0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor  (Okunma Sayısı: 400 Kere Okundu.)
« : Ağustos 05, 2011, 01:48:40 ÖÖ »

SheWolf
*
Üye No : 52134
Nerden : Denizli
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 879
Mesaj Sayısı : 7.903
Karizma = 78382


Eğer sigaranın bütün risklerinin bilindiğini düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz.Yapılan yeni bir araştırmaya göre ağır sigara içici kadınlarda fetüsün uterusa (Rahim döl yatağı) bağlanmasını sağlayan oddlar azalıyor.

Daha önce uzmanlar ağır sigara içiciliğinin yumurtalıklara zarar vermesi sonucu kısırlığa neden olduğunu düşünüyorlardı. Bu araştırmaylasigaranın kadınları iki kere zarar verdiği belirlendi.

Portekiz Lizbon’da IVI Klinik başkanı Dr. Sergio R. Soares: “Sigara hamile kalma ihtimalinizi azaltmaktadır bunun nedeni sadece yumurtalıkların gördüğü zarar değil ayrıca rahimde de hasar oluşmasıdır.”

“Bu araştırma sigaranın uterusun tutuculuğunu etkilediğini gösteren ilk çalışmadır” Soares ekliyor 9 Kasim’da Human Reproduction’da ...... olarak bu çalışma yer almaktadır.

Mesaj aynı: “Sağlıklı bir hamilelik sağlıklı bir anneyle başlar” New York Lenox Hill Hastanesi’nde doğum uzmanı/jinekolojist Dr. Jennifer Wu belirtiyor.

Wu sigaranın yumurtalıklara zarar verdiğinin daha önce de bilinen bir gerçek olduğunu söylüyor. “Ağır sigara içici kadınlar genellikle over disfonksiyonuyla karşılaşıyorlar ve erken menapoza giriyorlar” Wu belirtiyor.

741 hafif sigara içicisi (günde 10 sigaradan daha az) ve 44 ağır sigara içicisi(günde 10 sigaradan fazla) kadın çalışmaya katıldı. Bütün kadınlarda Haziran 2002 ve Temmuz 2005 tarihleri arasında IVF tekniğiyle döllenme olması sağlandı.

Oosit (büyüme evresini tamamlamış fakat henüz döllenebilecek duruma gelmemiş dişi gamet.) veren kadınların kendileri ve de eşlerinin sigara içicisi olmamasına dikkat edildi.Yapılan çalışmaya göre hafif sigara içicisi kadınların hamile kalma oranı %52.2 iken ağır sigara içicisi kadınların hamile kalma oranları %34.1 olduğu belirlendi.


Araştırmacılar oosit naklinin sorunun yumurtalıklarla değil uterusla ilgili olduğunu gösterdiğini açıkladılar...
 

Alıntıdır.

Kumrular Sakindir Bir Tek
Ben Kumru Değilim ...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.164


View Profile
Re: Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor
« Posted on: Eylül 19, 2020, 06:42:14 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor e-book, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor programı, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor oyunları, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor e-kitap, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor download, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor hikayeleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor resimleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor haberleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor yükle, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor videosu, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor şarkı sözleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor msn, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor hileleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor scripti, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor filmi, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor ödevleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor yemek tarifleri, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor driverları, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor smf, Sigara Uterusa Da Zarar Veriyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular