Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar  (Okunma Sayısı: 407 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 11:22:54 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Yapraklarda Sararma: Özellikle kışın saksı toprağının gereğinden fazla nemli tutulması, bitkinin fazla sulanması ve aşırı güneş altında ışığa maruz kalması buna neden olabilir.

Yaprak Dökülmeleri: Çiçekli haldeyken bitkiye çok su verilmesi, saksı toprağının çok nemli tutulması, aşırı derecede kurutulması veya ani sıcaklık değişikliği yaprak dökülme nedenlerindendir.


Tomurcuk Dökülmesi: Saksı toprağının çok nemli tutulması, fazla kuru olması, çiçeğin yerinin sık değiştirilmesi ve yoğun karanlık tomurcukların dökülmesine neden olur.

Kök ve Gövde Çürümeleri: Toprağın fazlaca nemli tutulmasından kaynaklanır.

Yapraklardaki Kahverengi Yanıklar: Püskürtme yapıldıktan sonra, güneşin bitkinin üzerine direkt gelerek yaklaşmasından kaynaklanır.
Evimiz ya da büromuz koşullarına uygun süs bitkilerini seçmemiz ve bitkilerimizi sağlıklı yetiştirebilmemiz için bir takım bilgilere ihtiyacımız vardır.Bunun için, çiçeğin çiçekçiden satın alınmasından, evde ya da büroda uygun yere yerleştirilmesine kadar dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.Çiçeğin çiçekçiden satın alındıktan sonra, gideceği yere soğuk, rüzgar ve yakıcı güneş ışığından korunarak ulaştırılması gerekir.


Çiçeğin yerleştirileceği mekana gelince; çiçeklerin hoşlandığı ve hoşlanmadığı ortamlar vardır. Satın aldığımız çiçeklerdeki açıklayıcı etiketlere göz atarsak çiçeklerin nasıl ortamlardan hoşlandığını görürüz

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar
« Posted on: Mart 31, 2020, 10:31:45 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar e-book, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar programı, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar oyunları, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar e-kitap, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar download, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar hikayeleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar resimleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar haberleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar yükle, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar videosu, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar şarkı sözleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar msn, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar hileleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar scripti, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar filmi, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar ödevleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar yemek tarifleri, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar driverları, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar smf, Salon Bitkilerinde Karşılaşabileceğiniz Sorunlar gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular