolar
[B]a[R]a[N] 2 1970 Son Mesaj Aralık 16, 2011, 08:55:57 ÖS
Gönderen : RedBeard
Ilkbahar Ve Sonbahar Mevsimleri Ortadan Kalkıyor.
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
Violin 0 569 Son Mesaj Ocak 24, 2013, 12:11:54 ÖÖ
Gönderen : Violin
Demir Adam’ Teknolojisi Felci Ortadan Kaldırıyor
Genel
deltafx 0 398 Son Mesaj Şubat 17, 2014, 04:27:15 ÖS
Gönderen : deltafx
Blerim Dzemaili , Ortadan Kayboldu
Galatasaray
imge34 0 487 Son Mesaj Aralık 29, 2014, 08:23:26 ÖS
Gönderen : imge34
Can Ateş Ortadan Kayboldu
Televizyon & Radyo & Magazin
Bendis 0 289 Son Mesaj Ocak 23, 2015, 10:45:36 ÖÖ
Gönderen : Bendis


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular