0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor  (Okunma Sayısı: 408 Kere Okundu.)
« : Haziran 26, 2013, 04:30:40 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36677


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, SBS'nin yerine öğrencilerin okullarda girdikleri yazılı sınavlarından bazılarının merkezi sistemle yapılacağını söyledi.

SBS’nin yerine uygulanacak yeni sisteme ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirten Avcı, “Özellikle müfredattaki konuların esas alınacağı sene içi sınavlar merkezi bir sistemle yapılacak. Matematikte, Türkçede zaten yapılan sene içi yazılı sınavlardan bazılarını, daha sonra okullara girişte değerlendirmeye katılmak üzere merkezi bir organizasyonla yapacağız. Sene içinde çocuklar kaç sınav oluyorsa onların içinden seçeceğiz. Merkezi olacak. İlave sınava girmeyecek.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Özel Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi kapanış konferansına katıldı. Bakan Avcı, konferansın çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “Özel okullarda Kürtçe eğitim verebilecek mi? Gazetelerde böyle bir haber çıktı.” şeklindeki soruya bakan Avcı, “Böyle bir çalışma yok.” dedi. Anayasa’nın 42. maddesinin çok açık olduğunu, böyle bir çalışma için Anayasa değişikliğinin gerektiğini vurgulayan Avcı, “Böyle bir çalışma yok. Böyle bir çalışma partide hükümette yok. Benim bildiğim hükümette ve partide ana dilde eğitim konusunda Kürtçe eğitim konusunda seçmeli dersler var. Ama anadilde eğitim konusunda şu anda bir çalışma yok.” diye konuştu.

Başka bir gazetecinin, “İran’da yapılan eğitim anlaşmaları ile ilgili bazı spekülasyonlar yapıldı? Bu konuda neler söyleyeceksiniz?” sorusuna ise Avcı şu cevabı verdi; “Türkiye’nin 50”yi aşkın ülke ile eğitim işbirliği anlaşması var. Bunlar dışişleri bakanlığı onayı alınarak imzalanan anlaşmalar. 50’yi aşkın ülkenin eğitim bakanlıkları ile milli eğitim bakanlığımız eğitim anlaşmaları imzalamıştır bundan sonra da imzalayacaktır. İran’la imzalanan eğitim işbirliği anlaşmasının da diğer eğitim işbirliği anlaşmasından hiçbir farkı yoktur. Zaten bu anlaşmalar standart hükümler içerir. Dolayısıyla İran’la, Irak’la, Lüksemburg’la, İngiltere’yle, Fransa’yla herkesle bizim bu genel ilkeler doğrultusunda imzalanmış eğitim işbirliği anlaşmamız vardır. İran’la imzalanan eğitim işbirliği anlaşması da bu çerçevede imzalanmış bir uluslararası anlaşmadır. Orada da Türkiye’yi rahatsız edecek, Türk milli eğitimini rahatsız edecek hiçbir hüküm yoktur.”

"KAPISINDA YIĞILMALAR OLAN OKULLAR İÇİN AYRI BİR SINAV OLABİLİR"

Seviye Belirleme Sınavı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Avcı, “Özellikle müfredattaki konuların esas alınacağı sene içi sınavlar merkezi bir sistemle yapılacak. Matematikte, Türkçede zaten yapılan sene içi yazılı sınavlardan bazılarını daha sonra okullara girişte değerlendirmeye katılmak üzere merkezi bir organizasyonla yapacağız. Sene içinde çocuklar kaç sınav oluyorsa onların içinden seçeceğiz. Merkezi olacak. İlave sınava girmeyecek. Zaten çocuklarımızın normal müfredat gereği sene içerisinde yapılan sınavları biz merkezi denetimle yaparak, daha nitelikli notlarla değerlendirmelerini sağlayacağız. İlave sınav getirmiyoruz, sene içerisinde zaten yapılan yazılılardan bazılarını, daha sonraki okul girişlerinde değerlendirmeye esas alacak şekilde merkezileştirmek için çalışıyoruz.”

Yazılıların dışında, sekizinci sınıf sonunda bazı okullar için genel bir sınav olabileceğini belirten Avcı, “Bazı okullar için olabilir. Düz liseleri zaten Anadolu lisesi haline getiriyoruz. Zaten oralarda adrese dayalı yerleştirme mümkün olacak. Onun dışında kapısında çok büyük yığılmalar olan okullar için sene içinde alınan notlar dışında da bir sınav değerlendirmesi yapılabilir.” diye konuştu.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor
« Posted on: Aralık 03, 2020, 01:41:31 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor e-book, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor programı, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor oyunları, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor e-kitap, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor download, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor hikayeleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor resimleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor haberleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor yükle, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor videosu, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor şarkı sözleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor msn, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor hileleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor scripti, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor filmi, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor ödevleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor yemek tarifleri, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor driverları, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor smf, Sbs Yerine Yazılı Sınav Geliyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Yazılı Cevapları
Geyik Muhabbeti
Ebru.s 8 1352 Son Mesaj Aralık 13, 2008, 04:09:12 ÖS
Gönderen : KumraLım
Yazılı Hani
Hayvanlar Alemi
FeMoX 1 1141 Son Mesaj Aralık 01, 2008, 06:02:17 ÖS
Gönderen : HuNTeR-DeViL
Sınav Stresi Nasıl Yenilir,sınav Heyecanı Nasıl Yenilir
Ruh Sağlığı
Asortik Hatun 1 703 Son Mesaj Mayıs 31, 2014, 04:47:28 ÖS
Gönderen : Greysanatomylover
Sınav Gitti Yazılı Geldi
Güncel Haberler
pineapple 4 692 Son Mesaj Eylül 02, 2013, 08:44:43 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Drogba’nın Yerine O Geliyor!
Galatasaray
orppersephone 0 388 Son Mesaj Mayıs 28, 2014, 05:06:59 ÖS
Gönderen : orppersephoneTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular