Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler.  (Okunma Sayısı: 605 Kere Okundu.)
« : Ağustos 06, 2010, 02:42:56 ÖÖ »

[B]a[R]a[N]
*
Üye No : 4
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5677
Mesaj Sayısı : 27.691
Karizma = 62847


Merhaba Arkadaşlar, Bir Süre Kadar Önce WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Burada, Smf'yi Hızlı Kullanabilmek İçin (şahsıma ait olarak) Belli Başlı Öneriler de Bulunmuştum.
Şimdi ise, Mail Göndermek Hakkında Belli Başlı Önerileri Yazayım Dedim.

Öncelikle, SM Forum kullanıyorsanız, Tabii ki Sadece SMF Script'i İçin Değil, Kapsamlı Bir Script'iniz var ise Hosting'inizi Özenle Seçiniz. Örneğin; KebirHost, Gayet Güzel ve Min. Sorun Yaşatan Firmalardan Birisi. ( karalama olmadığı için firma ismi veriyorum. ) Lakin, Forum'lar İçin İdeal Olmayan Bir Firma. Çünki; Saat'lik Mail Sınırı Yanlış Hatırlamıyorsam 50 Olması Gerekli. ( 50'yi geçtiğimde suspend yemiştim. ) Büyük ve Yoğun Bir Forum Sitenizin Olduğunu Düşünür isek,

* Kırık Link Bildirim'leri,
* Aktivasyon Mail'leri,
* Şifre'mi Unuttum Mail'leri,
* Pm (kişisel mesaj) Atıldığına Giden Mail'ler Birleşince, Bu ve Benzeri Limit Koyan Firma'ların Limitlerini Aşıyor ve Ya Site(lerimiz) Suspend Yiyor ya da Mail Atıldı Olarak Gösteriyor AMA Atmıyor. Bunun Önüne Geçmek İçin, Bu Limit'i Yüksek Tutan Hosting Firmalarını Tercih Etmemiz 1. Koşuldur.

Smf'nin Kendi Mail Sistemi Zaten Oldukça Yeterlidir ki, Sorun Yaşayanlar WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Bu Konu'yu İnceleyebilirler.


Misalen, 1.000 Üye'li Bir Forum'unuz var ve Toplu Mail Atmak İstiyorsunuz. Bunu Admin Panel'inden Yaptığınız Zaman %50'ler de ya da Daha İleri de Donma ve Beyaz Sayfa Sorunu Gelme İhtimali ( hosting sunucunuza bağlı olarak ) Mümkündür. Bunun Önüne Geçmek İçin,

0 - 5 ( üye )
5 - 25 ( üye )
25 - 50 ( üye )
50 - 75 ( deneyimli üye )
75 - 100 ( deneyimli üye )
100 - 200 ( kıdemli üye )
200 - 300 ( kıdemli üye ) V.s

Gibi ( mesaj sayısına bağlı olarak üye grubu oluşturunuz. ) Anlatmak İstediğim, Mesela 3 + Msj'lı 800 Üye'niz var ve Panel'den Mail Gönderirken 3 + Msj'lı Üye'leri Seçtiğinizde Sunucuyu Yoracağı İçin Mail'lerin Yarısının Gitmeme ya da Tamamının Gitmeme Gibi Durumunun Önüne Geçmek İstiyorsunuz. Bunun İçin, Aynı İsim de Fakat; Farklı Mesaj Sayıları İle Grup Oluşturunuz ve Mail'lerinizi Kısım Kısım Atınız.

Bir Çok Forum Sahibi, Aktivasyonsuz Üyelik İle Üye Alır ve Daimi Olarak Aktif Uzun Süre Ömür lü Bir Site İleriki Zamanlar da smf_members Tablo'su Boş Kişilerle ( çoğunluğu bot'tur. ) Şişer Gider. Mail Atmaya Gelince ise, Forum'unuzun %70 ve Belki de Daha Fazla Bir Kısmı Sahte Üye Olduğu için, Doğal Olarak Mail Sorunu Yaşamaya Başlar ve Çözüm Arayışına Girersiniz. Bunun Önüne Tek Şart'la Geçebilirsiniz ( 0 msj'lı sahte üyelikleri komple silmek. ) Bu ise Size Maddi & Manevi Zarar Verecektir ki, Google İndex'leriniz ( üyeliklerinde index aldığını unutmayınız. ) Silinecektir. Bu Yüzden, Üye'likleri Aktivasyonlu Yapmanız Her zaman Sizin Avantajınız Olacaktır.

Yarışma v.b Konu'larınızı Üye'lere Duyurmak İstediğiniz de ise, Admin Panel'inden Duyurmak Yerine Yine Smf'nin ( konuyu duyur ) Modülünü Kullanmanızı Şiddetle Tavsiye Ediyorum.

WebMaster Msn Adresini, Siteniz Uzantılı Adres Olmasına Özen Gösteriniz.

* Hosting Firması Seçerken Genel'de Sorulan 3 Soru:

windows mu & linux mu ?
hangi lokasyon ?
panel cpanel'mi, plesk'mi, direct admin'mi v.s ?

Benim Sorduğum Sorular ise:

Sunucu'da Barınan Site Sayısı?
Saat'lik E-mail Gönderme Limiti?
Server Apache'mi yoksa LiteSpeed'mi? ( litespeed tercihimdir. )
Lok.

Tabii ki Fazla Ayrıntıya Girmeden Anlatmak İstedim, Umarım Anlattıklarım Yalın Bir Dil'le ve Anlaşılır Olmuştur. Son Olarak, Bir Örnek Vermek Gerekirse: + 50.000 Üye'li Forum'umdan Toplu Mail Atarken Bir Sorun Olmuyor ( ne kadar uzun sürsede ) Yalnız, 9.000 + Üye'li Forum'dan Atarken Sorun Yaşayabiliyorum. Neden? Tabii ki, Sunucu Kaynaklı. Bu Gibi Durumlara Dikkat Ediniz. Gülmek :) Selametle.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

Yemek Tarifi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.gulsahinmutfagi.com

Webcanavari FaceBook: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.facebook.com/pages/WeBCaNaVaRiNeT/113802538652033
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler.
« Posted on: Ocak 25, 2020, 07:54:10 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. e-book, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. programı, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. oyunları, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. e-kitap, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. download, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. hikayeleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. resimleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. haberleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. yükle, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. videosu, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. şarkı sözleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. msn, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. hileleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. scripti, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. filmi, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. ödevleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. yemek tarifleri, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. driverları, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. smf, Smf'de Üye'lere Mail Gönderebilmek Için Öneri'ler. gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular