Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sizce Flört Zina Mıdır?  (Okunma Sayısı: 471 Kere Okundu.)
« : Ocak 28, 2010, 01:24:34 ÖÖ »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesindeki “flört zinadır”, “bir kadının yabancı erkekle baş başa kalması tahrik edicidir”, “kadınlar erkekler olmadan yolculuk etmemeliler” ve “parfüm sürmek edep dışıdır” gibi toplumun tepki çeken açıklamalarına, kurumun eski başkanı Mehmet Nuri Yılmaz da karşı çıktı.


“Böyle şeylerin internete konulmasına ne gerek var” diyen Yılmaz, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, çağa uygun yorumlar yapılması gerektiğine de dikkat çekerek, “günün şartları da önemlidir” dedi. Vatandaşların, internet sitesinde yer alan açıklamalar hakkında kendisini de arayarak, tepki gösterdiklerini vurgulayan Yılmaz, “Böyle şeylerin doğru dürüst açıklanması lazım. Böyle koyarsanız, tabii ki vatandaşın tepkisini çeker” diye konuştu.İşte, Diyanet’in eski Başkanı’nın, kurumun internet sitesinde yayınlanan “kurallar” konusundaki yorumları;


Diyanet’in internet sitesinden: “kadın, yabancı erkekle aynı mekanda baş başa kalmamalıdır”Mehmet Nuri Yılmaz: “İslam dini kadına önem veren bir dindir. Kadına, şahsiyetini kazandırmış bir dindir. Allah katında kadın ve erkek eşittir. Kadın, Peygamberimiz devrinde de, bugün de sosyal hayatın bir parçasıdır. Toplumdan soyutlanamaz.Diyanet’in internet sitesinden: “Flört, zinadır”

Mehmet Nuri Yılmaz: “Zinanın ne anlama geldiğini herkes biliyor. Bu çerçevede, zinaya sebebiyet verecek davranışlardan uzak durmak lazımdır. Ancak bizde bir nişanlılık dönemi var. Evlenecek olanların birbirlerini önceden tanımaları, sağlam bir yuva kurmak için önem taşır. Evlenmeden önce kadın ve erkeğin birbirini tanıması lazım. Elbette bunda da mübalağa kaçmamak gerekir, bunu istismar etmemek gerekir.

Erkekle kadın, dikkatleri üzerlerine çekeçek, tenha bir yerde bulunursa, bu birtakım insanların kötü niyetlerini harekete geçirebilir. Ancak şimdi devlet dairelerinde erkekle kadın bir arada çalışıyorlar. İslam, erkek ve kadının bir arada çalışmasını yasaklamamaktadır. Ancak özel mekanlarda görenlerin kötü niyetine sebep olacak şekilde yalnız kalınmamalıdır”.Diyanet’in internet sitesinden: “Parfüm sürmek edep dışıdır”

Mehmet Nuri Yılmaz: “Güzel kokmak, bizzat Peygamberimiz tarafından tavsiye edilmiştir. Sünnettir. Erkek de, kadın da koku sürer. Ama bu makul ölçüde yapılmalıdır.”Diyanet’in internet sitesinden: “kadın, yanında erkek bir yakını olmadan seyahat etmemelidir”


Mehmet Nuri Yılmaz: “Peygamberimiz döneminde kadının 90 km üzerinde yolculuk yapacağı zaman, yanında bir erkek yakınının olmasının iyi olacağını söylemiştir. Ancak bu o gün için geçerlidir. O dönemde yolculuklar deveyle yapılıyordu. Bu kadar uzun mesafede kadını çeşitli tehlikelere karşı korumak için bir önlemdir. Ancak bu, sonsuza kadar böyle olacak anlamına gelmez. Hazreti Peygamberimiz aynı zamanda, Mekke’de yaptığı bir konuşmada, “gün gelecek, bir kadın Yemen’den kalkıp, devesiyle tek başına buraya gelip, hacını yapıp, yine geri dönecektir” de demiştir. Peygamberimiz, huzur ortamı sağlandığında bunun olabileceğini açıkça ifade etmiştir

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Sizce Flört Zina Mıdır?
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 05:36:22 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sizce Flört Zina Mıdır? e-book, Sizce Flört Zina Mıdır? programı, Sizce Flört Zina Mıdır? oyunları, Sizce Flört Zina Mıdır? e-kitap, Sizce Flört Zina Mıdır? download, Sizce Flört Zina Mıdır? hikayeleri, Sizce Flört Zina Mıdır? resimleri, Sizce Flört Zina Mıdır? haberleri, Sizce Flört Zina Mıdır? yükle, Sizce Flört Zina Mıdır? videosu, Sizce Flört Zina Mıdır? şarkı sözleri, Sizce Flört Zina Mıdır? msn, Sizce Flört Zina Mıdır? hileleri, Sizce Flört Zina Mıdır? scripti, Sizce Flört Zina Mıdır? filmi, Sizce Flört Zina Mıdır? ödevleri, Sizce Flört Zina Mıdır? yemek tarifleri, Sizce Flört Zina Mıdır? driverları, Sizce Flört Zina Mıdır? smf, Sizce Flört Zina Mıdır? gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular