0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su  (Okunma Sayısı: 306 Kere Okundu.)
« : Ocak 01, 2015, 03:46:28 ÖS »

SaviorAngel
*
Üye No : 20558
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5336
Mesaj Sayısı : 8.562
Karizma = 50938Şeytan ve Elinde Bir Bardak Su

Allah dostlarından Ebû Zekeriyya hasta döşeğinde ölümle pençeleşiyordu. Yakın dostlarından biri kendisine "Lâ ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah! (Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed O'nun kulu ve elçisidir.)" sözlerini telkin etmek istedi. Bir etti, iki etti, üç etti. Ebu Zekerriya her defasında söylemeyi reddediyordu.

Bu durum karşısında yakın dostu Ebu Zekerriya'nın son nefesinde imansız gideceğinden korktu ve endişeye kapılmıştı. Bütün bir ömrünü Allah'a ibadet ve taat etmekle geçiren böylesine bir kimsenin şimdi hasta döşeğinde ölüm ile pençeleşirken Kelime-i Tevhid getirmemesine bir mana veremiyordu. Şeytanın bir kandırışına mı yenilmişti yoksa? Veyahut da yüce Allah'ın tecellisi karşında mı idi?

Bir müddet kafası bu düşünceler içinde çalkalanan dost baktı ki Ebu Zekerriya sanki kafasında resmi geçit yapan düşünceleri okuyormuş gibi bir aralık gözlerini açarak,

- Bana bir şey mi dediniz? diye sordu.

Orada bulunanlar.

--"Evet, üç defa şehadet getirmeni söyledik, her defasında reddettin. O yüzden büyük bir endişeye düştük." diye cevap verdiler.

Bunun üzerine Ebu Zekerriya şu olayı anlatmaya başladı:

"Lanetlik şeytan elinde su bardağı ile gelmişti: Sağ yanıma dikilmiş elinde suyu göstererek "içecek misin?" diye soruyordu. Karşılınğında ise, "İsa, Allah'ın oğludur" dememi istiyordu. Reddettim. Sonra sol yanıma geçip dikildi. Yine aynı hareketleri tekrarlayarak "İsa, Allah'ın oğludur" cümlesini söylememi istedi. Yine reddettim. Üçüncü olarak "La ilahe (Allah yoktur)" diye söyledi, yine reddettim. Böylece her çareye başvurarak tam manasıyla yoklamasını yapıp da müspet bir netice alamayınca elindeki suyla dolu bardağı yere çarptı ve sıvışıp gitti. İşte gerçekte ben sizi değil, onu reddediyordum."

Ardından da Şehadet getirerek ruhunu teslim eden Ebu Zekerriya gülen bir çehreyle Cennete yolculuk ettiğini müjdeliyordu.

Yüce Allah (c.c.) cümlemizi kendisini İslam'ın hizmetine vererek Cennetlik olan kullarından eylesin, amin...

Erhan Ali ve kardeşi Ömer Kaan <3
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.163


View Profile
Re: Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su
« Posted on: Eylül 27, 2020, 04:04:32 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su e-book, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su programı, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su oyunları, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su e-kitap, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su download, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su hikayeleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su resimleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su haberleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su yükle, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su videosu, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su şarkı sözleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su msn, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su hileleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su scripti, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su filmi, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su ödevleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su yemek tarifleri, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su driverları, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su smf, Şeytan Ve Elinde Bir Bardak Su gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Athena - Şairin Elinde
Türkçe Sözler
blue_hyt 0 524 Son Mesaj Ocak 12, 2009, 05:42:41 ÖÖ
Gönderen : blue_hyt
1 Bardak Su Mu Daha Ağırdır Bir Bardak Süt Mü ?
Beyin Fırtınası
panaromic 0 983 Son Mesaj Şubat 06, 2012, 08:03:54 ÖS
Gönderen : panaromic
Kızın Elinde Oya
Şiir Köşesi
Liza 0 554 Son Mesaj Ağustos 06, 2012, 12:32:57 ÖÖ
Gönderen : Liza
Senin Gibi Vicdansızın Elinde
Aşk'a Dair
Mavi_Kiyamet 1 618 Son Mesaj Aralık 15, 2012, 12:05:51 ÖS
Gönderen : Bahanur
Çoluk Çocuk Elinde Kalmak
Deyimler Sözlüğü
Asortik Hatun 0 327 Son Mesaj Ekim 29, 2013, 02:20:27 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular