Duyurular
Webcanavari.Net 2oo9 Jingle Videosu Gülmek :)0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor  (Okunma Sayısı: 595 Kere Okundu.)
« : Ağustos 26, 2009, 03:11:17 ÖÖ »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.787
Karizma = 55162
Türkiye'de vatandaşların sıkça başvurduğu alternatif düğün yöntemlerinden olan sokak düğünleri ile sevinç gösterilerinin vazgeçilmez eğlencesi araç konvoyları yasaklanıyor.
AA muhabirinin Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre sokak düğünleri araç konvoyları havai fişek gösterileri ve gece kulüplerinin çevreyi rahatsız eden gürültüsünü bitirmeyi amaçlayan ''Çevresel Gürültü Eylem Planı'' tamamlandı.

Planla hür türlü eğlence programından hava kara ve demir yollarına binalardan sanayi tesislerine kadar uzanan tüm alanlarda gürültünün önüne geçilmesi amaçlanıyor.

İstanbul'da gece kulüplerinde gürültü ölçümleri yapan genel müdürlük kulüplerin çevreye rahatsızlık veren gürültülerini de önleyecek.

Konutlar eğitim kültür alanları ile yapıları sağlık tesisleri otel dinlenme tesisleri parklar gibi alanlarda her ne ad altında olursa olsun sokak eğlencesine izin verilmeyecek.

Bu kapsamda sokak düğünü kutlama gibi elektronik olarak ses yükseltici davul-zurna havai fişek maytap kullanılarak yapılan açık hava aktivitelerine de izin verilmeyecek.

Bu faaliyetlere ancak çok hassas kullanımların (hastane sağlık ocağı ve okul gibi) olmadığı yerlerde veya ilgili belediyece çok hassas kullanımların dışında belirlenecek yerlerde mevzuatta getirilen kriterlere uyulması şartıyla izin verilecek.

-REİNA SAPPHİRE SORTİE VE KURUÇEŞME ARENA...-

Plan çerçevesinde özellikle İstanbul'daki gece kulüplerinde gürültü ölçümleri yapıldı.

Planda bu yaz sezonu itibarıyla yapılan ölçümlerde elde edilen sonuçlara ilişkin şu bilgilere yer verildi:

''Reina Sapphire Sortie ve Kuruçeşme Arena istasyonlarından alınan ölçüm sonuçlarına göre eğlence yerlerinde oluşan gürültü seviyesi sınır değeri aşılmıştır. Beylerbeyi ve Raddison Hotel istasyonu ölçüm sonuçları dikkate alındığında sınır değeri sağlamaktadır. Ancak belirli günlerde belirli saatlerde eğlence yerlerinde gürültü seviyesi çok yüksek değerlere ulaştığında Beylerbeyi istasyonundan alınan değer de yükselmektedir. Buna bağlı olarak yaz sezonu gürültü seviyesi ortalamasının üzerine çıkılan bu saatlerde meteorolojik şartların da etkisiyle Beylerbeyi istasyonunun olduğu bölgeden gelen şikayetler de artmaktadır.''

Ülke genelinde ve özellikle yaz aylarında yoğun olarak şikayete neden olan İstanbul Boğazı'ndaki eğlence yerleri Mersin Antalya Muğla Aydın İzmir Balıkesir ve Bursa gibi sahil kentlerindeki eğlence yerlerinin bulunduğu alanlardan başlamak üzere gürültü kirliliği önlenecek. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı ilgili belediyeler ile eğlence yeri sahiplerini de içine alacak şekilde çalışmalar yapılacak.

Planda konuya ilişkin ''Türkiye genelinde mevcut eğlence yerlerinin iş yeri açma ve çalışma ruhsat durumları ile canlı müzik yayını izin durumları ile turizm teşvik kapsamında olan eğlence yerlerinin turizm işletme belgesi durumları belirlenecek izinli ve işletme belgeli olarak çalışmaları sağlanacaktır'' ifadesi yer aldı.

-''GEREKSİZ YERE KORNA ÇALMAYIN''-

Susturucu ve ses giderici diğer parçaları olmadan bir motorlu kara taşıtının trafiğe çıkmasına izin verilmeyeceği vurgulanan planda gürültüye neden olan ve önlenecek faaliyetler şöyle sıralandı:

-Vatandaşların motorlu taşıtların üzerinde içinde korna veya ses çıkaran başka bir cihazı gereksiz yere kullanmaması.

-Radyo televizyon ve müzik aletlerinin yerleşim alanlarında ve gürültüye duyarlı bölgelerde rahatsızlık verecek seviyede seslerinin yükseltilmemesi veya konumlandırılmaması.

-Havaalanları ve sanayi bölgelerinin yerleşim yerlerinden uzakta kurulması.

-Yerleşim yerlerinde lokomotif sürücülerinin birbirlerine sesli sinyal vermelerinin yasaklanması.

-Gürültüye duyarlı alanların iyi bir kent planlaması yapılarak trafiğin yoğun olduğu bölgelerden uzakta kurulması.

-Yol ve bina inşaatında kullanılan aletlerin konut bölgelerinde ve gürültüye duyarlı bölgelerde belli saatlerde çalışmasına izin verilmesi tatil günleri ve akşam saatlerinde kullanılmasının önlenmesi.

-Yerleşim yerlerinde gürültü rahatsızlığının önlenmesi ve sağlığın bozulmaması için yapılarda ses yalıtımına önem verilmesi.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor
« Posted on: Ekim 27, 2020, 03:56:03 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor e-book, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor programı, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor oyunları, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor e-kitap, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor download, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor hikayeleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor resimleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor haberleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor yükle, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor videosu, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor şarkı sözleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor msn, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor hileleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor scripti, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor filmi, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor ödevleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor yemek tarifleri, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor driverları, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor smf, Sokak Düğünü Ve Düğün Konvoyu Yasaklanıyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Polisler Konvoyu Durdurup Gelini Aldılar!
Güncel Haberler
y[N]s 1 548 Son Mesaj Ocak 16, 2012, 06:50:01 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Ankara Bmw Dügün Konvoyu
Karışık Videolar.
mnıl 2 734 Son Mesaj Eylül 27, 2013, 12:09:54 ÖÖ
Gönderen : melko
Trans Yağ Yasaklanıyor
Sağlık
sanane_61 0 395 Son Mesaj Kasım 08, 2013, 11:21:06 ÖS
Gönderen : sanane_61
Ikinci Peşmerge Konvoyu Kobani'ye Gitti
Güncel Haberler
Bendis 0 246 Son Mesaj Kasım 04, 2014, 12:56:32 ÖS
Gönderen : Bendis
Daimler’den Mülteci Kamplarına Dördüncü Yardım Konvoyu
Güncel Haberler
demirdoven 0 676 Son Mesaj Nisan 12, 2016, 10:54:53 ÖÖ
Gönderen : demirdoven


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular