0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi  (Okunma Sayısı: 651 Kere Okundu.)
« : Mart 31, 2012, 11:58:05 ÖÖ »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Meyve sinekleri 3,5 mm boyutunda olmalarına karşın saniyede 200 defa kanat çırpma özelliğine sahip muhteşem canlılardır. İşte bilimadamlarının en çok ilgisini çeken konulardan biri de bu uçuş özelliğini kazandıran vücut şeklinin gelişmesinde anahtar görevini üstlenen faktörlerin nasıl ortaya çıktığıdır.

Yapılan bir çalışmada sinek hücrelerinde bulunan Bicoid (Sinek DNA’sı üzerindeki bir gen) isimli bir genin vücut gelişimini düzenleyen proteinin üretimi üzerinde etkili olduğu saptanmıştır. Bilim adamlarının “şaşırtıcı derecede harika”, “hayret verici” ve “düşündüğümüzden daha kompleks” ve “bunun nasıl işlediğini hayal bile edemiyoruz” şeklindeki ifadeleri bu oluşumun kör tesadüfler ile açıklanamayacak kadar mükemmel olduğunu göstermektedir. Peki sineğe bu özellikleri kazandıran muhteşem yapı nasıldır?

Henüz embriyo halindeki hücreler, gelişim esnasında vücudun hangi parçasında olmaları gerektiğine ana hücreden gelen her sinyali detaylı olarak inceleyerek karar verirler. Bu sinyal algılama sistemi, temel fizik kurallarının ötesinde bir hassasiyet gerektirecek derecede ince bir ayar üzerine kuruludur. Şüphesiz bu hassas ayar sistemi, 3,5 mm boyutunda ve aklı olmayan bir sineğin yapabileceği bir işlem değildir.

Peki bu durumda bu hassas sinyal algılama sistemi nasıl oluşur? Hiç şüphe yoktur ki bu sistemin Yaratıcısı gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri yaratan Yüce Allah’tır. Rabbimiz bu gerçeği bir Kuran ayetinde şöyle bildirmektedir:

“Allah, her dişinin neyi yüklendiğini (neye hamile kaldığını) ve döl yataklarının neyi eksiltip neyi eklediğini bilir. O’nun Katında herşey bir miktar (ölçü) iledir.” (Ra’d Suresi, Şeklimi Koyarım.

Hurda DNA evrimin olmadığını her açıdan kanıtlayan bir yaratılış delilidir. Çünkü eğer evrim olsaydı, sözde bu kadar anlamsız olan bilginin DNA’da bir metre yer kaplamasına gerek olmazdı, ya da bir metrelik bir ip, metrenin milyarda biri kadar küçük olan bir yere sığdırılmaya çalışılmazdı.

Kullanılmadığı için zamanla yok olması beklenirdi. Ama evrim sadece bir hayal üzerine kurulu olduğundan gerçekler evrimcilerin senaryolarına tamamen zıt olarak işlemektedir. Evrimcilerin gereksiz gördüğü hurda DNA da gerçekte canlı yaşamı için son derece önemlidir ve Yüce Allah’ın kusursuz yaratma sanatına mükemmel bir delil oluşturmaktadır.

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi
« Posted on: Ekim 02, 2020, 02:16:12 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi e-book, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi programı, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi oyunları, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi e-kitap, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi download, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi hikayeleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi resimleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi haberleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi yükle, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi videosu, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi şarkı sözleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi msn, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi hileleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi scripti, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi filmi, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi ödevleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi yemek tarifleri, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi driverları, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi smf, Sinek Hücrelerindeki Sinyal Sistemi gsm
Yanıtla #1
« : Nisan 04, 2012, 12:06:06 ÖS »

ecre
*
Üye No : 87832
Nerden : Kastamonu
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 756
Mesaj Sayısı : 4.008
Karizma = 13028


teşekkürler Gülmek :)

Ya ağlamasın hiç kimse
 
Ya da gülmesin şu her zaman gülenler
 
Ya kimse de olmasın para denen illet
 
Ya da paylaşmasını öğrensin paralı millet
 
Ya kimse söylemesin sevdiğini
 
Ya da yapsınlar şu asıl sevginin tarifini
 
Ya şu bayramlar hiç yaşanmasın
 
Ya da bayramlarda et yemeyen kalmasın
Yanıtla #2
« : Nisan 05, 2012, 04:15:34 ÖS »
Avatar Yok

patch_nora
*
Üye No : 97566
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 51
Karizma = 0


ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ ÇOK AMA ÇOK THANKS
Gülmek :)
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Sinyal
Fıkralar
Musty* 8 1251 Son Mesaj Mayıs 06, 2009, 12:20:16 ÖS
Gönderen : FatosH
Sinek (media Player) 0.7
O Ö P R S
Furkan 1 713 Son Mesaj Temmuz 20, 2008, 09:47:05 ÖS
Gönderen : By.CeZa
Sinek Milleti Işte :) « 1 2 »
Komik Resimler
MaViSh 16 2711 Son Mesaj Mayıs 04, 2010, 01:49:39 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Gözde 7 Önemli Sinyal
Göz Sağlığı
||TeXaS|| 0 566 Son Mesaj Ocak 23, 2012, 01:33:01 ÖÖ
Gönderen : ||TeXaS||
Baş Ağrısında 9 Ciddi Sinyal
Alternatif Tıp
Arshavin 1 619 Son Mesaj Mart 10, 2012, 06:36:37 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular